Καλησπερα, εχω αγανακτησει. γυμναζομαι 5 χρονια απλα ποτε δεν ειχα ακολουθησει καποια ιδιαιτερη διατροφη. Φετος λοιπον ειπα οτι θα τα δωσω ολα για ολα γιατι δεν μου αρκει το σωμα που εχω, θελω κατι πολυ καλυτερο, ενα σωμα που εχουν λιγα ατομα μεν στο γυμναστηριο αλλα εκει ειναι ο στοχος μου. Ετσι λοιπον τον Ιανουαριο πηγα σε διατροφολογο να μου βγαλει ενα προγραμμα διατροφης για να παρω κι αλλο ογκο, εκεινος μου ειπε οτι ειμαι σε ενα τετοιο σημειο που μπορει να μου φτιαξει προγραμμα διατροφης ογκου και γραμμωσης. Οσο μπορεσα (σε ακριβεια εννοω π.χ δεν αγορασα 1-2 πραγματα λεπτομερειες ,οχι σε ποσοτητα) εδω και 2 μηνες ακολουθησα το προγραμμα αυτο, εκανα μια αποτομη θα λεγα εκρηξη στο σωμα μου αλλα εκεινο το μηνα αλλα μετα παραμενω στασιμος και αρχιζω να θολωνω διοτι αυξησα λιγο την διατροφη και μειωσα τα σετ της προπονησης. Η προπονηση μου διαρκει 1 ωρα, κοπανιεμαι με μαξ κιλα 3 σετ 10-8 επαναληψεις (πριν 2 εβδομαδες εκανα 4 σετ). Βεβαια το προβλημα ειναι το εξης, οτι δουλευω ντελιβερη με ποδια ομως και σε αντιθεση με αλλους συναδελφους σε αλλα καταστηματα εγω δεν περπαταω για να παω τις παραγγελιες, λογω της κακης οργανωσης του μπουφε τρεχω και μαλιστα αρκετα. Ετσι μετα το 8αωρο ειμαι παπι απ'τον ιδρωτα και ετσι εχω κανει φουλ αεροβια (οτι χειροτερο για ογκο). Το εξηγησα αυτο στον διατροφολογο δεν ξερω κατα ποσο το πηρε στα σοβαρα. Ενα ακομη προβλημα που με καιει και θα ακουστει αστειο ειναι οτι τωρα που εχω αυξησει με "δικες μου πινελιες" το προγραμμα διατροφης, διοτι πιστευω οτι χανω πολυ περισσοτερες θερμιδες απο'τι καταναλωνω, (αλλα και πριν το αυξησω) με "καλει" η αναγκη της τουαλετας αρκετες φορες την ημερα κι ετσι πιστευω οτι χανω και εκει θερμιδες δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.
Τωρα αν μπορει καποιος να κοιταξει την διατροφη και να μου δωσει την γνωμη του θα ειμουν ευγνωμων:

ΠΡΩΙΝΟ:
Ολα τα υλικα που θα αναφερω ενωμενα σαν "κουακεροπιτα"
4 ασπραδια, 2 ολοκληρα, μια μπανανα, λιγο βρωμη, 4 καρυδια, goji berry, φυστικοβουτηρο

ΔΟΥΛΕΙΑ

ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑΣ:
3 τοστ ολικης με γαλοπουλα και 1 αχλαδι

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:
2 αυγα ολοκληρα, 2 πατατες βραστες, 1 ντοματα κι 1 μαρουλι

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:
300γρ καστανο ρυζι, 250γρ απαχο κρεας

ΠΡΙΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
1 σκουπ κρεατινης (με ταυρινη και γλουταμινη μεσα) (την εχω αρχισει εδω και 1 εβδομαδα παρ'ολα αυτα δεν εχω δει αποτελεσματα)

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

ΜΕΤΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ:
1/5 σκουπ πρωτεΐνης
1 σκουπ αμινοξεα BCAA 4:1:1
1 μπανανα

ΒΡΑΔΥΝΟ:
Το ιδιο γευμα με το μεσημερι

ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ:
1 γιαουρτι 2%
1 μηλο


Το μεσημεριανο ειναι ενα δειγμα απο τα ειδη γευματων που τρωω, διοτι καθε εβδομαδα εναλλασω το μεσημεριανο με ενα εξισου χαμηλων λιπαρων γευμα.
Το προγραμμα ειναι καλο για να αυξησω τον ογκο?