Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 13-02-18 23:41 #1
    Προεπιλογή ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ
    καλησπέρα σήμερα μόλις ξεκίνησα προπόνηση (στήθος) στην πρώτη άσκηση ( πιέσεις σε επικλινή με αλτήρες) στο δεύτερο σετ ενώ ήμουν στην 6η επανάληψη , όταν είχα τα χέρια ψηλά μου κάνει ένα κρακ στον δεξί ωμό και πόνεσε αρκετά, εννοείτε δεν μπόρεσα να συνεχίσω, και το άφησα. Είναι στο σημείο που ενώνεται το στήθος με τον ώμο. Τώρα με ενοχλεί αρκετά χωρίς να κάνω τπτ. Λόγο χρόνου (μεγαλεία μαμακία) δεν έκανα καλό ζέσταμα. Από αυτά που έχω διαβάσει πρέπει να είναι θλάση Το θέμα είναι οτι έβαλα έμπλαστρο "ΛΕΟΝΤΟΣ" ενώ διαβάζω ότι πρέπει να βάλω πάγο, το έβγαλα φυσικά μόλις τα διάβασα. Να κάνω παγοθεραπεία?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-02-18 00:16 #2
    Προεπιλογή
    Κάποιος? :/
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-02-18 01:11 #3
    Προεπιλογή ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ
    Την πρώτη φορά που έπαθα θλάση ήταν στην ωμοπλάτη και λόγω του ότι ήμουν μικρός και δεν ήξερα τι είχα πάθει ακριβώς έβαλα και εγώ λέοντος πριν κοιμηθώ το βράδυ ! Το πρωί από τον πόνο με σήκωσαν από το κρεβατι 2 συμφοιτητές και πήγα γιατρό και μου είπε ότι έχω θλάση (μεγάλο λάθος το ότι έβαλα εμπλαστρο)! Θυμάμαι ότι είχα κάνει φυσικοθεραπείες και όταν πέρασε ο πόνος έκανα και μασάζ ! Δε θυμάμαι αν είχα βάλει πάγο στο συγκεκριμένο σημείο αλλά ξέρω ότι εάν είναι θλάση η δίκη σου σίγουρα τις πρώτες μέρες θέλει πάγο !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-02-18 10:19 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bocanegra180 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την πρώτη φορά που έπαθα θλάση ήταν στην ωμοπλάτη και λόγω του ότι ήμουν μικρός και δεν ήξερα τι είχα πάθει ακριβώς έβαλα και εγώ λέοντος πριν κοιμηθώ το βράδυ ! Το πρωί από τον πόνο με σήκωσαν από το κρεβατι 2 συμφοιτητές και πήγα γιατρό και μου είπε ότι έχω θλάση (μεγάλο λάθος το ότι έβαλα εμπλαστρο)! Θυμάμαι ότι είχα κάνει φυσικοθεραπείες και όταν πέρασε ο πόνος έκανα και μασάζ ! Δε θυμάμαι αν είχα βάλει πάγο στο συγκεκριμένο σημείο αλλά ξέρω ότι εάν είναι θλάση η δίκη σου σίγουρα τις πρώτες μέρες θέλει πάγο !
    Καλημέρα φίλε μου, ευτυχώς διάβασα σχετικά γρήγορα για την θλάση και το έβγαλα, μια ώρα περίπου το κράτησα και ένιωθα πολύ πιο έντονο τον πόνο. Σήμερα το πρωί ο πόνος εκεί σταθερός δεν μπορώ να σηκώσω ευθεία πάνω (ναζιστικά φαντάσου ) . με τον πάγο έδειξε να ανακουφίζεται πάντως. Θα κάτσω μια βδομάδα εκτός να του δώσω χρόνο να γιάνει . Αν γνωρίζει βέβαιά κάποιος εδώ μέσα να μου πει τι θα μπορούσα να κάνω για να βοηθήσω την ανάρρωση θα ήμουν ευγνώμον. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-02-18 00:31 #5
    Προεπιλογή
    Σίγουρα ένας ορθοπεδικός θα ήταν ο κατάλληλος για να σου πει ακριβώς τι πρέπει να κάνεις αλλά αν δεν έχεις σκοπό να πας σε κάποιον τότε βάζε πάγο μέχρι να δεις ότι εξασθενεί εντελώς ο πόνος και ταυτόχρονα πάρε κανένα arcoxia και norgesic ! Επίσης εγώ θα πρότεινα όταν σταματήσει ο πόνος και πριν ξεκινήσεις βάρη για εκείνο το σημείο να κάνεις και καμία φυσικοθεραπεία και κανένα τοπικό αθλητικό μασάζ !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-02-18 00:58 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bocanegra180 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα ένας ορθοπεδικός θα ήταν ο κατάλληλος για να σου πει ακριβώς τι πρέπει να κάνεις αλλά αν δεν έχεις σκοπό να πας σε κάποιον τότε βάζε πάγο μέχρι να δεις ότι εξασθενεί εντελώς ο πόνος και ταυτόχρονα πάρε κανένα arcoxia και norgesic ! Επίσης εγώ θα πρότεινα όταν σταματήσει ο πόνος και πριν ξεκινήσεις βάρη για εκείνο το σημείο να κάνεις και καμία φυσικοθεραπεία και κανένα τοπικό αθλητικό μασάζ !
    ευχαριστώ πολυ για την απαντηση αυτό κανω και βλέπω να φευγει σιγα σιγα .
    Απάντηση με παράθεση