καλησπερα αδερφια μολις συστηθηκα κ μπαινω κατευθειαν στο ψητο μιας κ οπως ολοι ξερουμε ο χρονος τρεχει κ η κοιλια δεν πεφτει
πρεπει να πω οτι τωρα στα 29 μου αποφασισα να αρχισω να ενδιαφερομαι να χτισω το σωμα μου κ ενδιαφερομαι πιο πολυ για γραμμωση παρα για ογκο κατι που μου κανει την ζωη ακομα πιο δυσκολη.
η περιπτωση μου ειναι οτι γιαμερικα χρονια επαιρνα καποια φαρμακα που μου δημιουργησαν συσσωρευμενο λιπος στην κοιλια.
κατα τ'αλλα ειμαι 65kg με υψος 172 οποτε εχω καποιες καλες βασεις να επιτυχω τον στοχο μου{γραμμωση} με προσπαθεια,υπομονη κ λιγο μαγειρεμα
επειδη δεν ειμαι τελειως ασχετος ξερωοτι αυτο το τοπικο παχος δεν χανεται με οποιουδηποτε ειδος κοιλιακων κ αν επιχειρουσα να το χασω ετσι θα εκανα κοιλια ορκ
ιντο δε ποιντ ειχα διαβασει παλιοτερα οτι ισως ο μονος τροπος να χασεις τοπικο παχος ειναι με μια μεθοδο που σοκαρεις τον οργανισμο σου κ θα εξηγησω τι εννοω.
να πω καταρχην οτι το διαβασα σε αρθρα αρκετα αξιοπιστων περιοδικων που προτιναν για το θεμα μου μια μεθοδο που για παραδειγμα αν χρησιμοποιουσα ποδηλατο θα πηγαινε καπως ετσι:
1 λεπτο χαλαρη ποδηλατηση 1μισι λεπτο φουλ φορς 1 λεπτο χαλαρη 1μιση φουλ φορς κ.ο.κ
ενα αλλο παραδειγμα αλλα της ιδιας τεχνικης αν βρισκομοθν σε μια πολυκατοικια ανεβαινω τις σκαλες του πρωτο οροφου χαλαρα του δεθτερου οσο πιο γρηγορα μπορω κ.οκ
τι γνωμη εχετε γι αυτην την μεθοδο?ειναι αποτελεσματικη?δωστε παραιτερω γνωσεις αν γινεται.
αυτο ειναι το πρωτο σκελος.
το δευτερο σκελος ειναι οτι αν παρω απο εσας το οκ να χρησιμοποιησω αυτην την μεθοδο για τον στοχο μου νομιζω θα χρειαζοταν να χρησιμοποιησω καποιον λιποδιαλυτη για καλυτερα κ πιο γρηγορα αποτελεσματα.κ θελεω τις προτασεις σας.ποιον?πως να τον χρησιμοποιησω κτλ
δεν ζηταω μασημενο φαγητο αν καποιοι σκεφτηκαν αυτο απλα επειδη οι γνωσεις μου ειναι μηδαμινες θελω να αρχισω απο καπου σωστα για να ξεπερασω αυτον τον πρωτο αναγκαιο σκοπελο
κ υστερα εχω ολο τον χρονο να ψαξω κ να διαβασω περαιτερω.
πχ αφου κανω αυτο το ποστ θα κατσω να διαβασω τα θεματα της διατροφης.το θεωρω ανουσιο να ασχοληθω με κατι αλλο αυτη την στιγμη περα απο το συσσωρευμενο λιπος.
επισης αν υπαρχουν αλλη αποτελεσματικη μεθοδοι για να χαθει ευχαριστως να τις ακουσω.
τελος δεν ξερω αν αυτη η μεθοδος που περιγραφω λεγεται οντος shock training αλλα οκ.
αυτα πανω κατω περιμενω με αγωνια τις απαντησεις σας δειξτε κατανοηση αλλα προερχομαι απο μια δυσκολη φαση κ πλεον θελω να κανω κατι καλο για τον ευατο μου.
ευχαριστω θηρια