Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39
  1. 13-03-18 21:21 #31
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω την θέση μου:

    Το Bodybuilding το σταμάτησα γιατί δεν μπορούσα να ανταπεξέλθω πια οικονομικά στα τρομακτικά έξοδα που απαιτούνται για να μπορέσει να συντηρηθεί μια μεγάλη σωματική διάπλαση και δεν άντεξα άλλο το μεγάλο πόνο και φόρτο από τις βάναυσες προπονήσεις που χρειάζονται για να διατηρηθεί η μάζα.Πλέον η προπόνηση μου φαίνεται περισσότερο βάσανο παρά κάτι το οποίο με ευχαριστεί ή με ενθουσιάζει μιας και το Bodybuilding έχει απομυθοποιηθεί στα μάτια μου προ πολλού.Επίσης δεν μπορούσα πλέον να αντέξω τις σπατάλες χρημάτων και να επιβαρύνω δικούς μου κοντινούς ανθρώπους με το χόμπι μου γιατί πολύ απλά ήμουν χομπίστας όπως και πολλοί ασκούμενοι εκεί έξω απλά εγώ είχα πάρει το όλο θέμα προσωπικά και κατάκαρδα από την πρώτη στιγμή.Όπως έγραψα και πιο πάνω ή γυμναστική και η άσκηση έχει πολύ προσωρινά αποτελέσματα είτε το κάνεις αυτό με φυσικό τρόπο είτε όχι.Προκαλώ δημόσια εδώ μέσα τον οποιονδήποτε είναι σε κορυφαία φόρμα να σταματήσει διατροφή,συμπληρώματα,προπόνηση,ανάρρωση και ό,τι αυτό περιλαμβάνει για 1-2 χρόνια και να μας δείξει το πριν και το μετά.Είμαι σίγουρος ότι θα ξενερώσετε την ζωή σας με τα αποτελέσματα.Και για να σπάσω και την σαπουνόφουσκα μέσα στην οποία ζουν ορισμένοι δεν είστε ούτε ο επόμενος Arnold ούτε ο επόμενος Yates όπως και εγώ δεν ήμουν.Ζείτε στην Ελλάδα του 2018 στην οποία το άθλημα της σωματικής διάπλασης έχει παρακμάσει εδώ και χρόνια λεφτά δεν υπάρχουν και οι περισσότεροι φυτοζωούν (αλήθεια πότε είχε ανθίσει στην χώρα μας; ).Δεν κατηγορώ κανέναν και ό,τι έκανα το έκανα από επιλογή μου.Λέω ναι σήμερα στην άσκηση ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για λόγους υγείας και όχι για λόγους ματαιοδοξίας και κυνήγι του ανέμου.Τα λέω όλα αυτά σε όσους διαβάζουν αυτό το post έτσι ώστε να ανοίξουν τα μάτια τους και να δουν τα πράγματα όπως έχουν και να μην κάνουν μεγάλα ανοίγματα με το σώμα τους όπως έκανα εγώ και ξυπνήσουν ένα πρωί και διαπιστώσουν ότι όλες οι προσπάθειες,οι κόποι και τα όνειρα τους όλα αυτά τα χρόνια πήγαν χαμένα.Υγεία και τίποτα άλλο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Peter1990 : 13-03-18 στις 21:24
     

  2. 13-03-18 22:18 #32
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Ειναι προφανες οτι δεν θες να καταλαβεις αλλα εγω θα το ξαναπω. Δεν θελουμε - οι περισσοτεροι - να ειμαστε ο επομενος arnold. Δεν θελουμε να ξοδευουμε χιλιαρικα σε αυξητικες και κυκλους για αποτελεσματα τα οποια θα φυγουν μολις βγουμε. Οι περισσοτεροι θελουν να εχουν ενα υγιες κτισμενο σωμα, να φαινεσαι εντυπωσιακος αλλα χωρις ακροτητες. Ο στοχος αυτος ειναι κατι που συντηρειτε για μια ζωη. Οτιδηποτε αν το αφησεις για 2 χρονια σε αφηνει και αυτο. Σε οποιοδηποτε ακαδημαικο κλαδο αν δεν παρακολουθεις τις εξελιξεις μενεις πισω - μια ξενη γλωσσα αν σταματησεις να την χρησιμοποιεις για 2 χρονια πιστευεις θα την ξερεις καλα? Μπορω να βρω αμετρητα παραδειγματα. Δεν μας λες απολυτως τιποτα καινουργιο. Εσυ τι ηθελες? Να φτιαξεις ενα σωμα - με αναβολικα κιολας - και μετα να εισαι ετσι μια ζωη χωρις κανενα κοπο?

