Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 19 από 19
  1. 20-03-18 23:59 #16
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνώ και διαφωνώ ταυτόχρονα.Γενικά είμαι της λογικής ότι αν τον βολεύει ο διαχωρισμός αυτων των μυικών ομάδων εγω ειμαι υπέρ να το αρχίσει και να δει πως θα του παει. Για τις επαναλήψεις συμφωνώ και εγώ.πιστεύω πως σε βασικές ασκήσεις όπως squats,παγκο κλπ ενας καλός αριθμός θα ηταν για αρχη 8-10 επαναλήψεις.Διαφωνώ όμως με το ένα αρχάριος να μπει σε 5αρες επαναλήψεις απο τώρα,χωρίς να έχει μάθει άριστα την τεχνική και χωρίς να έχει ακολουθήσει ένα πρόγραμμα πριν.Θα συμφωνήσω όμως στο ότι θα πρέπει να έχει progressive overload ειδικά τώρα που ειναι αρχή.Καλώς ή κακώς ένας αρχάριος θα δει αποτελέσματα και με τους δυο τρόπους.Η ουσία τωρα που είναι αρχή ειναι να δοκιμάσει πραγματα(και δεν εννοώ απο το μυαλό του) για να δει τι του ταιριάζει.Εγώ γενικά είμαι της άποψης να κάνεις το υπάρχον πρόγραμμα του παιδιού καλύτερο,όσο μπορείς και όχι στην ουσία να του προτείνεις κάποιο άλλο.(αλλο αν σε ρωτήσει ο ίδιος για πρόγραμμα).Αν δε δοκιμασει δε θα μάθει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεκινα με αυτο η με οποιο νομιζεις και οσο αποκτασ εμπειρια θα διορθωνεις κ μονοσ σου τ πραγματα
    αυτο του ειπα κ γω ξεκινα με ενα προγραμμα και στην πορεια βρισκεις τι σου ταιριαζει
    και γω υπερ της αποψης ειμαι οτι ολα δουλευουν μια χαρα split upper lower legspushpull ολα κομπλε ειναι βρισκεις τι σου ταιριαζει και δωσε πονο εφοσον
    τηρεις ενα τεμπο μια συχνοτητα και το εξελισεις αποτελεσματα θα εχεις
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-03-18 00:17 #17
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Δεν ξερω προσωπικα νιωθω οτι αρωματιζω καδο απορριματων σε αυτες τις περιπτωσεις. Πες μου εσυ με ποια λογικη να καθισει καποιος να κανει 160 επαναληψεις για απαγωγους/προσαγωγους και squat σε bosu ball με 4-5 ασκησεις κοιλιακων ενω μπορει να κανει σκουατ και να ανεβαζει σιγα σιγα τα κιλα και να γυμνασει τα παντα. Τα PPL ειναι επισης φτιαγμενα για 6 φορες την βδομαδα. Εγω να βοηθησω προσπαθω. Προφανως κανεις δεν θα αρχισει να τα κανει ολα σωστα απο την αρχη αλλα μου αρκει να τον ψυλλιασω λιγο τον φιλο να το ψαξει μονος του αν το θελει και να πετυχει κατι παραπανω απο τον μεσο αθλουμενο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-03-18 17:34 #18
    Προεπιλογή
    Εχετε δικιο μαγκες και ηδη εχουν αρχισει πολλα ερωτηματα να με προβληματιζουν.
    Το πλανο που εχω στο μυαλο μου , ειναι να ξεκινησω το προγραμμα , και παραλληλα να βλεπω τι μου ταιριαζει και να διαβαζω για να μαθαινω κατι παραπανω.
    Επισης μου χε πει ο γυμναστης , οτι ανα τακτα χρονικα διαστηματα θα αλλαζουμε και τις ασκησεις. Οποτε πιστευω μετα απο καποιο διαστημα θα μπορω να επιλεξω τι μου ταιριαζει περισσοτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-03-18 18:00 #19
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    have fun
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12