Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 09-03-18 10:54 #1
    Προεπιλογή διατροφη στον στρατο
    καλησπερα σε ολους.εδω και 4 μηνες ειμαι φανταρος.ολο αυτον τον καιρο σκεφτομουν να ξανααρχισω γυμναστικη νολις τελειωσω αλλα αποφασισα να προετοιμαστω μεσα στον στρατο διατροφικα τουλαχιστον.στην παρουσα φαση ειμαι 1.82 και 80.5 κιλα. και καπου στο 18-20 λιπος.εχω χασει 4 κιλα συνολο τον τελευταιο 1μιση μηνα).η ερωτηση μου ειναι η εξης:να συνεχισω να κατεβαινω κιλα μεχρι τα 76-75 η να μεινω στα 79-80 κιλα;ξερω πως μπορω να τρωω υγειηνα αλλα δεν μπορω να κανω μειωση υδατανθρακων και επισης λογω ιδιαιτεροτητας της μοναδας δεν εχω χρονο για γυμναστηριο πανω απο 2 το πολυ 3 φορες την εβδομαδα.φοβαμαι πως θα φτασω 75 κιλα και θα μαι παλι γεματος λιπος.σιγουρα δεν θελω αυτο και ζηταω την γνωμη σας για το τι να κανω.μπορω να παρω και μια πρωτεινη για να διατηρηται η μυικη μαζα ενω κανω υποθερμιδικη αλλα μου φαβταζει δυσκολο να χασω το λιπος που θελω λογω του μειωμενου χρονου για γυμναστικη και λογω διατροφης του στρατοπεδου που σιγουρα δεν φτιαχνει τα φαγητα που χρειαζομαι.
    ευχαριατω εκ των προτερων για την βοηθεια σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-03-18 13:53 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.604
    Προεπιλογή
    Καλή θητεία να έχεις.
    Η μείωση λίπους δεν έχει να κανει υποχρεωτικά με την μείωση υδατανθράκων. Γενικά στον στρατό δεν μπορείς να είσαι απόλυτα προγραμματισμένος και κυρίως η παρασκευή/μαγείρεμα τροφών δεν ειναι στα πλαίσια μιας αυστηρής διατροφής..
    Τωρα οσο προσπαθείς να γυμνάζεσαι και είσαι δραστηριος λόγω στρατού, αν πεφτεις σε κιλα, η μεγαλύτερη αναλογία που θα χάνεις είναι λιπους/υγρών.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-03-18 14:46 #3
    Προεπιλογή
    οσο για την πρωτεινη;θα αξιζει αν μπορω να αθληθω μονο 2 φορες την εβδομαδα;μαζι με οσο καλυτερη διατροφη γινεται εννοειται
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-03-18 16:00 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Μια πρωτεΐνη ίσως να ήταν καλή επιλογή.Από εκεί και πέρα προσπάθησε να εκμεταλλεύεσαι στο έπακρο τα γεύματα σας με πρωτεΐνη.Στην θέση σου θα προσπαθούσα να μείνω στα 80 κιλά όχι ποιο κάτω.2 φορές βάρη είναι μια χαρά για συντήρηση.Προσπάθησε με τα μέσα που έχεις να μείνει όσο γίνεται σε φόρμα.Μην σε απασχολεί τόσο τρομερά το λίπος,είναι αναμενόμενο να βάλεις λίγαα παραπάνω νερά και λίπος,απλά προσπάθησε να μην ξεφύγεις.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-03-18 01:05 #5
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Εγώ θα σου έλεγα ζηστο όπως είναι

    Άσε τα βάρη και τη προσπάθεια διατροφής φάε σαβούρα να ευχαριατηθεις και έχεις χρόνια μπροστά σου να κάνεις και δίαιτες και προπόνηση και από όλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-03-18 21:13 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα σου έλεγα ζηστο όπως είναι

    Άσε τα βάρη και τη προσπάθεια διατροφής φάε σαβούρα να ευχαριατηθεις και έχεις χρόνια μπροστά σου να κάνεις και δίαιτες και προπόνηση και από όλα
    σωστοτατος...
    Απάντηση με παράθεση