Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 61
  1. 26-03-18 12:08 #1
    Προεπιλογή χασιμο λιπους-κιλων
    γεια σας ειμαι νεο μελος...και νεος στο χωρο της γραμωσσης και του ογκου

    τα τελευταια 2 χρονια εκανα πολυ κακη διατροφη.....καθημερινα μπυρες,ποτα- 6-7 φορες την εβδομαδα πιτες οι πιτσες....γλυκα ,πολλα γλυκαααα,τηγανιτα και γενικα οτιδηποτε παχυντικο σε μεγαλες ποσοτητες..
    ειμαι 26 χρονων και 1.80 υψος και ημουν 92-93 κιλα ολα αυτα τα χρονια με αυτα που ετρωγα αλλα πριν ενα μηνα εφτασα τα 97..και τοτε αποφασισα να κανω διαιτα και να γραφτω γυμναστηριο..
    εκανα διαιτα πεινας και επεσα στα 91.5 και με γυμναστηριο...επισης αρχισα και κολυμβητηριο..
    το θεμα μου ειναι οτι θελω να ασχοληθω κανονικα με γραμωση και να το συνεχισω...
    αφου συμβουλευτηκα μερικους ανθρωπους μου ειπαν να σταματησω την διαιτα και να διατροφη
    λοιπον εφτιαξα μια διατροφη μονος μου για χασιμο λιπους-κιλων...

    ΓΕυμα1
    γαλα 2% 250μλ+40γρμ βρωμη+250μλ χυμος πορτοκαλι(λιπη 7.7-υδατα-52,75-πρωτε12,6 και θερμιδεσ 355)

    γευμα2
    μπανα150 γρμ+1 αυγο+2 ασπραδια( λιπη 6--υδατα 36--πρωτειν15,2 και θερμιδεσ 247)

    γευμα 3
    250γρμ κοτοπουλο+250 γρμ πατατα η 50 γρμ μπασματι ρυζι+σαλατα( λιπη 24,5----υαδατα53--πρωτ 80 και θερμδ 715)

    γευμα 4
    300 γμρ χοιρινο η μοσχαρι η μπιφτεκι+σαλατα εαν θελω( λιπη 42--πρωτ 81 και θερμ 720)

    γευμα 5
    γιαουρτι 0% βιταλαιν με φρουτα ( υδατα 15,4--9,8 πρωτ και 106 θεμρδ)

    Συνολο θερμιδες 2150
    πρωτεινη 198
    υδατανθρα 157
    λιπη 78

    λοιπον αυτη ειναι η διατροφη μου...πως σας φαινεται? θα χασω λιπος και κιλα? επισης να πω οτι γυμναζομαι 5-6 φορες την εβδομαδα 4 γυμναστηριο και 2 κολυμπι
    τωρα που σας γραφω ειμ,αι 91 κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-03-18 14:45 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    προσωπικά μου αρέσει...αυτο που θα άλλαζα είναι οτι το βραδυ το γιαούρτι θα το ηθελα με 20-30 γραμμάρια αμυγδαλα ή καρύδια ή και τα δυο 10+10 και όχι με φρούτα.
    κοιλά θα χάσεις εφόσον είσαι υποθερμιδικά.
    ακόμα θα ήθελα να δεις λιγο τις θερμίδες συντήρησης σου.Καλό είναι να μην είμαστε υπερβολικά κάτω από αυτές,300-500 κάτω ειναι μια χαρά.Αν εχεις 3000 θερμίδες συντήρησης πχ πιστευω οι 2150 ίσως είναι λίγες με την λογική ότι κάνεις και προπόνηση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris1994 : 26-03-18 στις 14:49
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-03-18 21:20 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσωπικά μου αρέσει...αυτο που θα άλλαζα είναι οτι το βραδυ το γιαούρτι θα το ηθελα με 20-30 γραμμάρια αμυγδαλα ή καρύδια ή και τα δυο 10+10 και όχι με φρούτα.
    κοιλά θα χάσεις εφόσον είσαι υποθερμιδικά.
    ακόμα θα ήθελα να δεις λιγο τις θερμίδες συντήρησης σου.Καλό είναι να μην είμαστε υπερβολικά κάτω από αυτές,300-500 κάτω ειναι μια χαρά.Αν εχεις 3000 θερμίδες συντήρησης πχ πιστευω οι 2150 ίσως είναι λίγες με την λογική ότι κάνεις και προπόνηση
    ευχαριστω για την απαντηση

    αμα βαλω αμυγδαλα δεν θα εχω πολλα λιπη?
    ναι οι θερμιδες συντηρησης μου ειναι 3000 αλλα επειδη εκανα πριν μια εβδομαδα αυστηρη διαιτα με 1000 θερμιδες δεν ανεβασα γτ φοβηθηκα μην κολησω στα ιδια κιλα η και παρω...
    στοχος μου ειναι να χανω 1 κιλο την εβδομαδα...
    εαν πιστευεις οτι θα μ βοηθησουν τα καρυδια και τα αμυγδαλα στο βραδυνο θα βαλω?

