Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 67
  1. 24-03-18 20:11 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virgil2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εγω που κανω 1 χρονο βαρη αλλα δεν έτρωγα οσο χρειαζόταν για να αναπτύξω την μυϊκή μου μαζα οσο θα μπορούσα μέχρι τωρα ,έχω τα πλεονεκτηματα καποιου που ξεκιναει τωρα και μπορει να βαλει μυικη μαζα ποιο εύκολα με ελάχιστο λιπος κανοντας καλη διατροφή;
    Αυτο που πρεπει να κρατησεις ειναι οτι η φιλοσοφια που ειχες μεχρι τωρα - τρωω σαν το πουλακι μην χασω τους κοιλιακους μου αλλα θελω και ογκο - μονο κακο σου εχει κανει. Ο στεγνος ογκος ειναι στο ιδιο ραφι με την χαμενη ατλαντιδα και το el dorado. Θα βαλεις λιπος οπως και να το κανουμε αν θες να παρεις ογκο σε βιωσιμο χρονικο διαστημα. Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το νοημα των κοιλιακων αν εισαι τοσο χαμηλα στα κιλα. Δεν σου λεω να αρχισεις να σαβουριαζεις τα παντα φυσικα, ειδικα εφοσων δεν γνωριζω πως γυμναζεσαι. Γιατι αν δεν γυμναζεσαι σωστα μονο λιπος θα δεις με το φαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-03-18 20:32 #17
    Προεπιλογή
    Κανω το κλασσικο προγραμμα ομους ποδια πλατη τρικεφαλο και στηθος δικεφαλο μεχρι πριν μια εβδομαδα έκανα το λαθος να πηγαίνω 6/7 την εβδομαδα φορτώνοντας οσο πιο πολλα κιλα μπορω σε καθε άσκηση εκτελώντας την σωστα βεβαια...ποσες φορες την εβδομαδα λετε να πηγαινω για σωστη αναρρωση των μυών;;οσο αναφορά αυτο που λέτε εχετε δίκαιο και ηδη μετανιωσα τους μηνες που περασαν κανοντας αυτήν Την διατροφή
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-03-18 22:19 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virgil2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανω το κλασσικο προγραμμα ομους ποδια πλατη τρικεφαλο και στηθος δικεφαλο μεχρι πριν μια εβδομαδα έκανα το λαθος να πηγαίνω 6/7 την εβδομαδα φορτώνοντας οσο πιο πολλα κιλα μπορω σε καθε άσκηση εκτελώντας την σωστα βεβαια...ποσες φορες την εβδομαδα λετε να πηγαινω για σωστη αναρρωση των μυών;;οσο αναφορά αυτο που λέτε εχετε δίκαιο και ηδη μετανιωσα τους μηνες που περασαν κανοντας αυτήν Την διατροφή
    Δεν ειναι ανάγκη να μετανιώνεις ουτε για την διατροφη ουτε για την προπονηση 6/7 σιγα δλδ η διατροφη φτιάχνει όπως σου ειπαν και τα παιδια ανέβασε θερμίδες φάε και καμία σαβούρα με μέτρο δεν βλάπτει και βλέπεις πως θα παει δεν υπάρχει στάνταρ πρωτόκολλο ο καθε άνθρωπος ειναι διαφορετικός οποτε υπομονή.
    Στο θέμα προπόνησης ουτε εκει παει τπτ χαμένο σαφώς και εισαι σε πολυ καλητερη κατάσταση απο κάποιον που ξεκινάει τωρα το οτι δεν σου βγήκε όπως το ήθελες οφείλεται αλλου οχι οτι πήγαινες 6/7
    Αν κανεις σπλιτ μπορεις να κανεις π.χ. 4μερες Δ Τ οφ Π.Π οφ οφ,μπορεις να κανεις 4μερες Δ πάνω κορμό Τποδια οφ Π πάνω κορμό Π πόδια οφ οφ,μπορεις να κανεις 3μερες Δ,Τ,Π όλο το σώμα σου λέω το πανω -κατω και το φουλ γιατι εχεις ήδη ενα χρονο προπόνησης οποτε δεν σε θεωρο αρχάριο,υπάρχουν αρκετά προγράμματα που μπορεις να ακολουθήσεις ρίξε και μια ματια στην αναλογη ενότητα.
    Αν θελεις βάλε την προπονηση σου στην αντίστοιχη ενότητα να την δούμε και να την συζητήσουμε.
    Το θέμα ειναι οτι κανεις γενικα οχι μονο στο gym να το γουσταρεις και να μην σε καταπιέζει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-03-18 23:21 #19
    Προεπιλογή
    Κανω ενα είδος πυραμίδας 10 8 6 4 για μεγαλες μυϊκές ομαδες και 10 8 6 για μικρες μυϊκές ομαδες κυρίως κανω βασικες ακησεις για καθε μυικη ομάδα πχ πιεσεις παγκου σκουατ ελξεις σε μηχάνημα και ελευθερες συμπληρωματικά με βοηθανε στο να δυναμώσω βλέπω οτι καθε φορα βγαζω +1 στο τελος της προπονησης οταν εχω πλατη..γενικα βασικές ασκησεις για ενδυνάμωση κανω τις ποιο γνωστές και κλασσικές ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-03-18 23:27 #20
    Προεπιλογή
    Απλα μετανιώνω γιατι άκουγα διαφορους οπως αμα τρως 500 πανω απο την συντήρηση σου θα βαλεις λιπος πολυ κτλπ..και ετρωγα ελαχιστα πανω απο την συντήρηση μου έβλεπα να δυναμωνω και κιλα δεν επαιρνα περιμενα σαν χαζός με ενα πλεόνασμα ελαχιστο να παρω κιλα και να διατηρώ το λιπος μου ιδιο ...αυτο που κατάφερα αυτόν τον 1 χρονο ειναι να χασω πολυ λιπος και οχι μύες τουλάχιστον και να δυναμώσω επρεπε εδω και καιρο να ξεκινήσω να τρωω πιο πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-03-18 12:36 #21
    Προεπιλογή Θερμίδες
    Καλησπέρα αυξησα +300 θερμίδες καθημερινα αλλα παρατήρησα οτι σε μια εβδομαδα ανέβηκα 1 κιλο να μειώσω λίγο ή να συνεχίσω ετσι για οσο λιγότερη αποθήκευση λιπους;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-03-18 13:01 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virgil2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα αυξησα +300 θερμίδες καθημερινα αλλα παρατήρησα οτι σε μια εβδομαδα ανέβηκα 1 κιλο να μειώσω λίγο ή να συνεχίσω ετσι για οσο λιγότερη αποθήκευση λιπους;
    Έχεις ήδη ένα θέμα ανοιχτό για την διατροφή σ γτ ανοίγεις κ άλλο?είπαμε να ανέβεις σε κιλά αν με κάθε κιλό π πέρνεις φοβάσαι μην λιπωσεις άστο μείνε 56 κιλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-03-18 13:11 #23
    Προεπιλογή
    Α συγγνώμη δεν ήξερα οτι έπρεπε να γράψω απο εκει κατω ,απλα εχω ακουσει οτι μισο κιλο την εβδομαδα ειναι η κατάλληλη αύξηση του βαρους ,να το σβήσω και να το γράψω κατω απο εκει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-03-18 13:23 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virgil2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α συγγνώμη δεν ήξερα οτι έπρεπε να γράψω απο εκει κατω ,απλα εχω ακουσει οτι μισο κιλο την εβδομαδα ειναι η κατάλληλη αύξηση του βαρους ,να το σβήσω και να το γράψω κατω απο εκει;
    Οι admin θα στο πουν αυτό δεν ξέρω μπορεί να το συγχωνευσουν..Μην παίζεις με τα νούμερα 0.5 κιλό η κατάλληλη αύξηση τι πάει να πει Αυτό?για μένα π είναι 82 κιλά Ναι ίσως να Ναι μισό κιλό εσυ είσαι 56..και έχουμε το ίδιο ύψος.Ολοι είμαστε διαφορετικοί συνέχισε να τρως και μην κολλάς σε λεπτομέριες.. Δεν εννοώ να τρως ανενξελεκτα και να πάρεις 5 κιλά σε μια βδομάδα αλλά ούτε να κολας σε λεπτομέριες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-03-18 13:28 #25
    Προεπιλογή
    Εγινε Ευχαριστώ..ειχα μια απορια οσο αναφορά την προπονηση εκανα πλατη τρικεφαλο στήθος δικεφαλο ,την Τελευταία εβδομαδα το αλλαξα και το εκανα πλατη δικέφαλο στηθος τρικεφαλο και βλεπω ότι στις ασκήσεις που έκανα δεν εχω την ιδια απόδοση οσο αναφορά τον τρικεφαλο και δικέφαλο είναι λογικο στην αρχη λογο της αλλαγής προγράμματος;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-03-18 14:46 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virgil2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγινε Ευχαριστώ..ειχα μια απορια οσο αναφορά την προπονηση εκανα πλατη τρικεφαλο στήθος δικεφαλο ,την Τελευταία εβδομαδα το αλλαξα και το εκανα πλατη δικέφαλο στηθος τρικεφαλο και βλεπω ότι στις ασκήσεις που έκανα δεν εχω την ιδια απόδοση οσο αναφορά τον τρικεφαλο και δικέφαλο είναι λογικο στην αρχη λογο της αλλαγής προγράμματος;
    Είναι λογικό γιατί κουράζονται τα 3κεφαλα από το στήθος και τα 2κεφαλα από την πλάτη.. Και μετά δεν έχουν την αναμενόμενη απόδοση που είχαν όταν ήταν πιο ξεκούραστα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-04-18 12:58 #27
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα Χρόνια πολλα σε ολους ,Χριστός ανεστη!!Σήμερα μετα απο 1 μηνα ζιγηστηκα και απο 56 κιλα που ήμουν με έδειξε 58.8 ...τωρα δεν ξερω αν ειναι ολα μυικα ετσι πως βλεπω τον εαυτο μου στον καθρέφτη ειναι λιγο απο ολα μαλλον τώρα που ειμαι πιο πολλα κιλα να αυξήσω και αλλο τις θερμίδες;επαιρνα καθημερινά 2700 επισης ρυζι πατατα μακαρόνια τα ζυγιζω βρασμένα ή ομα?και αν εχετε καμια ιδεα για σπλιτ πειτε να δοκιμάσω λογο πανελληνίων θέλω να πηγαίνω 4 φορές την εβδομάδα γυμνάζοντας ολο το σωμα απο 2 φορές..Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-04-18 13:32 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Ωμα ζυγιζουμε τις πατατες , τα μακαρονια , το ρυζι .. Για τη προπονηση φιλε , εκτος απο upper/lower ή ολο το σωμα να κανεις δε βλεπω πως με 4 προπονησεις θα εχεις 2 φορες την εβδομαδα καθε μυικη ομαδα. Αν την εβδομαδα τη κανεις 10 μερες τοτε ειναι εφικτο και με push/pull/legs
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-04-18 18:14 #29
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    υπάρχει και ενα άλλο πρόγραμμα που το είχα δοκιμάσει,σε μενα ειχε παει καλα...1η μερα)πόδια-πλατη-δικεφαλα,2η μερα)στηθος-ωμοι-τρικεφαλα,3η)ποδια-πλατη-δικεφαλα-4η)στηθος-ωμοι-τρικεφαλα...ειναι πολύ βαρη αλλά σε μενα ειχε δουλεψει...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-04-18 20:26 #30
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    πρεπει να προσεχεις πολυ τον ογκο προπονησης και την ενταση τοτε και να κανεις μετριο ογκο προπονησης σε χαμηλη ενταση , αλλιως δε βλεπω πως θα αναρρωνεις και παλι βεβαια αποψη μου οτι δεν ειναι το καλυτερο που θα μπορουσε να κανει. Σε αυτο το υψος και σε αυτα τα κιλα το να κανει παρομοια προγραματα με την εννοια του σχετικα μεγαλου ογκο και εντασης (προυποθετουμε αυτο) δεν ειναι βελτιστο. Βεβαια μπορει να δουλεψει αφου ακομα μπορει να εκμεταλλευτει τα newbie gains. Μπορεις να ριξεις μια ματια σε ενα απλο κυκλικο προγραμματακι που στις βασικες παιζει καπου 8ρες και στις απομονωσης κοντα στις 12 επαληψεις και ετσι θα μπορεις ανετα να εχεις 2 φορες την εβδομαδα καθε μυικη ομαδα. Και σπλιτ να κανεις παλι καλα αποτελεσματα θα εχεις ,το θεμα που πρεπει να σε αποσχολει αφου εκτελεις σωστα τις ασκησεις ειναι περισσοτερο το φαϊ , η διατροφη παιζει μεγαλυτερο ρολο , ζυγισου τακτικα ανα 2-3 εβδομαδες , κοιτα και τον καθφρετη βεβαια και αναλογως δες ποσο πρεπει να ανεβαζεις θερμιδες για να βαλεις λιγο κρεας πανω σου , με το υψος και το βαρος που εχεις , περιθωρια πολλα εχεις να βαλεις μυς και να βλεπεις πως αλλαζει η εικονα σου στο καθφρετη ωστε να εισαι ακομα πιο motivated.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία