Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 09-03-18 12:34 #1
    Προεπιλογή One Smartdiet (Φορητός Λιπομετρητής)
    Όνομα: 03-026-177-One-smart-diet--White-web0.jpg Εμφανίσεις: 231 Μέγεθος: 24,4 KBΌνομα: 03-026-177-One-smart-diet--White-w4.jpg Εμφανίσεις: 235 Μέγεθος: 50,7 KB
    To OneSmartdiet είναι η πρώτη στον κόσμο φορητή συσκευή μέτρησης της σύστασης του σώματος και του σωματικού λίπους μέσω κινητού τηλεφώνου και τέσσερα ηλεκτρόδια βιοηλεκτρικής αγωγιμότητας.

    Το ONESMARTDIET συνδέεται με την εφαρμογή ONESMARTDIET που χρησιμοποιεί μαθηματικές εξισώσεις για τον έλεγχο της σωματικής σύστασης.

    Μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή ONESMARTDIET στο κινητό ή ταμπλετ σας από το Google Play ή το App Store. Μπορεί να συνδεθεί με Android OS 4.3 / iPhone® 4S ή νεώτερο.)

    Η εφαρμογή διατίθεται και στα Ελληνικά.

    Εισάγετε Όνομα, Φύλο, Βάρος, Ύψος, Ημερομηνία Γέννησης στην οθόνη.

    Επιλέξτε το πλήκτρο Μέτρηση στο κάτω μέρος της οθόνης και ενεργοποιείστε το ONESMARTDIET. Η συσκευή θα συνδεθεί με το κινητό σας και το φωτάκι LED θα ανάψει.

    Παράμετροι που μετρά το ONESMARTDIET:

    σωματική σύσταση
    ποσοστό λίπους
    μάζα λίπους σώματος
    μυϊκή μάζα
    βασικό ρυθμό μεταβολισμού
    Πλεονεκτήματα του ONESMARTDIET:

    Το OneSmartdiet είναι φορητό και κάνει τη προσιτή τη μέτρηση του σωματικού λίπους σε οποιονδήποτε.
    Το βάρος δεν ξεπερνά τα 20 γραμμάρια.
    Είναι και δραστηριογράφος και μετρά τα βήματα που πραγματοποιείτε. Απλά βάλτε τον στην τσάντα σας ή στην τσέπη σας.
    Διαθέτει ακρίβεια 98.8 % σε σύγκριση με μία αντίστοιχη εργαστηριακή συσκευή.
    Συγκρίνετε τα βήματα που κάνατε με αντίστοιχες διαδρομές σε διάσημους δρόμους και γειτονιές της Ευρώπης

    Καλημέρα στην ομάδα!Μόλις σήμερα είδα αυτήν εδώ την συσκευή.Λέει ότι έχει ακρίβεια 98,8%.Την έχει δοκιμάσει κανείς?Θα την δοκίμαζε?Και θα προτιμούσατε αυτήν ή dexa???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-05-18 19:54 #2
    Προεπιλογή
    Σκέφτηκα να κάνω ένα μικρό update μιας και έχω αγοράσει την συσκευή εδώ και κανά 2μηνο,μήπως και ενδιαφέρεται κάποιος να την αγοράσει.Η συσκευή είναι διαθέσιμη και προς δοκιμή αν δεν κάνω λάθος σε μεγάλη αλυσίδα με την οποία συνεργάζεται και το site μας.
    Σε μια συνομιλία που είχα σήμερα με έναν από τους εκπροσώπους του gadget,μου είπε ότι η συσκευή τους έχει μεγάλη ακρίβεια με τον αλγόριθμο που χρησιμοποιεί,σε σχέση πάντα με την μέθοδο dexa.Κάποιοι μπορεί να πουν εντάξει αυτό στο είπαν για να μην σε χάσουν από πελάτη και δεν είναι έγκυρη η μέθοδος BIA,έχει αποκλίσεις τουλάχιστον 5-10% κλπ.,πως γίνεται ένα τόσο μικρούλι πραγματάκι να είναι ακριβές.Δεν ξέρω...Αυτό που ξέρω είναι ότι 2 μήνες που έχω την συσκευή είμαι αρκετά ικανοποιημένος και το επόμενο βήμα θα είναι να κάνω dexa κάποια στιγμή για να μάθω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-05-18 00:20 #3
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    ε ακομα και αν δεν ειναι 100% ακριβης ειναι χρησιμη ωστε να δεις την ταση του σωματος, αν χανεις bf η ανεβενεις
    Απάντηση με παράθεση