    αα δεν τρωω φρουτα με το βραδυνο απλα παιρνω γιαουρτι που εχχει φρουτα μεσα 0%
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-03-18 23:39 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    για βραδυνο φαε απλα σκετο γιαουρτακι χωρις φρουτα και μια χουφτα αμυγδαλα!την θεωρώ πολύ καλυτερη επιλογη...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-03-18 23:43 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pao1908 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω για την απαντηση

    αμα βαλω αμυγδαλα δεν θα εχω πολλα λιπη?
    ναι οι θερμιδες συντηρησης μου ειναι 3000 αλλα επειδη εκανα πριν μια εβδομαδα αυστηρη διαιτα με 1000 θερμιδες δεν ανεβασα γτ φοβηθηκα μην κολησω στα ιδια κιλα η και παρω...
    στοχος μου ειναι να χανω 1 κιλο την εβδομαδα...
    εαν πιστευεις οτι θα μ βοηθησουν τα καρυδια και τα αμυγδαλα στο βραδυνο θα βαλω?

    αα δεν τρωω φρουτα με το βραδυνο απλα παιρνω γιαουρτι που εχχει φρουτα μεσα 0%
    Οι ξηροί καρποί εχουν αυτο που λεμε καλα λιπαρά τα οποία ειναι πολυ χρήσιμα για τον οργανισμό μας για αρκετούς λόγους οποτε τους θελουμε στη διατροφη μας αλλα με μέτρο γιατι εχουν πολλές θερμίδες και ειναι εύκολο να ξεφύγουμε θερμιδικά μην σκέφτεσαι οτι θα βάλεις λίπη.
    Να μην παίρνεις γιαούρτι με φρούτα ας ειναι και 0%,μπορει να μην εχει προσθήκη ζάχαρης αλλα εχει τα ζακχαρα απο τα φρούτα (φρουκτόζη) που ειναι σαν να τρως ζάχαρη,προτημισε το κλασικό γιαούρτι και μην κολας στο 0% ας ειναι και 2% δεν υπάρχει κανένα προβλημα.
    Επισεις για αλλαγή αντί για γιαούρτι το βραδυ μπορεις να βάλεις και τυρί κοτατζ που εχει χαμηλά λιπαρά μαζι με αμύγδαλα η καρύδια όπως σου είπε και ο Άρης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-03-18 10:37 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ξηροί καρποί εχουν αυτο που λεμε καλα λιπαρά τα οποία ειναι πολυ χρήσιμα για τον οργανισμό μας για αρκετούς λόγους οποτε τους θελουμε στη διατροφη μας αλλα με μέτρο γιατι εχουν πολλές θερμίδες και ειναι εύκολο να ξεφύγουμε θερμιδικά μην σκέφτεσαι οτι θα βάλεις λίπη.
    Να μην παίρνεις γιαούρτι με φρούτα ας ειναι και 0%,μπορει να μην εχει προσθήκη ζάχαρης αλλα εχει τα ζακχαρα απο τα φρούτα (φρουκτόζη) που ειναι σαν να τρως ζάχαρη,προτημισε το κλασικό γιαούρτι και μην κολας στο 0% ας ειναι και 2% δεν υπάρχει κανένα προβλημα.
    Επισεις για αλλαγή αντί για γιαούρτι το βραδυ μπορεις να βάλεις και τυρί κοτατζ που εχει χαμηλά λιπαρά μαζι με αμύγδαλα η καρύδια όπως σου είπε και ο Άρης.

    ευχαριστω για τις απαντησεις σας...

    ναι αλλα εχω γυρω στα 80 λιπαρα? αμα βαλω και ξηρους καρπους δεν θα γινουν παρα πολλα μετα? η θα ειμαι οκ?

    τρωω αυτο το γιαουρτι επειδη ειναι γευστικο ...τα αλλα δεν μ αρεσουν ποσο μαλλον το σκετο...ουτε το κοτατζ μου αρεσει..
    εχετε κατι αλλο να μ προτεινετε να τρωω μαζι μ κανα αμυγδαλο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-03-18 18:55 #7
    Προεπιλογή
    Δεν εχεις προβλημα με μια χούφτα αμύγδαλα η καρύδια ποσο να ξεφύγεις σιγα μην εχεις τέτοιο άγχος.

    Τωρα για το θέμα γεύσης κανε την καρδια σου πέτρα και φάε
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-03-18 21:21 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχεις προβλημα με μια χούφτα αμύγδαλα η καρύδια ποσο να ξεφύγεις σιγα μην εχεις τέτοιο άγχος.

    Τωρα για το θέμα γεύσης κανε την καρδια σου πέτρα και φάε
    δυσκολο μου ερχεται αηδια με τα γιαουρτια τα σκετα

    αμα αλλαξω το βραδυνο αντι για γιαουρτι και τρωω γαλα με βρωμη? δλδ θα ειμαι +150 θερμιδες...τι λες?
    να το εχω και πρωι και βραδυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-03-18 22:22 #9
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-03-18 23:07 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι



    οκ για σημερα το αλλαξα..εφαγα και βραδυνο κουακερ με γαλα...αλλα λιγο..

    απο αυριο θα τρωω το γιαουρτι αυτο με τα φρουτα π εχει μεσα και θα βαλω και 20 γρμ αμυγδαλα η καρυδια...

    ευχαριστω για την βοηθεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-03-18 14:45 #11
    Προεπιλογή
    λοιπον αποφασισα να βγαλω το γιαουρτι που τρωω τωρα γιατι εχει 12 γρμ σακχαρα...

    το θεμα ειναι οτι δεν μ αρεσει το γιαουρτι τι σκετο...ουτε το τυρι κοτατζ...
    τι αλλο να βαλω? εχετε καμια ιδεα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-03-18 16:58 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    φάε δυο αυγά ολόκληρα ή 3-4 ασπράδια με μιά χούφτα αμύγδαλα...Τα αυγά σαν ομελέτα,βραστά όπως θες...υπάρχει και η λύση της καζεΐνης ως συμπλήρωμα...δεν είπε κανείς ότι πρέπει όπως και δήποτε γιαούρτι,απλα ειναι η ποιο κλασική λύση αυτη...σαν τελευταία εναλλακτική,βάλε μια κουταλιά κακάο χωρίς ζάχαρη στο γιαούρτι σου μηπως έτσι σου αρέσει και φάε και καμια 10 γραμμάρια αμύγδαλα αν και το κακάο έχει απο μονο του λιπαρα.θα σου πουν πολοί μην ανακατεύεις κακάο(που έχει σίδερο) με γαλακτοκομικά(που έχει ασβέστιο) αλλά εδώ εμείς δεν κοιτάμε αυτο.Άλλη λύση,παίρνεις μια πρωτείνη με γεύση σοκολάτα,την χρησιμοποιείς μετα την προπόνηση και βάζει και το βράδυ στο γιαούρτι σου ως γευση.Άλλη λυση,βάζεις στο πρωινο μονο 150 μλ γαλα και άλλα 150 μλ γαλα το βραδυ με πρωτείνη και αμύγδαλα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris1994 : 28-03-18 στις 17:03
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-03-18 17:09 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Τελευταια λυση και η καλυτερη - κρεας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-03-18 17:38 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φάε δυο αυγά ολόκληρα ή 3-4 ασπράδια με μιά χούφτα αμύγδαλα...Τα αυγά σαν ομελέτα,βραστά όπως θες...υπάρχει και η λύση της καζεΐνης ως συμπλήρωμα...δεν είπε κανείς ότι πρέπει όπως και δήποτε γιαούρτι,απλα ειναι η ποιο κλασική λύση αυτη...σαν τελευταία εναλλακτική,βάλε μια κουταλιά κακάο χωρίς ζάχαρη στο γιαούρτι σου μηπως έτσι σου αρέσει και φάε και καμια 10 γραμμάρια αμύγδαλα αν και το κακάο έχει απο μονο του λιπαρα.θα σου πουν πολοί μην ανακατεύεις κακάο(που έχει σίδερο) με γαλακτοκομικά(που έχει ασβέστιο) αλλά εδώ εμείς δεν κοιτάμε αυτο.Άλλη λύση,παίρνεις μια πρωτείνη με γεύση σοκολάτα,την χρησιμοποιείς μετα την προπόνηση και βάζει και το βράδυ στο γιαούρτι σου ως γευση.Άλλη λυση,βάζεις στο πρωινο μονο 150 μλ γαλα και άλλα 150 μλ γαλα το βραδυ με πρωτείνη και αμύγδαλα
    ενταξει αυγα με αμυγδαλα μου φαινονται καλυτερη ιδεα...και μια χουφτα αμυγδαλα

    αλλα αμα τρωω συνολικα την ημερα 3 κροκους αυγων δεν θα μ ανεβεις η χοληστερινη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-03-18 17:39 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταια λυση και η καλυτερη - κρεας.
    ναι αλλα αμα βαλω κρεας θα ανεβω σε θερμιδες αναγκαστικα και ειμαι σ περιοδο χασιμο λιπους και κιλων


    τεσπα ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία