Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 21-02-18 22:14 #1
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή Πρωτείνη, καλή επιλογή;
    Παιδιά καλησπέρα, μόλις χθες πήρα την ISO WHEY ZERO μαζί με 100% Creatine Monohydrate. Και τα δύο τις Biotech USA. Ο σκοπός μου είναι να μαζέψω σε εισαγωγικά το λίπος που έχω στο upper body μου πιο πολύ και στα πόδια λίγο, μόνο πίσω έχω στην περιοχή 100% δικέφαλος μηριαίος. Τέλος πάντων, θέλω να πάρω μυ και παράλληλα να χάσω λίγο από το λίπος. Όλες μου ασκήσεις είτε πόδια,χέρια,στήθος,πλάτη,ώμους είναι 15-10-8-6 βάζοντας βάρος σε κάθε επανάληψη. Κακή η επιλογή μου στην πρωτείνη και κρεατίνη; Η κακό το πρόγραμμα επαναλήψεων που ακολουθώ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-02-18 22:22 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Φιλε τα συμπληρωματα ειναι μια χαρα, βασικο stack για όλους τους στόχους.
    Το πρόγραμμα προπόνησης , ειναι ελλειπες, μονο απο τις επαναλήψεις δεν μπορούμε να αξιολογήσουμε κατι.
    Τελος δεν μας αναφέρεις το πιο βασικο: ΔΙΑΤΡΟΦΗ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-02-18 02:12 #3
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Kαλησπέρα...ξεκινα δινοντας μας απαντησεις και βασικά στοιχειά σε οσα σου ανεφερε ο Polyneikos παραπάνω και οτι αλλο μπορείς για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε πιο συγκεκριμενα
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-02-18 03:46 #4
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Για προγραμμα εχω το "Πρόγραμμα προπόνησης Μπουρνάζου για όγκο #1". Εχω αλλαξει βεβαια καποιες ασκησεις οπως πχ μονοζυγο που δεν μπορω να κανω και εχω βαλει αλλη ιδιας μυικης ομαδας. Διατροφη δεν κανω καθολου. Τωρα με τα πραγματα που πηρα αρχισα να πινω καποσο νερο λογω της κρεατινης και να τρωω ολοκληρα 4 βραστα αυγα το μεσημερι μαζι με κροκο και λιγο αλατι γιατι μου ερχεται να ξερασω (συγγνωμη) αν τα φαω σκετα. Εχω καποιες ερωτησεις και αν ειναι ευκολο να μου τις διατυπωσετε με αριθμους για καλυτερη συννενοηση.

    1) Αν τρωω 4 αυγα καθε μεσημερι μετα την δουλεια, υπαρχει κινδυνος χοληστερινης; Γιατι αν κατσω και τα βαλω κατω 5 μερες γυμναζομαι αρα 20 αυγα την βδομαδα.
    2) Η πρωτεινη που ειναι whey zero θα μου απορροφα τα "νερα" απο την κρεατινη; Γιατι ξερω πως η κρεατινη κανει κατακρατηση υγρων αλλα η πρωτεινη αυτη "μαζευει" το λιπος. Ειμαι λαθος;
    3) Το κουτι της πρωτεινης λεει 1 scoop το πρωι και ενα μετα την προπονηση. Η κρεατινη λεει 2 φορες πριν την προπονηση και 2 μετα. Πιστευω ειναι πολυ; Υπερβαλω μηπως; Επισης 200g scoop καλα δεν ειναι; επειδη δεν λεει ποσο πρεπει να βαζω για την πρωτεινη.
    4) Την κρεατινη την πινω μαζι με την πρωτεινη η ξεχωριστα με νερο; Επειδη εχω παρει γευση βανιλια και με 200g νερο μου βγαινει αρκετα νερουλη, φταιει η κρεατινη που αναμυγνυεται με την πρωτεινη και "σπαει" την γευση;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-02-18 11:48 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Can'tGainWeight Εμφάνιση μηνυμάτων

    1) Αν τρωω 4 αυγα καθε μεσημερι μετα την δουλεια, υπαρχει κινδυνος χοληστερινης; Γιατι αν κατσω και τα βαλω κατω 5 μερες γυμναζομαι αρα 20 αυγα την βδομαδα.
    οχι.

    2) Η πρωτεινη που ειναι whey zero θα μου απορροφα τα "νερα" απο την κρεατινη; Γιατι ξερω πως η κρεατινη κανει κατακρατηση υγρων αλλα η πρωτεινη αυτη "μαζευει" το λιπος. Ειμαι λαθος;
    βεβαιως.

    3) Το κουτι της πρωτεινης λεει 1 scoop το πρωι και ενα μετα την προπονηση. Η κρεατινη λεει 2 φορες πριν την προπονηση και 2 μετα. Πιστευω ειναι πολυ; Υπερβαλω μηπως; Επισης 200g scoop καλα δεν ειναι; επειδη δεν λεει ποσο πρεπει να βαζω για την πρωτεινη.
    αναλογα

    4) Την κρεατινη την πινω μαζι με την πρωτεινη η ξεχωριστα με νερο; Επειδη εχω παρει γευση βανιλια και με 200g νερο μου βγαινει αρκετα νερουλη, φταιει η κρεατινη που αναμυγνυεται με την πρωτεινη και "σπαει" την γευση;
    μπορει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-02-18 12:17 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Can'tGainWeight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για προγραμμα εχω το "Πρόγραμμα προπόνησης Μπουρνάζου για όγκο #1". Εχω αλλαξει βεβαια καποιες ασκησεις οπως πχ μονοζυγο που δεν μπορω να κανω και εχω βαλει αλλη ιδιας μυικης ομαδας. Διατροφη δεν κανω καθολου. Τωρα με τα πραγματα που πηρα αρχισα να πινω καποσο νερο λογω της κρεατινης και να τρωω ολοκληρα 4 βραστα αυγα το μεσημερι μαζι με κροκο και λιγο αλατι γιατι μου ερχεται να ξερασω (συγγνωμη) αν τα φαω σκετα. Εχω καποιες ερωτησεις και αν ειναι ευκολο να μου τις διατυπωσετε με αριθμους για καλυτερη συννενοηση.

    1) Αν τρωω 4 αυγα καθε μεσημερι μετα την δουλεια, υπαρχει κινδυνος χοληστερινης; Γιατι αν κατσω και τα βαλω κατω 5 μερες γυμναζομαι αρα 20 αυγα την βδομαδα.
    2) Η πρωτεινη που ειναι whey zero θα μου απορροφα τα "νερα" απο την κρεατινη; Γιατι ξερω πως η κρεατινη κανει κατακρατηση υγρων αλλα η πρωτεινη αυτη "μαζευει" το λιπος. Ειμαι λαθος;
    3) Το κουτι της πρωτεινης λεει 1 scoop το πρωι και ενα μετα την προπονηση. Η κρεατινη λεει 2 φορες πριν την προπονηση και 2 μετα. Πιστευω ειναι πολυ; Υπερβαλω μηπως; Επισης 200g scoop καλα δεν ειναι; επειδη δεν λεει ποσο πρεπει να βαζω για την πρωτεινη.
    4) Την κρεατινη την πινω μαζι με την πρωτεινη η ξεχωριστα με νερο; Επειδη εχω παρει γευση βανιλια και με 200g νερο μου βγαινει αρκετα νερουλη, φταιει η κρεατινη που αναμυγνυεται με την πρωτεινη και "σπαει" την γευση;
    Καλησπέρα..
    1)Δεν νομίζω να πάθεις τίποτα αλλά είναι και υπερβολή.. φάε 1-2 κρόκους και τα άλλα ασπράδια..αλλα μπορείς να τρως και άλλα φαγητά δεν είναι ανάγκη μόνο αυγά τα αυγά συνήθως τα βάζουμε πρωί..
    2)Αυτό με την πρωτεΐνη που λες πρώτη φορά το ακούω.. Δεν ξέρω αν έχει συστατικά δέσμευσης λίπους μεσα αλλά ντάξει μην περιμένεις και πολλά.Κατακρατηση υγρών θες να σ κάνει γτ θα είναι ενδομυικη και αυτό είναι που θελουμε..
    3)Υπολογισε να πέρνεις 30-40 γρ πρωτεΐνη κάθε φορά που πέρνεις συμπλήρωμα περίπου.. Επίσης 5-10 γρ κρεατινη την μερα είναι αρκετά.. Με την πρωτεΐνη πρέπει να ξερεις πόση πέρνεις απο φαγητο για να υπολογίσεις πόσο συμπλήρωμα θα πάρεις..
    4)μαζι με την πρωτεΐνη πάρτην και βάλε πιο λίγο νερό άμα σου βγαίνει νερουλη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-02-18 16:07 #7
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    2) Οποτε εκανα λαθος που πηρα τετοια πρωτεινη μαζι με την κρεατινη; Ουσιαστικα η κρεατινη με φουσκωνει με τα υγρα αλλα η πρωτεινη τα μαζευει, κριμα στα λεφτα η λειτουργει αλλιως;
    3) 200g πρωτεινης λεει πρωι και μετα την προπονηση...λεω να βαζω κρεατινη κανονικα σε αυτες τι δοσεις, 5gr σε καθε μια πρωι και μετα προπονησης αντι να κανω 2 πριν και 2 μετα γιατι πιστευω 20g πεφτουν πολλα.


    jjohny : Ναι το ξερω αλλα δεν ξερω τι αλλο να προσθεσω στην διατροφη μου εκτος απο αυγα, ασε που ειναι φτηνα και με 2,50 ευρω παιρνεις 20-25. Σκεφτομαι και για μπανανες για μετα την προπονηση. Αλλα τιποτα αλλο "φτηνο" δεν γνωριζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-02-18 16:17 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Can'tGainWeight Εμφάνιση μηνυμάτων
    2) Οποτε εκανα λαθος που πηρα τετοια πρωτεινη μαζι με την κρεατινη; Ουσιαστικα η κρεατινη με φουσκωνει με τα υγρα αλλα η πρωτεινη τα μαζευει, κριμα στα λεφτα η λειτουργει αλλιως;
    3) 200g πρωτεινης λεει πρωι και μετα την προπονηση...λεω να βαζω κρεατινη κανονικα σε αυτες τι δοσεις, 5gr σε καθε μια πρωι και μετα προπονησης αντι να κανω 2 πριν και 2 μετα γιατι πιστευω 20g πεφτουν πολλα.


    jjohny : Ναι το ξερω αλλα δεν ξερω τι αλλο να προσθεσω στην διατροφη μου εκτος απο αυγα, ασε που ειναι φτηνα και με 2,50 ευρω παιρνεις 20-25. Σκεφτομαι και για μπανανες για μετα την προπονηση. Αλλα τιποτα αλλο "φτηνο" δεν γνωριζω.
    αυτο που λες με πρωτεινη και κρεατινη δεν εχει καμια σχεσηη . φιλε εγω παντως παιρνω 5 γ κρεατινης δε χρειαζεται παραπανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-02-18 19:33 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Can'tGainWeight Εμφάνιση μηνυμάτων
    2) Οποτε εκανα λαθος που πηρα τετοια πρωτεινη μαζι με την κρεατινη; Ουσιαστικα η κρεατινη με φουσκωνει με τα υγρα αλλα η πρωτεινη τα μαζευει, κριμα στα λεφτα η λειτουργει αλλιως;
    3) 200g πρωτεινης λεει πρωι και μετα την προπονηση...λεω να βαζω κρεατινη κανονικα σε αυτες τι δοσεις, 5gr σε καθε μια πρωι και μετα προπονησης αντι να κανω 2 πριν και 2 μετα γιατι πιστευω 20g πεφτουν πολλα.


    jjohny : Ναι το ξερω αλλα δεν ξερω τι αλλο να προσθεσω στην διατροφη μου εκτος απο αυγα, ασε που ειναι φτηνα και με 2,50 ευρω παιρνεις 20-25. Σκεφτομαι και για μπανανες για μετα την προπονηση. Αλλα τιποτα αλλο "φτηνο" δεν γνωριζω.
    Η κατακράτηση νερού ενδομυικά από την χρήση κρεατίνης ειναι κάτι επιθυμητό και αναπόφευκτο, εφόσον μπείς στην διαδικασία χρήσης. (και αυτό πάλι θα γίνει εως ενός σημείου, οχι υπερβολική κατακράτηση)
    Η χρηση πρωτεΪνης, ούτε κρατάει, ούτε διώχνει νερα. Αμινοξέα είναι .Βγαλε αυτον τον συνειρμό απο την σκέψη σου.
    οταν λες κρεατίνη 2 φορες πριν την προπόνηση και 2 φορές μετα την προπονηση, δεν εννοεί διπλές δόσεις, μήπως έχεις πάρει φόρμουλα και εννοείς 2 scoops που ισοδυναμούν με μια δόση;

    Η χρήση κρεατίνης μπορεί να γινει συνεχόμενη, χωρίς προβλήματα, αν μείνει σταθερά στην δόση των 5 γρ. Δεν ειναι απαραίτητο να συνδυάζεις την χρήση της απαραίτητα συνδυαστικα με το καθε πότε παίρνεις πρωτεϊνη

    Γενικά όταν απο τα αυγά (που δεν πρόκειται να πάθεις κατι με αυτη την μικρή ποσότητα που τρως), το επόμενο σαν επιλογή ειναι οι μπανάνες, ενώ παράλληλα δεν κάνεις διατροφή, καταλαβαίνεις οτι θα δυσκολευτείς να φτάσεις στον στόχο.
    Μπορείς να δείς προσφορές που υπάρχουν σε τροφές όπως κοτόπουλο, γλώσσες,μπακαλιάρο, να φτιάξεις μπιφτέκια , γιαούρτια και απο υδατάνθρακα πατάτες , ρυζια, κουάκερ ειναι φθηνα και γενικά να φτίάξεις ένα πλανο, αν όχι αυστηρά στρατιωτικό , προσεγμένο δλδ 100%, τουλάχιστον να μαζεύεις κάποιες σωστές θερμίδες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-02-18 20:31 #10
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Ωραία εντάξει κατάλαβα τι γίνεται με το θέμα κατακράτηση υγρών.
    Polyneikos : όχι έχω πάρει την BiotechUSA 100% Creatine Monohydrate , που λέει : Φάση φόρτωσης: Κατά τη διάρκεια της πρώτης εβδομάδας παίρνετε 4 δόσεις ημερησίως. Δύο πριν και δύο μετά την προπόνησή σας. Φάση συντήρησης: Μετά τη φάση φόρτωσης παίρνετε 2 δόσεις ημερησίως. Μια πριν και μια μετά την προπόνησή σας. Αλλά επείδη μου φαίνονται πολλές οι 4 δόσεις δεν κανω την φάση φόρτωσης αλλά παίρνω μόνο 2 που είναι το πρωί και αμέσως μετά την προπόνηση κανονικά μαζί με την πρωτείνη μου πρωί και μετά προπόνησης. Επίσης με προβληματίζει που λέει να βάζω κρεατίνη σε 500ml ρόφημα της επιλογής μου ενώ η πρωτείνη λέει 200. Εγώ βάζω 250 με 300.
    Τώρα με το θέμα τις διατροφής δεν μπορώ να το τηρήσω. Δεν έχω καθόλου χρόνο οσό κακό και αν ακούγεται. Πρωι δουλεια, μετα αμεσως σχολη και βραδυ αντε καμια ωρα ξεκουραση και μετα γυμναστήριο. Δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ με διατροφή για αυτό το λόγο, για αυτό προσπαθώ (από την δευτέρα με αυγά και μπανάνες μετά την προπόνηση). Επειδή κάτι άλλο δεν ξέρω τι δίνει στο σώμα μου. Πχ μου μίλησες για ρύζι, δεν ξέρω να κάνω ρύζι, ναι εντάξει 19 χρονών αλλά δεν έχω ασχοληθεί με κουζίνα, συν ότι δεν είχα κίνητρο να το κάνω γιατί δεν ξέρω που θα μου οφελήσει. Όπως πχ αν πρέπει να γίνεται βραστό ή να συνοδεύεται με κάτι άλλο. Σαν πρόγραμμα που έχω σκέφτει εδώ και κάποσα λεπτά είναι:
    1) Πρωι: Πρωινή πρωτείνη με την κρεατίνη σε 300ml νερό. 1 μπανάνα. 1 αυγό.
    2) Μεσημέρι: Ότι έχει μαγειρέψει η μάνα μου, αν δεν υπάρχει κάτι τότες ρύζι. 1 αυγό
    3) Μετα την προπόνηση: Πρωτείνη και κρεατίνη σε 300ml νερό. 1 μπανάνα, 1 αυγό.
    4) Βράδυ: Μακαρόνια η ρύζι ίσως. 1 αυγό.
    Απλά δεν ξέρω τις ποσότητες που πρέπει να παίρνω.
    Επίσης αν πρέπει να κάνω νέο θέμα αλλού πείτε μου το γιατί έχει νομίζω αλλάξει πορεία το θέμα μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-02-18 21:02 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Can'tGainWeight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία εντάξει κατάλαβα τι γίνεται με το θέμα κατακράτηση υγρών.
    Polyneikos : όχι έχω πάρει την BiotechUSA 100% Creatine Monohydrate , που λέει : Φάση φόρτωσης: Κατά τη διάρκεια της πρώτης εβδομάδας παίρνετε 4 δόσεις ημερησίως. Δύο πριν και δύο μετά την προπόνησή σας. Φάση συντήρησης: Μετά τη φάση φόρτωσης παίρνετε 2 δόσεις ημερησίως. Μια πριν και μια μετά την προπόνησή σας. Αλλά επείδη μου φαίνονται πολλές οι 4 δόσεις δεν κανω την φάση φόρτωσης αλλά παίρνω μόνο 2 που είναι το πρωί και αμέσως μετά την προπόνηση κανονικά μαζί με την πρωτείνη μου πρωί και μετά προπόνησης. Επίσης με προβληματίζει που λέει να βάζω κρεατίνη σε 500ml ρόφημα της επιλογής μου ενώ η πρωτείνη λέει 200. Εγώ βάζω 250 με 300.
    Τώρα με το θέμα τις διατροφής δεν μπορώ να το τηρήσω. Δεν έχω καθόλου χρόνο οσό κακό και αν ακούγεται. Πρωι δουλεια, μετα αμεσως σχολη και βραδυ αντε καμια ωρα ξεκουραση και μετα γυμναστήριο. Δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ με διατροφή για αυτό το λόγο, για αυτό προσπαθώ (από την δευτέρα με αυγά και μπανάνες μετά την προπόνηση). Επειδή κάτι άλλο δεν ξέρω τι δίνει στο σώμα μου. Πχ μου μίλησες για ρύζι, δεν ξέρω να κάνω ρύζι, ναι εντάξει 19 χρονών αλλά δεν έχω ασχοληθεί με κουζίνα, συν ότι δεν είχα κίνητρο να το κάνω γιατί δεν ξέρω που θα μου οφελήσει. Όπως πχ αν πρέπει να γίνεται βραστό ή να συνοδεύεται με κάτι άλλο. Σαν πρόγραμμα που έχω σκέφτει εδώ και κάποσα λεπτά είναι:
    1) Πρωι: Πρωινή πρωτείνη με την κρεατίνη σε 300ml νερό. 1 μπανάνα. 1 αυγό.
    2) Μεσημέρι: Ότι έχει μαγειρέψει η μάνα μου, αν δεν υπάρχει κάτι τότες ρύζι. 1 αυγό
    3) Μετα την προπόνηση: Πρωτείνη και κρεατίνη σε 300ml νερό. 1 μπανάνα, 1 αυγό.
    4) Βράδυ: Μακαρόνια η ρύζι ίσως. 1 αυγό.
    Απλά δεν ξέρω τις ποσότητες που πρέπει να παίρνω.
    Επίσης αν πρέπει να κάνω νέο θέμα αλλού πείτε μου το γιατί έχει νομίζω αλλάξει πορεία το θέμα μου.
    τα 500μλ θα τα θέλει για να υπάρχει καλύτερη διάλυση της κρεατίνης μιας και γενικά δειαλύεται ποιο δύσκολα.η φόρτωση δεν είναι απαραίτητη,οποτε αν δεν θες δεν κάνεις και απλά παίρνεις μια δόση.
    Εφόσον στο πρωινό έχεις πρωτείνη το να βάλεις και αυγό το θεωρώ περιτό.Πάρε την πρωτείνη σου στο 1ο και 3ο γεύμα,και στο 4ο που είναι ελειπές από πρωτείνη βάλε 3-4 αυγά.ακόμα και κανά γιαουρτι 2% στραγκιστό ειναι μια ευκολη και σχετικα καλη επιλογη.μπορεις να βαλεις κανενα.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-02-18 23:17 #12
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    aris1994 : Ωραία κατάλαβα. Γιαούρτι με τι λιπαρά; Επίσης αν τα 3 γιαούρτια είναι σε τιμή περίπου 3 ευρώ και εφόσον θα παίρνω ένα κάθε μέρα, δεν βγαίνει λίγο ακριβό; Εννοώ πως δεν θα υπήρχε καλύτερη λύση ως προς το θέμα του βραδινού γεύματος;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-02-18 23:27 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    1) Πρωι: Πρωινή πρωτείνη με την κρεατίνη σε 300ml νερό. 1 μπανάνα.
    2) Μεσημέρι: Ότι έχει μαγειρέψει η μάνα μου, αν δεν υπάρχει κάτι τότες ρύζι. 1 αυγό
    3) Μετα την προπόνηση: Πρωτείνη και κρεατίνη σε 300ml νερό. 1 μπανάνα,
    4) Βράδυ: Μακαρόνια η ρύζι και 3 αυγα.
    5)100-200 γραμμάρια γιαούρτι στραγκιστό +20 γραμ αναλατα φυστικια/αμυγδαλα/καρυδια


    βρίσκεις γιαούρτια λιγότερο από 3 ευρω σίγουρα.Αν σου φαίνονται πολλά απλά τρώγε 100 γραμμάρια.Έτσι θα βγει 6 μέρες, σε 50 λεπτά την μέρα τα 3.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση