Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 24-02-18 04:12 #1
    Προεπιλογή Σνακ με πολλές θερμίδες
    Γειά χαρά σε όλους.. έψαξα λιγάκι στο φόρουμ για αυτό το θέμα και δεν βρήκα θέμα που να λύνει ακριβώς το προβληματακι μου..Λοιπόν αρχικα είμαι φοιτητή και η σχολή μου είναι καμία ώρα από το σπίτι οπότε εφόσον είμαι σε όγκο θα πρέπει να παίρνω μαζί μου στην σχολή σνακ πλούσια σε θερμίδες (κυρίως υδατάνθρακες και πρωτεϊνες) ..Θέλω λοιπόν αν ξέρει κανείς να μου πει καμία ιδέα για να φτιάχνω μόνος μου σνακ από το σπίτι και να τα παίρνω μαζί μου (θα ήθελα όμως να είναι όσο το δυνατόν πιο φορητά για να μην κάνω ολόκληρες σκηνές μέσα στην αίθουσα για να φάω) Έχω δει κάτι συνταγές για μπάρες σπιτικές απλά δεν γίνεται όλη μέρα να τρώω μπάρες μονο (να σημειώσω ότι στην σχολή είμαι περίπου 6-7 ώρες επομένως θα πρέπει να έχω ποικιλία από σνακ με πολλές θερμίδες (το φαγητό της σχολής είναι λίγο άθλιο όπως σε όλες τις σχολές σχεδόν) δεν με ενδιαφέρει να είναι υπερβολικές οι θερμίδες..όσο περισσότερες τόσο καλύτερα απλά με ένα μέτρο στα λιπαρά και επίσης θα πρέπει το σνακ αυτό να μην χρειάζεται ψυγείο και να μην χαλάει μέσα σε κανένα 5ωρο.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-02-18 09:25 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
    Εχεις σκεφτεί την πίτα βρώμης; Απλά πραγματάκια, βρώμη, αυγα, αν θες προσθέτεις λιγο μελι, κανέλλα και μπανανα, αναλογα τα γούστα σου, κρατάει καποιες ωρες και τρώγεται κρύο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-02-18 11:16 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    η κουακερόπιτα όπως είπαν από πάνω είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή.αυγά βρώμη,λίγο μέλι και κανέλα γίνεται ωραία.Αν θες μπορεις να βαλεις ίσως και καποιες σταφιδες ή καμια μπανανα εχεις πολλές επιλογές.θρεπτική και έχει αρκετές θερμίδες.Άσε που θα σε κρατήσει χωρτάτο για αρκετή ώρα...
    Μια άλη επιλογή αλλά δεν είναι για κάθε μέρα αλλά για 1-2 φορές την εβδομάδα έτσι για την αλαγή είναι κάποια αραβική ολικής και βάλε μεσα αυγό,κοτοπουλο μπορείς,ίσως λίγο τυράκι,μαρουλι και γενικά οτι θες.Απλά αυτό ειναι για 1-2 φορες την εβδομαδα δεν το πρωτείνω για παραπάνω
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-02-18 13:26 #4
    Προεπιλογή
    παίρνεις ένα μπολ, το γεμίζεις καρύδια, αμύγδαλα και αποξηραμένα φρούτα και έχεις να μασουλάς όλη μέρα.
    εγώ βάζω γύρω στα 400γρ ξηρους καρπούς και άλλα τόσα σταφίδες, χουρμάδες κλπ.
    για 5 μέρες έχει για πλάκα 1000 θερμίδες έξτρα τη μέρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-02-18 13:57 #5
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας με βοήθησαν πολύ οι απαντήσεις σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  6.  

  7. 24-02-18 17:34 #7
    Προεπιλογή
    Ωραία ιδέα ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-02-18 18:43 #8
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    φυστικοβουτυρο παρε απο ενα συμπληρωματαδικο, πολυ φτηνο και απειρες καλες θερμιδες, εγω εχω θεμα στο να τρωω λιγο καθε φορα που παιρνω
    Απάντηση με παράθεση