Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 67
  1. 23-03-18 23:14 #1
    Προεπιλογή Αύξηση μυϊκής μάζας
    Καλησπερα σας είμαι 17 ετων κανω εναν χρόνο γυμναστήριο μεχρι τώρα εφτασα αρκετα χαμηλα το ποσοστό λιπους μου και τα κιλά μου επισης οποτε ξεκινισα μια διατροφή για μυικο ογκο κάνοντας μια εξίσωση βρηκα οτι 2450 θερμιθες ειμαι στο +500 απο την συντήρηση μου αυτον τον 1.5 μηνα λαμβανα της μερες της προπονησης 2400 θερμιθες περιπου και τις μερες που καθόμουν-150 εκανα λιπομετρηση και απο την Τελευταία φορα είμαι-1 κιλο λιπους και +1 αλιπης μαζας ειναι εφικτο κατι τέτοιο ;ουσιαστικά δεν εβαλα βάρος απλα αλλαξα την συσταση του σωματος μου γνωμη σας ειναι να αυξήσω και αλλο τις καθημερινές μου θερμίδες;και αν ναι ποσο για οσο λιγότερη αποθήκευση λιπους ....σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-03-18 23:40 #2
    Προεπιλογή Αύξηση μυϊκής μάζας
    Καλησπερα σας είμαι 17 ετων κανω εναν χρόνο γυμναστήριο μεχρι τώρα εφτασα αρκετα χαμηλα το ποσοστό λιπους μου και τα κιλά μου επισης οποτε ξεκινισα μια διατροφή για μυικο ογκο κάνοντας μια εξίσωση βρηκα οτι 2450 θερμιθες ειμαι στο +500 απο την συντήρηση μου αυτον τον 1.5 μηνα λαμβανα της μερες της προπονησης 2400 θερμιθες περιπου και τις μερες που καθόμουν-150 εκανα λιπομετρηση και απο την Τελευταία φορα είμαι-1 κιλο λιπους και +1 αλιπης μαζας ειναι εφικτο κατι τέτοιο ;ουσιαστικά δεν εβαλα βάρος απλα αλλαξα την συσταση του σωματος μου γνωμη σας ειναι να αυξήσω και αλλο τις καθημερινές μου θερμίδες;και αν ναι ποσο για οσο λιγότερη αποθήκευση λιπους ....σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-03-18 00:24 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virgil2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας είμαι 17 ετων κανω εναν χρόνο γυμναστήριο μεχρι τώρα εφτασα αρκετα χαμηλα το ποσοστό λιπους μου και τα κιλά μου επισης οποτε ξεκινισα μια διατροφή για μυικο ογκο κάνοντας μια εξίσωση βρηκα οτι 2450 θερμιθες ειμαι στο +500 απο την συντήρηση μου αυτον τον 1.5 μηνα λαμβανα της μερες της προπονησης 2400 θερμιθες περιπου και τις μερες που καθόμουν-150 εκανα λιπομετρηση και απο την Τελευταία φορα είμαι-1 κιλο λιπους και +1 αλιπης μαζας ειναι εφικτο κατι τέτοιο ;ουσιαστικά δεν εβαλα βάρος απλα αλλαξα την συσταση του σωματος μου γνωμη σας ειναι να αυξήσω και αλλο τις καθημερινές μου θερμίδες;και αν ναι ποσο για οσο λιγότερη αποθήκευση λιπους ....σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Καλησπέρα Ναι γίνεται φίλε εκμεταλλεύσου την ηλικία σ και το τοι εισαι αρχαριος ομως γτ δεν θα γίνεται για πάντα.. Τι λιπομετρηση έκανες?Δεν μας ειπες ούτε κιλά ούτε ύψος ούτε ποσοστό λίπους τι να σ πούμε για την διατροφή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-03-18 09:23 #4
    Προεπιλογή
    Είμαι 56 κιλα 1.72 υψος η λιπομετρηση που έκανα ηταν σε ηλεκτρονική ζυγαριά απο το γυμναστιριο που παω και με εβγαλε λιπος 7.5%
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-03-18 11:39 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virgil2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι 56 κιλα 1.72 υψος η λιπομετρηση που έκανα ηταν σε ηλεκτρονική ζυγαριά απο το γυμναστιριο που παω και με εβγαλε λιπος 7.5%
    Εισαι 17 χρονον 172 και 56 κιλά τι τρως αέρα
    Λοιπόν η μέτρηση που έκανες σε ζυγαριά ειναι άκυρη,αυτη την στιγμη η πιο αξιόπιστη μέτρηση ειναι η DEXA.
    Αν θελεις να βάλεις όγκο πρεπει να τρως οχι μονο τις μερες προπόνησης αλλα και τις οφ μερες,ειναι λάθος να ρίχνεις θερμίδες τις οφ μερες.
    Το ποσοστό λίπους που θα βάλεις απο της παραπάνω θερμίδες που πρεπει να τρως δεν μπορει να σου πει κανεις ποσο θα ειναι αυτο εχει να κανει με πολλούς παράγοντες ομως αν θελεις να βάλεις όγκο δεν πρεπει να το πολυσκέφτεσαι ειναι μεσα στο παιχνίδι.
    Τωρα που εισαι αρχάριος το σώμα σου θα 'αρπάξει' αυτο πρεπει να εκμεταλλευτής γιατι και αυτο εχει ενα χρονικό όριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-03-18 13:21 #6
    Προεπιλογή
    Απλα άκουγα απο διάφορους στο ίντερνετ επειδή δεν ηθελα να βαλω λιπος να τρωω 35× βαρος μου θερμίδες κάθε μερα και οσο πηγαινα κατέβαινα υποτίθεται οτι αυτο το 35× βαρος μου ηταν για στεγνο ογκο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-03-18 16:23 #7
    Προεπιλογή
    Όταν είμαστε σε φάση που φορτώνουμε τρώμε για να βάλουμε κιλα (όγκο) δεν γίνεται αλλιώς, οπότε είναι λογικό ότι όσα κιλα βάλουμε δεν είναι όλα καθαρά ένα ποσοστό είναι λιπος και νερά, αυτό που λες στεγνός όγκος εγώ προσωπικά δεν το ξέρω εκτός και αν εννοείς τι θα μας μείνει στο τέλος όταν μπαίνουμε σε φάση γραμμωσης-δίαιτας για να σου δώσω ένα παράδειγμα αν είσαι 70 κιλα γραμμωμενος και σε φάση όγκου φτάσεις τα 80 κιλα όταν ξανακάνεις δίαιτα για να γραμμωσεις αν πιάσεις την επιθυμητή φορμα στεγνός στα 72 κιλα τότε το καθαρό κέρδος που εβαλες είναι τα 2 κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-03-18 16:41 #8
    Προεπιλογή
    Οποτε το λιπος ειναί αναπόφευκτο;ο στεγνός ογκος είναι οτι παιρνεις πολυ λιγο πανω απο την συντήρηση σου και απλα βαζεις μονο μυϊκή μαζα καθως περνάει ο καιρός και δυναμώνεις εγω αύξηση στην δύναμη ειδα μεχρι στιγμής αλλα δεν ειδα να ανεβαίνει η ζυγαρια...οποτε να ξανακανω μια εξίσωση απο αυτες που εχει το forum και να λαμβάνω καθε μερα ανεξάρτητα αν παώ προπόνηση ή οχι +500;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-03-18 17:06 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virgil2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε το λιπος ειναί αναπόφευκτο;ο στεγνός ογκος είναι οτι παιρνεις πολυ λιγο πανω απο την συντήρηση σου και απλα βαζεις μονο μυϊκή μαζα καθως περνάει ο καιρός και δυναμώνεις εγω αύξηση στην δύναμη ειδα μεχρι στιγμής αλλα δεν ειδα να ανεβαίνει η ζυγαρια...οποτε να ξανακανω μια εξίσωση απο αυτες που εχει το forum και να λαμβάνω καθε μερα ανεξάρτητα αν παώ προπόνηση ή οχι +500;
    Ναι βρες τις θερμίδες ανέβα 300 για αρχή και όταν κολας ξαναανεβασε υδ/κα..Αυτο π λες ελαφρώς υπερθερμιδικα κ στεγνός όγκος μπορεί να πάρει και χρόνια πολλά και πάντα θα σαι στην ίδια κατάσταση και θα βελτιώνεσαι σιγα σιγα και ελάχιστα.. Κατα την γνωμη μ ειναι για κάποιους π έχουν ήδη καλή μυικοτητα κ δεν θέλουν να φορτώνονται με κιλά.. Θέλουν να Είναι fitness συνέχεια.. εσυ πρέπει να βάλεις αρκετά κιλά άρα θα σε συμβούλευα να αρχίσεις το φαί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-03-18 17:15 #10
    Προεπιλογή
    Εχετε δίκαιο ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις κυριοι ,μου αρεσε απλα το χαμηλό ποσοστο λιπους και η γράμμωση δεν έβλεπα οτι ειμαι 56 κιλα φτερό στόν ανεμο..καλιο αργα παρα ποτε
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-03-18 17:37 #11
    Προεπιλογή
    Μια τελευταία απορια εγω τώρα που επερνα 2400 τις μερες που πηγαινα προπονηση και 2200-2250 περιπου τις μερες που καθομουν να παω στις 2700 καθημερινα δλδ;Σύμφωνα με την λιπομετρηση πήρα 1 κιλο αλιπης μαζας αλλα εχασα και 1 λιπους για αυτο δεν ξερω κατα ποσο έγκυρη ηταν ...εν τελη πάντως δεν ειδα την ζυγαρια να ανεβαίνει
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-03-18 18:20 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virgil2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια τελευταία απορια εγω τώρα που επερνα 2400 τις μερες που πηγαινα προπονηση και 2200-2250 περιπου τις μερες που καθομουν να παω στις 2700 καθημερινα δλδ;Σύμφωνα με την λιπομετρηση πήρα 1 κιλο αλιπης μαζας αλλα εχασα και 1 λιπους για αυτο δεν ξερω κατα ποσο έγκυρη ηταν ...εν τελη πάντως δεν ειδα την ζυγαρια να ανεβαίνει
    Ναι ανέβα 2700 και βλέπεις.. ανέβασε τις σε υδ/κα..Αλλαξε η σύσταση τ σώματος σ αυτο έγινε.. Εγώ στην θέση σ θα έβαζα και λίγο σαβουρα στο φαγητό..Στην ηλικια σ με τις ορμονες π εχεις δυσκολα βαζεις λιπος πολυ αμα γυμναζεσαι..πιστευω θα μπουν ωραια κιλακια..Στα 56 κιλά εισαι γραμμωμενος αλλά φοροντας μπλούζα φαντάζομαι δεν φαίνεται καν ότι γυμναζεσαι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-03-18 18:53 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Με 172 στα 56 κιλα και να τη βγαλει δε νομιζω να φανει τιποτα. Στην αρχη χωρις σαβουρες , μετα μπορει με σαβουρες αν δεις οτι σε περνει. Λιπος βαζεις ευκολα απο ενα καιρο και μετα ανεξαρτητα απο ορμονες , ηλικια και ολα τα αλλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-03-18 19:09 #14
    Προεπιλογή
    Δηλαδή εγω που κανω 1 χρονο βαρη αλλα δεν έτρωγα οσο χρειαζόταν για να αναπτύξω την μυϊκή μου μαζα οσο θα μπορούσα μέχρι τωρα ,έχω τα πλεονεκτηματα καποιου που ξεκιναει τωρα και μπορει να βαλει μυικη μαζα ποιο εύκολα με ελάχιστο λιπος κανοντας καλη διατροφή;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-03-18 19:53 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 172 στα 56 κιλα και να τη βγαλει δε νομιζω να φανει τιποτα. Στην αρχη χωρις σαβουρες , μετα μπορει με σαβουρες αν δεις οτι σε περνει. Λιπος βαζεις ευκολα απο ενα καιρο και μετα ανεξαρτητα απο ορμονες , ηλικια και ολα τα αλλα.
    Εντάξει και σαβουρα να βάλει δεν λέω κάθε μέρα αλλά που κ που καλό θα τ κάνει.. θα γεμίσει.. Γιατί θέλει πολύ γέμισμα είναι πολύ ελαφρύς..

    Φίλε ξεκινά τώρα αυτά π ρωτάς ΕΙναι όλα θεωρητικά ξεκινά και βλέπεις πως σε πάει..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία