Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 39

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 13-03-18 21:21 #26
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω την θέση μου:

    Το Bodybuilding το σταμάτησα γιατί δεν μπορούσα να ανταπεξέλθω πια οικονομικά στα τρομακτικά έξοδα που απαιτούνται για να μπορέσει να συντηρηθεί μια μεγάλη σωματική διάπλαση και δεν άντεξα άλλο το μεγάλο πόνο και φόρτο από τις βάναυσες προπονήσεις που χρειάζονται για να διατηρηθεί η μάζα.Πλέον η προπόνηση μου φαίνεται περισσότερο βάσανο παρά κάτι το οποίο με ευχαριστεί ή με ενθουσιάζει μιας και το Bodybuilding έχει απομυθοποιηθεί στα μάτια μου προ πολλού.Επίσης δεν μπορούσα πλέον να αντέξω τις σπατάλες χρημάτων και να επιβαρύνω δικούς μου κοντινούς ανθρώπους με το χόμπι μου γιατί πολύ απλά ήμουν χομπίστας όπως και πολλοί ασκούμενοι εκεί έξω απλά εγώ είχα πάρει το όλο θέμα προσωπικά και κατάκαρδα από την πρώτη στιγμή.Όπως έγραψα και πιο πάνω ή γυμναστική και η άσκηση έχει πολύ προσωρινά αποτελέσματα είτε το κάνεις αυτό με φυσικό τρόπο είτε όχι.Προκαλώ δημόσια εδώ μέσα τον οποιονδήποτε είναι σε κορυφαία φόρμα να σταματήσει διατροφή,συμπληρώματα,προπόνηση,ανάρρωση και ό,τι αυτό περιλαμβάνει για 1-2 χρόνια και να μας δείξει το πριν και το μετά.Είμαι σίγουρος ότι θα ξενερώσετε την ζωή σας με τα αποτελέσματα.Και για να σπάσω και την σαπουνόφουσκα μέσα στην οποία ζουν ορισμένοι δεν είστε ούτε ο επόμενος Arnold ούτε ο επόμενος Yates όπως και εγώ δεν ήμουν.Ζείτε στην Ελλάδα του 2018 στην οποία το άθλημα της σωματικής διάπλασης έχει παρακμάσει εδώ και χρόνια λεφτά δεν υπάρχουν και οι περισσότεροι φυτοζωούν (αλήθεια πότε είχε ανθίσει στην χώρα μας; ).Δεν κατηγορώ κανέναν και ό,τι έκανα το έκανα από επιλογή μου.Λέω ναι σήμερα στην άσκηση ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για λόγους υγείας και όχι για λόγους ματαιοδοξίας και κυνήγι του ανέμου.Τα λέω όλα αυτά σε όσους διαβάζουν αυτό το post έτσι ώστε να ανοίξουν τα μάτια τους και να δουν τα πράγματα όπως έχουν και να μην κάνουν μεγάλα ανοίγματα με το σώμα τους όπως έκανα εγώ και ξυπνήσουν ένα πρωί και διαπιστώσουν ότι όλες οι προσπάθειες,οι κόποι και τα όνειρα τους όλα αυτά τα χρόνια πήγαν χαμένα.Υγεία και τίποτα άλλο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Peter1990 : 13-03-18 στις 21:24