    Ασκηση μονο για υγεια λεει ο αλλος. Οχι ρε φιλε, και τα PR μας θα κανουμε και τα gains μας θα κανουμε. Και ολα αυτα υγιεις και με λειτουργικο πεος.
     

  3. 14-03-18 01:05 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Peter1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω την θέση μου:

    Το Bodybuilding το σταμάτησα γιατί δεν μπορούσα να ανταπεξέλθω πια οικονομικά στα τρομακτικά έξοδα που απαιτούνται για να μπορέσει να συντηρηθεί μια μεγάλη σωματική διάπλαση και δεν άντεξα άλλο το μεγάλο πόνο και φόρτο από τις βάναυσες προπονήσεις που χρειάζονται για να διατηρηθεί η μάζα.Πλέον η προπόνηση μου φαίνεται περισσότερο βάσανο παρά κάτι το οποίο με ευχαριστεί ή με ενθουσιάζει μιας και το Bodybuilding έχει απομυθοποιηθεί στα μάτια μου προ πολλού.Επίσης δεν μπορούσα πλέον να αντέξω τις σπατάλες χρημάτων και να επιβαρύνω δικούς μου κοντινούς ανθρώπους με το χόμπι μου γιατί πολύ απλά ήμουν χομπίστας όπως και πολλοί ασκούμενοι εκεί έξω απλά εγώ είχα πάρει το όλο θέμα προσωπικά και κατάκαρδα από την πρώτη στιγμή.Όπως έγραψα και πιο πάνω ή γυμναστική και η άσκηση έχει πολύ προσωρινά αποτελέσματα είτε το κάνεις αυτό με φυσικό τρόπο είτε όχι.Προκαλώ δημόσια εδώ μέσα τον οποιονδήποτε είναι σε κορυφαία φόρμα να σταματήσει διατροφή,συμπληρώματα,προπόνηση,ανάρρωση και ό,τι αυτό περιλαμβάνει για 1-2 χρόνια και να μας δείξει το πριν και το μετά.Είμαι σίγουρος ότι θα ξενερώσετε την ζωή σας με τα αποτελέσματα.Και για να σπάσω και την σαπουνόφουσκα μέσα στην οποία ζουν ορισμένοι δεν είστε ούτε ο επόμενος Arnold ούτε ο επόμενος Yates όπως και εγώ δεν ήμουν.Ζείτε στην Ελλάδα του 2018 στην οποία το άθλημα της σωματικής διάπλασης έχει παρακμάσει εδώ και χρόνια λεφτά δεν υπάρχουν και οι περισσότεροι φυτοζωούν (αλήθεια πότε είχε ανθίσει στην χώρα μας; .Δεν κατηγορώ κανέναν και ό,τι έκανα το έκανα από επιλογή μου.Λέω ναι σήμερα στην άσκηση ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για λόγους υγείας και όχι για λόγους ματαιοδοξίας και κυνήγι του ανέμου.Τα λέω όλα αυτά σε όσους διαβάζουν αυτό το post έτσι ώστε να ανοίξουν τα μάτια τους και να δουν τα πράγματα όπως έχουν και να μην κάνουν μεγάλα ανοίγματα με το σώμα τους όπως έκανα εγώ και ξυπνήσουν ένα πρωί και διαπιστώσουν ότι όλες οι προσπάθειες,οι κόποι και τα όνειρα τους όλα αυτά τα χρόνια πήγαν χαμένα.Υγεία και τίποτα άλλο.
    ΜΠΛΕ.....Απολυτα λογικα κ σεβαστα τα λεγομενα σου κ η αποφαση σου.

    ΚΟΚΚΙΝΑ.....Εδω εισαι απολυτα λαθος κ δε μας λες κατι καινουργιο οτι αμα αφησεις οτιδηποτε ...θα σε αφησει κ αυτο ,ο Duff στα λεει ακριβως. Μαλλον μεσα σε σαπουνοφουσκα ζουσες εσυ ,οχι ολοι οι αθλουμενοι.

    ΜΩΒ.... Οπως πολλα εχουν παρακμασει στην Ελλαδα του 2018 εχει μια πτωση κ το ΒΒing ,οικονομικος κ ψυχολογικος ο λογος....φυσικο ειναι. Ποτε ειχε ανθισει; Δεκαετιες 80 κ 90 , ποσο χρονων ησουν τοτε;

    Υπολοιπα......Πανω απ ολα σιγουρα η υγεια , ο καθενας ας παρει τις αποφασεις του με τα ρισκα του κ ειναι υπευθυνος για τα αποτελεσματα κ τη συνεχεια. Αμα μπορουσαμε να ρωτουσαμε ας πουμε τον Coleman, που κανει τη μια εγχειρηση πισω απ την αλλη λογω των υπερβολικων προπονησεων ,να μην ειχε αυτη τη διαδρομη ,πιστευεις οτι θα ελεγε οχι; Κ αλλων πολυ μικροτερου βεληνεκους αθλητων ,αν δεν ειχαν καποιο σοβαρο προβλημα κ την ''πατησαν'' ,παλι δεν θα ανταλλασαν αυτη τη περιοδο της ζωης τους κ ας ειναι σημερα σωματικα ετσι (μη παμε σε υπερβολες ομως) που να μη μαρτυρα τη παρελθοντα εμφανιση τους.
     

  4. 14-03-18 10:44 #34
    Προεπιλογή
    Με λιγα λογια...συνεχισε προπονηση κ μια καλη διατροφη για να εισαι υγιεις οπως λες κ μια σωματικη εμφανιση που θα τονωσει το πεσμενο ψυχολογικο σου εγω ,που φαινεται εχει πεσει στα ταρταρα. Βεβαια θα πρεπει να επαναπροσδιορισεις ολα τα περι ''110 κιλα κομματια'' κ ''50 ποντους χερι'' σαν στοχο κ οτι θα πρεπει ετσι για παντα.
    Και πιστευω θα το κανεις καποια στιγμη , γιατι απο εναν ερωτα 12 χρονων παντα μενουν μεσα μας καποιες καλες στιγμες κ αναμνησεις ...κ που ξερεις; Αν αλλαξει κ λιγο χαρακτηρα κ νοοτροπια να ταιριαξετε κ να ξαναγινει επανασυνδεση
     

  5. 14-03-18 17:35 #35
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Peter1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ανόητος όποιος από νομίζει ότι θα μείνει σε κορυφαία φόρμα για μια ολόκληρη ζωή.Αυτό είναι κάτι προσωρινό που θα έχεις όσο είσαι νέος και αυτό πάλι παίζεται.Επειδή δεν έχετε καταλάβει στοιχειώδη πράγματα ή μάλλον δεν το έχετε διαπιστώσει εμπειρικά γιατί ακόμη είστε νέοι,θα σας πω εγώ τι συμβαίνει:Κανένας bodybuilder δεν κράτησε ποτέ καμία δύναμη,κανένας bodybuilder δεν συντήρησε κανέναν όγκο και για όνομα του Θεού κανένας bodybuilder δεν έμεινε όπως ήταν στα καλύτερα του.Από την στιγμή που σταματήσεις την προπόνηση και την υπέρμετρη κατανάλωση φαγητού είναι θέμα χρόνου μέχρι να καταρρεύσει ότι έχεις φτιάξει χρόνια ή και δεκαετίες πριν.Ακόμη και αν τα κάνεις όλα σωστά μέχρι ποια ηλικία θα αντέξει το σώμα νομίζετε;Θα είσαι 110 κιλά κομμένος στα 55;Θα έχεις 52 εκατοστά δικέφαλο στα 60;Ή μήπως θα κάνεις βαθύ κάθισμα 250 κιλά στα 70;Με άλλα λόγια θέλω να πω ότι η κατάσταση του bodybuilder είναι κάτι τελείως προσωρινό όπως είπα και θέλει έστω και αυτό το μικρό διάστημα πολλές θυσίες για να το κρατήσεις.Δείτε όλους τους παλιούς πρωταθλητές πώς έχουν γίνει σήμερα σε σχέση με αυτό που ήταν και τα λέμε πάλι μετά.Όσον αφορά τις φωτογραφίες μου δεν έχω να αποδείξω τίποτα και σε κανέναν και για τους δικούς μου προσωπικούς λόγους δεν θα βάλω καμία εδώ.Πραγματικά λυπάμαι όλους αυτούς τους ανθρώπους μαζί και εμένα που σπατάλησαν τα νιάτα τους και τα καλύτερα τους χρόνια στα γυμναστήρια κυνηγώντας το τέλειο σώμα λόγω της ματαιοδοξίας τους και της νεανικής τους αλαζονείας.Στο τέλος του δρόμου καταλαβαίνεις ότι όλα αυτά δεν σε ωφέλησαν σε τίποτα στην μετέπειτα ζωή σου και στο τέλος μένεις με ένα κενό.Ο μόνος λόγος που αξίζει κάποιος να ασκηθεί είναι για την υγεία του και τίποτα παραπάνω.Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε για να είχαμε να πούμε.Καλή συνέχεια και να είστε όλοι καλά.
    ειτε κανεις κατι (μποντυμπιλντινγκ αρση βαρων μπαντμιντον βολει δωματιου οτι οπωςκαιανλεγεταιαυτο) ειτε καθεσαι ολημερις και οληνυκτις σε μια καρεκλα και ασχολεισαι με την πεοκρουσια σε βαθος χρονου αποκλειεται να μεινεις ο ιδιος οπως και να χει...next..
     

  6. 14-03-18 17:40 #36
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
     

  7. 15-03-18 16:56 #37
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτε ειχε ανθισει; Δεκαετιες 80 κ 90 , ποσο χρονων ησουν τοτε;
    Ναι,επί ΠΑΣΟΚ και Νέας Δημοκρατίας με τις παχιές αγελάδες που δένανε τους σκύλους με τα λουκάνικα...Η μόνη άνθιση ήταν στα λημέρια των bodybuilderάδων και όχι στο ευρύ κοινό γιατί το ευρύ κοινό αλλά τους αποστρέφεται....Γιατί πάντοτε οι σφίχτες με την εμφάνιση και την συμπεριφορά τους ήταν στο περιθώριο της κοινωνίας ως παρείσακτοι και παρακμιακοί....Και για να λέμε και την σκληρή αλήθεια και με νύχτα είναι μπλεγμένοι πολλοί και με όπλα και με ναρκωτικά και ένα σωρό άλλα πράγματα και ως ένα βαθμό έχουν δίκιο στις κατηγορίες που μας προσάπτουν...Ακόμη και εν έτει 2018 σε όσα expo έχω παρευρεθεί πολλοί αν όχι όλοι του χώρου έχουν υφάκι 10 χιλιάδων καρδιναλίων και πως θα βγάλει ο ένας το μάτι του άλλου...Και μη νομίζετε ότι είναι και κάτι το ιδιαίτερο ο καθένας μέχρι εκεί που τον παίρνει κάνει μαγικές... Γιατί η ζωή σήμερα αξίζει όσο μια μαχαιριά η μία σφαίρα στο κεφάλι...Άρα ο οποιοσδήποτε επιβάλλεται στον άλλον μέχρι εκεί που του βαστάει...Με άλλα λόγια το bodybuilding πάντα ήταν ακραίο άθλημα και πάντα οι αθλητές θα αντιμετωπίζονται σαν σκουπίδια...Βγήκα off topic.
     

  8. 15-03-18 16:59 #38
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειτε κανεις κατι (μποντυμπιλντινγκ αρση βαρων μπαντμιντον βολει δωματιου οτι οπωςκαιανλεγεταιαυτο) ειτε καθεσαι ολημερις και οληνυκτις σε μια καρεκλα και ασχολεισαι με την πεοκρουσια σε βαθος χρονου αποκλειεται να μεινεις ο ιδιος οπως και να χει...next..
    Με την μόνη διαφορά ότι στο bodybuilding η πτώση είναι ραγδαία και άμεση.Αν μείνεις χωρίς διατροφή για ένα δίμηνο χάνεις για πλάκα 20-30 κιλά...Και όσοι το έχουν κάνει ξέρουν πολύ καλά για τι πράγμα μιλάω...Δεν είναι πυρηνική φυσική...
     

  9. 15-03-18 18:09 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Καλώς το υπεραναλυσαμε χωρίς λόγο κ ξαφνικά από την διατροφή κ το ββ σου φταίει ο κόσμος όλος..λουκέτο κ καλή συνέχεια..
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123