Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 25

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 01-03-18 22:58 #1
    Προεπιλογή Δεν μπορω να παρω ογκο!
    Καλησπερα, εχω αγανακτησει. γυμναζομαι 5 χρονια απλα ποτε δεν ειχα ακολουθησει καποια ιδιαιτερη διατροφη. Φετος λοιπον ειπα οτι θα τα δωσω ολα για ολα γιατι δεν μου αρκει το σωμα που εχω, θελω κατι πολυ καλυτερο, ενα σωμα που εχουν λιγα ατομα μεν στο γυμναστηριο αλλα εκει ειναι ο στοχος μου. Ετσι λοιπον τον Ιανουαριο πηγα σε διατροφολογο να μου βγαλει ενα προγραμμα διατροφης για να παρω κι αλλο ογκο, εκεινος μου ειπε οτι ειμαι σε ενα τετοιο σημειο που μπορει να μου φτιαξει προγραμμα διατροφης ογκου και γραμμωσης. Οσο μπορεσα (σε ακριβεια εννοω π.χ δεν αγορασα 1-2 πραγματα λεπτομερειες ,οχι σε ποσοτητα) εδω και 2 μηνες ακολουθησα το προγραμμα αυτο, εκανα μια αποτομη θα λεγα εκρηξη στο σωμα μου αλλα εκεινο το μηνα αλλα μετα παραμενω στασιμος και αρχιζω να θολωνω διοτι αυξησα λιγο την διατροφη και μειωσα τα σετ της προπονησης. Η προπονηση μου διαρκει 1 ωρα, κοπανιεμαι με μαξ κιλα 3 σετ 10-8 επαναληψεις (πριν 2 εβδομαδες εκανα 4 σετ). Βεβαια το προβλημα ειναι το εξης, οτι δουλευω ντελιβερη με ποδια ομως και σε αντιθεση με αλλους συναδελφους σε αλλα καταστηματα εγω δεν περπαταω για να παω τις παραγγελιες, λογω της κακης οργανωσης του μπουφε τρεχω και μαλιστα αρκετα. Ετσι μετα το 8αωρο ειμαι παπι απ'τον ιδρωτα και ετσι εχω κανει φουλ αεροβια (οτι χειροτερο για ογκο). Το εξηγησα αυτο στον διατροφολογο δεν ξερω κατα ποσο το πηρε στα σοβαρα. Ενα ακομη προβλημα που με καιει και θα ακουστει αστειο ειναι οτι τωρα που εχω αυξησει με "δικες μου πινελιες" το προγραμμα διατροφης, διοτι πιστευω οτι χανω πολυ περισσοτερες θερμιδες απο'τι καταναλωνω, (αλλα και πριν το αυξησω) με "καλει" η αναγκη της τουαλετας αρκετες φορες την ημερα κι ετσι πιστευω οτι χανω και εκει θερμιδες δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.
    Τωρα αν μπορει καποιος να κοιταξει την διατροφη και να μου δωσει την γνωμη του θα ειμουν ευγνωμων:

    ΠΡΩΙΝΟ:
    Ολα τα υλικα που θα αναφερω ενωμενα σαν "κουακεροπιτα"
    4 ασπραδια, 2 ολοκληρα, μια μπανανα, λιγο βρωμη, 4 καρυδια, goji berry, φυστικοβουτηρο

    ΔΟΥΛΕΙΑ

    ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑΣ:
    3 τοστ ολικης με γαλοπουλα και 1 αχλαδι

    ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:
    2 αυγα ολοκληρα, 2 πατατες βραστες, 1 ντοματα κι 1 μαρουλι

    ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:
    300γρ καστανο ρυζι, 250γρ απαχο κρεας

    ΠΡΙΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    1 σκουπ κρεατινης (με ταυρινη και γλουταμινη μεσα) (την εχω αρχισει εδω και 1 εβδομαδα παρ'ολα αυτα δεν εχω δει αποτελεσματα)

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    ΜΕΤΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ:
    1/5 σκουπ πρωτεΐνης
    1 σκουπ αμινοξεα BCAA 4:1:1
    1 μπανανα

    ΒΡΑΔΥΝΟ:
    Το ιδιο γευμα με το μεσημερι

    ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ:
    1 γιαουρτι 2%
    1 μηλο


    Το μεσημεριανο ειναι ενα δειγμα απο τα ειδη γευματων που τρωω, διοτι καθε εβδομαδα εναλλασω το μεσημεριανο με ενα εξισου χαμηλων λιπαρων γευμα.
    Το προγραμμα ειναι καλο για να αυξησω τον ογκο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-03-18 23:39 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    πριν τον υπνο βάλε για μενα γιαούρτι με καποιους ξηρούς καρπους...Ακόμα μου έχεις 3 τοστ που ναι μες θα σε βοηθήσει να πάρεις κιλά όμως το ψωμί δεν είναι η καλύτερη επιλογή,πόσο μάλλον 3 τοστ.να μου πεις ένα τοστακι ναι αλλά 3 το θεωρώ υπερβολή.Απλά αύξησε την βρώμη σου και μείωσε τα 3 τοστ σε 1.
    Ακόμα την συγκεκριμένη διατροφή που γράφεις από κάτω την ακολουθείς διάστημα?
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-03-18 02:07 #3
    Προεπιλογή
    Θα τα μειωσω τα τοστ τοτε, απλα φοβομουν για τις θερμιδες. Την συγκεκριμενη διατροφη την ακολουθω εδω και 3 εβδομαδες περιπου, πριν ακολουθουσα αυτη την διατροφη με λιγοτερες ποσοτητες και σιγουρα χωρις καθολου τοστ(η διατροφη που μου εγραψε ο διατροφολογος δηλαδη).
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-03-18 14:49 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο XristosT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τα μειωσω τα τοστ τοτε, απλα φοβομουν για τις θερμιδες. Την συγκεκριμενη διατροφη την ακολουθω εδω και 3 εβδομαδες περιπου, πριν ακολουθουσα αυτη την διατροφη με λιγοτερες ποσοτητες και σιγουρα χωρις καθολου τοστ(η διατροφη που μου εγραψε ο διατροφολογος δηλαδη).
    Πόσες θερμίδες τρως τώρα δλδ πόσες Είναι?Κάνε αυτά που είπε ο Άρης ανέβασε ειδικά το κουακερ το πρωί.. Βάλε και καμία ριζογκοφρετα το πρωί η λίγο μέλι.. Γενικά φάε παραπάνω μείωσε τον χρόνο προπόνησης σε 45 το πολύ και 4 μέρες την εβδομάδα το πολύ.. Για να ξεκολλήσεις..Πριν την προπόνηση βάλε και υδατάνθρακα μαζί με τα συμπληρωματα η σε συμπλήρωμα η κάνα φρούτο.. Για να απορροφηθεί και η κρεατινη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-03-18 15:01 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    εχεις 2 γευματα ολη μερα, τα αλλα που θα θεωρεις γευματα ειναι μπουκιτσες , δεν ειναι παραξενο που δεν βαζεις κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-03-18 16:20 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Χριστο παντως να ξερεις οτι οι βιολογικες μας αναγκες συνιστουν το τελευταιο σταδιο του πεπτικου συστηματος. Ολα οσα χρειαζεται ο οργανισμος σου απο τις τροφες εχουν ηδη απορροφηθει. Οποτε οχι μονο δεν ισχυει ειναι απολυτως λανθασμενη η σκεψη. Επισης δεν μας ειπες υψος/κιλα και εχω περιεργεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-03-18 22:39 #7
    Προεπιλογή
    Την κρεατινη δεν τη παιρνεις σε κυκλους. Παιρνεις τις πρωτες μερες μεγαλυτερη ποσοτητα μεχρι να γεμισουν οι μυες και μετα παιρνεις 5 γραμμαρια τη μερα για παντα για διατηρηση της ουσιας στους μυς ή μπορεις να παιρνεις απο τη 1η μερα μονο 5 γραμμαρια, απλα θα γεμισουν πιο αργα οι μυες και θα νιωσεις τα αποτελεσματα πιο αργα. Επισης δεν φουσκωνεις με τη κρεατινη, απλως γεμιζουν λιγο οι μυες με νερο και μπορει να δεις μια μικροδιαφορα, το σημαντικο ειναι οτι σου ανεβαζει το performance στο γυμναστηριο ελαχιστα, πχ να βγαλεις μια επαναληψη ακομα.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-03-18 22:56 #8
    Προεπιλογή
    Επισης αν θελεις να γινεις "τερας" ως φυσικος αθλητης θα πρεπει η 1η σου προτεραιοτητα να ειναι να ανεβαζεις κιλα στις πολυαρθρικες ασκησεις squat bench deadlift overhead press rows και να χτυπας καθε μυ 2 φορες τουλαχιστον την εβδομαδα. Τα πολλα isolation και μηχανηματα ειναι για τους φαρμακωτους. Δε πρεπει να φοβασαι να παρεις λιπος αμα θες παραπανω μυικη μαζα, αφου δε μπορεις να διαχωρισεις αυτα τα 2 σαν φυσικος. Ειναι πιο γρηγορο να παρεις λιγο λιπος παραπανω και να το χασεις μετα μεσω γραμμωσης, παρα να τρως σαν γυναικα με το φοβο μη παρεις λιγα κιλα περιοριζοντας ετσι τη μυικη μαζα που θα παρεις. Πας για να παρεις ογκο, ασε τα 2% και τα απαχα κρεατα και επικεντρωσου στο να βρισκεσαι σε θερμιδικο πλεονασμα καθημερινα.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-03-18 23:26 #9
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rippetoe's child Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης αν θελεις να γινεις "τερας" ως φυσικος αθλητης θα πρεπει η 1η σου προτεραιοτητα να ειναι να ανεβαζεις κιλα στις πολυαρθρικες ασκησεις squat bench deadlift overhead press rows και να χτυπας καθε μυ 2 φορες τουλαχιστον την εβδομαδα. Τα πολλα isolation και μηχανηματα ειναι για τους φαρμακωτους. Δε πρεπει να φοβασαι να παρεις λιπος αμα θες παραπανω μυικη μαζα, αφου δε μπορεις να διαχωρισεις αυτα τα 2 σαν φυσικος. Ειναι πιο γρηγορο να παρεις λιγο λιπος παραπανω και να το χασεις μετα μεσω γραμμωσης, παρα να τρως σαν γυναικα με το φοβο μη παρεις λιγα κιλα περιοριζοντας ετσι τη μυικη μαζα που θα παρεις. Πας για να παρεις ογκο, ασε τα 2% και τα απαχα κρεατα και επικεντρωσου στο να βρισκεσαι σε θερμιδικο πλεονασμα καθημερινα.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    τι τι ειναι αυτα που του λες του παιδιου ?εισαι καλα...τι squat bench deadlift τι τα θες αυτα να χαλασει τι μεση κ τα γονατα θες ?
    το μυ 2φορες την βδομαδα? τσ τσ απαγορευτικο πωσ θ αναρωσει ο μυ ...μια φορα την βδομαδα θελει και το λογικο πολλες ασκησεις απο διαφορετικες γωνιες γιατι ωσ γνωστον οσο πιο πολυ τοσο το καλυτερο ... και μην ξεχναμε Monday is international chest day οι υπολοιπες ειναι για τα χερια
    ποδια δεν χρειαζεται να κανεις
    και 6-7μικρα γευματα
    και αυτοσ ο ριπετοε ποιοσ ειναι κανας ξεφουσκωτοσ ...δεν ξερουν αυτοι...

    http://s2.quickmeme.com/img/b9/b951b...a6d8c024e4.jpg
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-03-18 23:28 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι τι ειναι αυτα που του λες του παιδιου ?εισαι καλα...τι squat bench deadlift τι τα θες αυτα να χαλασει τι μεση κ τα γονατα θες ?
    το μυ 2φορες την βδομαδα? τσ τσ απαγορευτικο πωσ θ αναρωσει ο μυ ...μια φορα την βδομαδα θελει και το λογικο πολλες ασκησεις απο διαφορετικες γωνιες γιατι ωσ γνωστον οσο πιο πολυ τοσο το καλυτερο ... και μην ξεχναμε [COLOR=var(--ytd-video-primary-info-renderer-title-color, var(--yt-primary-text-color))]Monday is international chest day οι υπολοιπες ειναι για τα χερια [/COLOR]
    ποδια δεν χρειαζεται να κανεις
    και 6-7μικρα γευματα
    και αυτοσ ο ριπετοε ποιοσ ειναι κανας ξεφουσκωτοσ ...δεν ξερουν αυτοι...

    http://s2.quickmeme.com/img/b9/b951b...a6d8c024e4.jpg
    κλαμα
    Απάντηση με παράθεση