Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 26-03-18 12:03 #1
    Προεπιλογή Καλώς Σας βρήκα
    Καλημέρα σε όλους τους φίλους ,

    Είμαι ο Κώστας ετών 33 και ασχολούμαι στον ελεύθερο χρόνο μου με τον αθλητισμό , είτε διάφορα σπορ είτε γυμναστική , σπίτι και γυμναστήριο.

    Αποφάσισα να ασχοληθώ αποκλειστικά με το fitness και τώρα βρίσκομαι στο εξής δίλλημα .... Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω υποθερμιδική για να κατέβω κι άλλο σε λίπος ή υπερθερμιδική για να βάλω μυϊκά και αντίστοιχα να ακολουθήσω το κατάλληλο πρόγραμμα προπόνησης.

    Εκτιμώ πως το ποσοστό λίπους μου είναι κάπου στο 14% αυτή τη στιγμή (διάφορες αμφίβολες λιπομετρήσεις με βγάζουν από 12 έως 15) , είμαι γενικά "στεγνός" άλλα με αντιαισθητική συσσώρευση λίπους στην περιφέρεια και κυρίως στα πλαϊνά της μέσης. Κατάλοιπο από τον στρατό όπου μπήκα κυριολεκτικά φέτες και βγήκα λουκουμάς.

    Το ύψος μου είναι 1.82 και είμαι αυτή τη στιγμή στα 78κιλά

    Όνομα: BE5D09BE-EE56-40CF-89E1-597494BD10CA.jpeg Εμφανίσεις: 453 Μέγεθος: 98,4 KB

    Θα εκτιμούσα κάθε άποψη , Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_Ko : 26-03-18 στις 12:12
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-03-18 14:06 #2
    Προεπιλογή
    Καταρχήν καλός ήρθες στην παρέα μας

    Τωρα γι'αυτο που ρωτάς το τι θες να κανεις εξαρτάται μονο απο σενα πως εσυ εχεις οραματιστή το σώμα σου, ο καθε ενας θα σου απάντηση ανάλογα με το πως σκέφτεται και τι θα ήθελε σαν αποτελέσμα ο ίδιος για τον εαυτό του,,οποτε δεν εχει κανένα νόημα όλο αυτο,θα σου πουν π.χ. πενήντα άτομα φάε να βάλεις όγκο και άλλοι πενήντα φάε λιγότερο για να γραμμώσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-03-18 14:41 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για την θερμή υποδοχή ,

    Ο στόχος μου είναι ένα γυμνασμένο όσο το δυνατόν πιο μυώδες σώμα με χαμηλά όμως ποσοστά λίπους (<8-9%)

    Μένω μόνος μου και είμαι συνηθισμένος στην απόλυτη διατροφική πειθαρχεία , επίσης μπορώ να γυμνάζομαι καθημερινά απογευματινές ώρες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_Ko : 26-03-18 στις 14:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-03-18 15:20 #4
    Προεπιλογή
    Ισοθερμιδικα και σιγα σιγα κατεβάζεις απο υ/δ,βλέπεις πως παει πρωτα στον καθρέφτη και μετα στη ζυγαριά,και συνεχειζεις η σταματάς και το κρατάς εκει,αρκετό νερο, αεροβιο 6χ μετα την προπονηση και αν μπορεις και το πρωι νυστικος παλι 6χ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-03-18 15:25 #5
    Προεπιλογή
    Μια χαρα φαινεσαι ,αφου θελεις να κατεβεις σε λιπος ,γνωμη μου παιξε προσεκτικα διατροφη κατεβαζοντας σταδιακα ,βλεποντας αποτελεσματα κ κανοντας. Κ αυτο γιατι πλησιαζει Καλοκαιρακι , μετα παιξε υπερθερμιδικα αμα θες για ογκο μαζι με ενα καταλληλο προγραμμα γυμναστικης.
    Καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-03-18 16:18 #6
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ,
    Μέσα στα άμεσα σχέδια είναι να κάνω λιπομετρηση dexa ώστε να μπορώ να υπολογίσω θερμίδες (κάπου είδα νομίζω προσφορά για 3 λιπομετρησεις με 39 ευρώ) και έχω ήδη κάνει λεπτομερείς εξετάσεις αίματος των οποίων περιμένω τα αποτελέσματα για να διαπιστώσω τυχόν ελλείψεις σε βιταμίνες κλπ.

    αεροβιο αξιζει να κάνω HIIT? Πρωινή αερόβια νυστικος μόνο Σάββατο-Κυριακή έχω την πολυτέλεια να κάνω.
    Απάντηση με παράθεση