Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 05-03-18 10:04 #1
    Προεπιλογή Chain Reaction (Revange Nutrition)
    Όνομα: chain reaction-800x800.jpg Εμφανίσεις: 767 Μέγεθος: 108,6 KBΌνομα: chain-reaction-facts.jpg Εμφανίσεις: 689 Μέγεθος: 158,6 KB


    ΓΕΥΣΗ = Μετρια 6/10 (Oυτε γλυκια αλλα ουτε ξυνι.... πιο πολυ προς το αδιαφορη αφηνοντας στο τελος μια μικρη αισθηση φαρμακιλας για λιγα δευτερολεπτα) πινετε παντως χωρις δυσκολια!
    ΔΙΑΛΥΤΟΤΗΤΑ = Αψογη 10/10 (χτυπημα 5 δευτερολεπτων κ ετοιμο!!!)
    ΕΝΕΡΓΕΙΑ = Ιδανικη 8/10 (παρολο που ειμαι πολυ ανθεκτικος στην καφεινη 300mg -400 mg , αυτο με ενα σκουπ με κραταει 1 ωρα ευχαριστα κ ζωηρα μεσα στην προπονηση χωρις να νιωθω οτι θελω να δαγκωσω τις μπαρες απο τις τσιτες, στα δυο σκουπ ομως θελω να δαγκωσω μπαρες κ οτι αλλο κινειται με διαρκεια χαλαρα ενα 2ωρο!!!! Καθολου κρασαρισμα)
    ΔΥΝΑΜΗ+FOCUS = Ακριβως οσο χρειαζεται 9/10 (η δυναμη ανεβαινει μεχρι εκει που μπορει να σου δωσει ενα καλο νιτρικο για να μπορεσεις να βγαλεις επαναληψεις κ να ανεβασεις κ λιγο τα κιλα , κ απο συγκεντρωση πολυ καλη με ωραιο ψυχολογικο συναισθημα επιθετικοτητας να πιεσεις τα ορια σου!!!)
    ΠΡΗΞΙΜΟ+ΦΛΕΒΙΚΟΤΗΤΑ+ΑΙΜΑΤΩΣΗ = ΤΟΥΜΠΑΝΟ 10/10 (ακομα κ στο 1 σκουπ δουλευει τρελα!!!)

    Το αρνητικο για μενα ειναι οτι μολις πιω το 1 η 2 σκουπ μετα απο 10 λεπτα η αλανινη εχει μια αισθηση πονου στην μαπα μου(κ στα 2 σκουπ μιλαμε την αισθανεσαι σε ολο σου το κορμι κυριολεκτικα!!!!) κ το χειροτερο ειναι οτι κοκκινιζω ολος σαν ντοματα(σε βαθμο που ολοι νομιζουν οτι εχω παθει κατι!!!) κ εχει μια διαρκεια γυρω στα 30 λεπτα!!!!
    Εχουν δοκιμασει κ αλλα 2 φιλοι μου το ιδιο θεμα ακριβως δημιουργηθικε!!!!
    Εχω παρει νιτρικα οπως το kraken,limitlles,triple x,κτλ. με υψηλο ποσοστο αλανινης κ μονιμα στα 2 σκουπ για να με πιανουν τετοιο θεματα ποτε κ στο συγκεκριμενο με ενα σκουπ γινομαι πατζαρι (η αισθηση της αλανινης δεν με πειραζη που ειναι τοσο εντονη αλλα οσο την αισθανομαι υπαρχει αυτο το εντονο κοκκινισμα κ ειναι λιγο περιεργο μεσα σε γυμναστηριο απο φισιολογικος να μεταμορφωνομαι σε κοκκινος!!!!)
    Ευχομαι να μην κουρασα κ να βοηθησα...... οπως κ θα ηταν ευλογο αν καποιος μπορουσε να μου πει γιατι συμβαινει αυτο το εντονο κοκκινισμα ..... πια ουσια λετε να το κανει.... η μηπως δεν την αναγραφουν αυτη την ουσια????
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-03-18 09:58 #2
    Προεπιλογή
    Επικοινωνισα με καποιον πιο εμπειρο απο εμενα σε ουσιες που περιεχουν τα συμπληρωματα κ μου ελυσε την απορια για το υπερβολικο κοκκινισμα....... "νιασινη" ειναι η απαντηση!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-03-18 11:27 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι, ειναι, το εχουμε γραψει αρκετες 10αδες φορες κ εδω περα.
    το θεμα ειναι οτι το συγκεκριμενο περιεχει κ αρκετη β-αλανινη, οποτε δεν μπορεις να ξερεις τι απτα 2 στο προκαλει αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-03-18 12:49 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι, ειναι, το εχουμε γραψει αρκετες 10αδες φορες κ εδω περα.
    το θεμα ειναι οτι το συγκεκριμενο περιεχει κ αρκετη β-αλανινη, οποτε δεν μπορεις να ξερεις τι απτα 2 στο προκαλει αυτο.
    Εχω χρησιμοποιηση κ αλλα pre με υψηλη δοση αλανινης (προσφατα τελειωσα το kraken usa version 1σκουπ=3,2gr alanine) κ τετοιο θεμα δεν ειχα! Ειναι καθαρα απο την νιασινη γιατι το συγκεκριμενο εχει πολυ υψηλη περιεκτικοτητα ακομα κ στο 1 σκουπ!
    Ευχαριστω για την ανταποκριση!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-03-18 13:25 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι καταλαβαινω αυτο που γραφεις, αλλα δεν ειναι ολα τα ιδια.
    εγω παιρνω σκετη β-αλανινη 2.5γρ σε μια δοση κ δεν εχω θεματα πουθενα..παιρνω ενα prewo που δινει 2γρ β-αλανινη ανα δοση κ παλι δεν εχω θεματα πουθενα.
    κ προχτες πηρα αυτο εδω κ πεθανα απο φαγουρα κ κοκκινιλες κ εχει μονο 2γρ β-αλανινη.
    αυτο που θελω να πω κ που εχω ξαναγραψει, ειναι οτι η αναγραφομενη δοαση ειναι σχετικη, κ μπορει στην ιδια δοση να σου κανει παρενεργειες το ενα συμπληρωμα, ενω για καποιο λογο το αλλο συμπληρωμα να μη σου κανει..το ξερω γιατι εχω δοκιμασει αρκετες 10αδες διαφορετικα πραγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-03-18 15:58 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι καταλαβαινω αυτο που γραφεις, αλλα δεν ειναι ολα τα ιδια.
    εγω παιρνω σκετη β-αλανινη 2.5γρ σε μια δοση κ δεν εχω θεματα πουθενα..παιρνω ενα prewo που δινει 2γρ β-αλανινη ανα δοση κ παλι δεν εχω θεματα πουθενα.
    κ προχτες πηρα αυτο εδω κ πεθανα απο φαγουρα κ κοκκινιλες κ εχει μονο 2γρ β-αλανινη.
    αυτο που θελω να πω κ που εχω ξαναγραψει, ειναι οτι η αναγραφομενη δοαση ειναι σχετικη, κ μπορει στην ιδια δοση να σου κανει παρενεργειες το ενα συμπληρωμα, ενω για καποιο λογο το αλλο συμπληρωμα να μη σου κανει..το ξερω γιατι εχω δοκιμασει αρκετες 10αδες διαφορετικα πραγματα.
    Kατανοητο κ αποδεκτο!!!
    Με εχει βαλη σε σκεψεις για το αν θα το συνεχισω γιατι δουλευει τελεια πανω μου κ η προπονηση ειναι πολυ αποτελεσματικη ακομα κ τις μερες που πηγα με βαρια καρδια να προπονηθω,αλλα αυτο με το κοκκινισμα απο την μουρη,λαιμο, ομους, χερια ειναι υπερβολικο!!!!(βεβαια μονο αυτο το εντονο κοκκινισμα εχω απο φαγουρα καθολου)...... συνεχεια με ρωτανε αν εχω παθει τιποτα η αν εχω αλλεργικο σοκ.... κ το χειροτερο ειναι οτι κραταει γυρο στα 50 λεπτα(το παιρνω 20"λεπτα πριν την προπονα κ στο 10"λεπτο ξεκιναει η μεταλλαξη μου) !!!!!
    Περναει κ η σκεψη να το νοθευσω με κανα αλλο pre χωρις αλανινη κ νιασινη μπας κ μειωθη αυτο το effect???
    Παντως ειναι πολυ καλο pre( αν σε καποιους αρεσε kraken,triple x,limitles θα το αγαπησουν εξισου, θεωρω οτι ειναι ενα σκαλοπατι πιο πανω)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-03-18 16:03 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οι μικροτερες δοσεις σιγουρα βοηθανε..ακομα κ οι συνδιασμοι που λες με κατι αλλο, κ εγω το εχω κανει με καποια που φουλ δοσεις μου δημιουργουσαν θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-03-18 20:54 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Εννοείται ότι είναι από τη νιασίνη. Δεν χωράει αμφιβολία. Η β-αλανίνη δεν προκαλεί κοκκίνισμα. Εδώ η δόση της νιασίνης (χωρίς κανένα λόγο-θα ήθελα πολύ να ρωτήσω τους κατασκευαστές του γιατί τόσο υψηλή) είναι στο Θεό!
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-03-18 21:56 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    εγω γιατι κοκκινιζω με β-αλανινη δλδ τοπικα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-03-18 23:53 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω γιατι κοκκινιζω με β-αλανινη δλδ τοπικα?
    Πρώτη φορά το ακούω. Μπορεί να στο προκαλεί κάποιο άλλο συστατικό οπωσ η αργινίνη. Από αργινίνη το έχω ακούσει κι άλλες φορές. Επίσης εδώ βγάζει μάτι. 1.5-3γρ Β-αλανινης έχει. Μια απλή φυσιολογική δόση. Οταν στη νιασίνη έχει την μεγαλύτερη που έχω δει ποτέ στα χρονικά των συμπληρωμάτων και άλλα συμπληρώματα του είδους έχουν 10-50mg νιασίνης...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sobral : 06-03-18 στις 23:56
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-03-18 23:57 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αμα το ακους πρωτη φορα, οκ, ξερεις καλυτερα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-03-18 00:02 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Περισσότερη λογική πάντως έχει η άποψη μου από τη δίκη σου. Όταν συγκρίνω το side effect 1.5-3γρ Β-αλανινης και 200-400mg νιασίνης, η απάντηση τείνει στο δεύτερο κατά μεγάλο ποσοστό. Τώρα δεν θα κάτσω να κάνω σύγκριση του ποιος την έχει πιο μεγάλη...δεν σχολίασα για να φανώ «γνώστης».
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-03-18 00:18 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ρε συ Γιωργο σου γραφω κατι απλο που εχω ξαναγραψει στο φορουμ 8 χρονια πισω κ που ειναι κατι που εχω παρατηρησει πανω μου...τι λογικο κ παραλογο μου λες..
    αν δεν θες να το δεχτεις οκ ,εσυ δεν εισαι "γνωστης" κ εγω ειμαι ψευτης που το γραφω..αντε καληνυχτα τωρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-03-18 00:50 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε συ Γιωργο σου γραφω κατι απλο που εχω ξαναγραψει στο φορουμ 8 χρονια πισω κ που ειναι κατι που εχω παρατηρησει πανω μου...τι λογικο κ παραλογο μου λες..
    αν δεν θες να το δεχτεις οκ ,εσυ δεν εισαι "γνωστης" κ εγω ειμαι ψευτης που το γραφω..αντε καληνυχτα τωρα.
    Δεν βάζω ταμπέλες ούτε στον εαυτό μου ούτε στους άλλους. Στο θέμα μας, ακόμη κ έτσι όπως τα λες να είναι, το παιδί από πάνω αναφέρει ότι έχει χρησιμοποιήσει τόσα pre με Β-αλανίνη και με μεγαλύτερες δόσεις χωρίς κανένα πρόβλημα. Άρα πάλι καταλήγουμε ότι πιθανότερο είναι να φταίει η νιασίνη. Αυτό εννοώ όταν λέω «λογική άποψη».
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-11-18 20:06 #15
    Προεπιλογή
    το εχω παρει, απο τα καλα νιτρικα που εχω δοκιμασει, η νεα εκδοση τι διαφορα εχει απο την παλια? την CHAIN REACTION CLASSIC εννοω
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση