Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 21-02-18 06:07 #1
    Red face Προταση πρωτεινης(ή και οχι)
    Καλησπερα σας,
    Ειμαι καινουργιος στο φορουμ , καλως σας βρηκα!
    Λοιπον, αθλουμαι αρκετα συχνα(3-4 φορες/εβδομαδα γυμναστηριο και τρεξιμο) και παιζω και σε ποδοσφαιρικη ομαδα ερασιτεχνικα.Ειμαι 82 κιλα και 1,76(δυστυχως δεν εχω μετρησει προσφατα το λιπος μου).Σκοπος μου ειναι να πεσει λιγο η κοιλια και να αποκτησω παραλληλα μυες. Σα πηγη πρωτεινης εχω τα αυγα τονο και γαλα,τα οποια ειναι ακριβα,ανοστα και απαιτουν αρκετη προετοιμασια,οποτε, σκεφτηκα οτι μια καλη λυση θα ηταν καποιο ειδος πρωτεινης.
    Εχετε να προτεινετε καποια(οσο το δυνατον οικονομικοτερη )?
    Κανωντας μια γρηγορη αναζητηση στο skroutz βλεπω οτι οι τιμες για whey protein ξεκινουν απο 11 ευρω ανα κιλο
    Ευχαριστω και συγγνωμη για τις χαζες ερωτησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-02-18 11:06 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γεια χαρα φιλε..η τιμη ειναι κατι σχετικο, αλλα κ κατι ασχετο συναμα.
    αυτο που πρεπει να κοιταξεις ειναι να βρεις μια σκονη που να σου καλυπτει τις αναγκες αρχικα κ μετα κοιτας κ την τιμη..ριξε μια ματια στα αρθρα, κ μετα μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος στο τι ειδος πρωτεινης αναζητας για να παρεις κ μια βοηθεια.

    Ειδη πρωτεϊνης σε σκόνη

    Πρωτείνη ορού γάλακτος ή καζείνης

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-02-18 12:46 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Η τιμή ανά κιλό έχει να κάνει με την ποσότητα που αγοράζεις, αλλη τιμή δλδ θα πετυχεις σε συκευασία του ενός κιλού και άλλη σε 5 κιλη.
    Επίσης πολύ βασικό είναι οι πηγές και η επεξεργασία .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-02-18 15:50 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panira Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας,
    Ειμαι καινουργιος στο φορουμ , καλως σας βρηκα!
    Λοιπον, αθλουμαι αρκετα συχνα(3-4 φορες/εβδομαδα γυμναστηριο και τρεξιμο) και παιζω και σε ποδοσφαιρικη ομαδα ερασιτεχνικα.Ειμαι 82 κιλα και 1,76(δυστυχως δεν εχω μετρησει προσφατα το λιπος μου).Σκοπος μου ειναι να πεσει λιγο η κοιλια και να αποκτησω παραλληλα μυες. Σα πηγη πρωτεινης εχω τα αυγα τονο και γαλα,τα οποια ειναι ακριβα,ανοστα και απαιτουν αρκετη προετοιμασια,οποτε, σκεφτηκα οτι μια καλη λυση θα ηταν καποιο ειδος πρωτεινης.
    Εχετε να προτεινετε καποια(οσο το δυνατον οικονομικοτερη )?
    Κανωντας μια γρηγορη αναζητηση στο skroutz βλεπω οτι οι τιμες για whey protein ξεκινουν απο 11 ευρω ανα κιλο
    Ευχαριστω και συγγνωμη για τις χαζες ερωτησεις
    κρέας δεν έχεις στην διατροφή σου;απλα σαν απορία το ρωτάω μιας και έγραψες τονο,γαλα και αυγα. Συνήθως οι 5κιλες συμφέρουν περισότερο στο θεμα τιμής.Ωστόσο να κοιτάξεις η πρωτείνη να είναι σχετικά καθαρή 80% πρωτείνη δηλαδή και πάνω.Επιπλέον να προσέξεις από ποια πηγή προέρχεται όπως είπαν ποιο πάνω.Επιπλέον μην ξεχάσεις να δώσεις συμασία στο προφιλ αμινοξέων που αναγράφουν. Δηλαδή πόσα γραμμάρια λευκίνης,βαλίνης κλπ περιέχει.

    εγώ έχω αυτη και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.Ωστόσο έχεις δεκαδες επιλογές

    https://www.bodybuilding.gr/forum/sh...ht=impact+whey
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris1994 : 21-02-18 στις 15:53
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση