Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 03-04-18 20:08 #1
    Προεπιλογή Να συνεχισω το πλανο που εφτιαξα?
    Καλησπερα παιδια..πριν 3 μηνες ξεκινησα γυμναστηριο για ακομη μια φορα..εδω και 4 χρονια σταματαω και ξεκιναω λογω διαφορων προβληματων..Οταν ξεκινησα ημουν 68 κιλα αδυνατος αλλα με αρκετο ποσοστο λιπους..Αποφασισα να βαλω κιλα ετσι ωστε να βαλω μυς και μετα να χασω το λιπος εφοσον εφτανα σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο..Μεχρι στιγμης εχω φτασει στα 73,5 κιλα σε 3 μηνες εχω ανεβασει τα κιλα σε ολες τις ασκησεις περιπου 20-25 κιλα στον παγκο 20 κιλα στις αρσεις θανατου το ιδιο και στα καθισματα..Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μου αρεσει ετσι οπως ειμαι , νιωθω δυνατος αλλα με βλεπω στον καθρεφτη και δεν μου αρεσει αυτο που βλεπω. Ξερω οτι δεν ειχα ωραιο σωμα οταν ξεκινησα και με την αποφαση που πηρα να βαλω ογκο αυτο δεν θα αλλαζε γτ οσο και σωστη να ηταν η διατροφη μου λιπος θα επαιρνα. Το ερωτημα μου ειναι αυτο να συνεχισω για 1 μηνα ακομα τον ογκο και μετα να χασω το λιπος οπως ειχα σχεδιασει ή μου προτείνεται κατι διαφορετικο..Μπορειτε να με ρωτησετε οτιδηποτε θα ηθελα πολυ να κανω συζητηση με ατομα που ασχολουνται με την γυμναστικη γιατι αυτην την στιγμη δεν νιωθω και πολυ σιγουρος για το αν πηρα σωστες αποφασεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-04-18 23:17 #2
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    γενικα μην αλλαζεις συνεχως προγραμματα, διαλεξε ενα καλο ( εχει και το σαιτ εδω παρα πολλά αναλυτικά προγράμματα) ακολούθα το για εναν χρόνο και μετα κανε το evaluation, τωρα γραμμωση ογκο και τα λοιπα οι θερμιδες παιζουν ρολο κυριως οχι τα βαρη που κανεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-04-18 10:23 #3
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Αν δε σαρεσει αυτό που βλέπεις τότε άλλαξε αυτό που κάνεις

    Ξεκινά γράμμωση άμεσα
    Αλλά να ξέρεις η γράμμωση ξεκινάει από τη κουζίνα

    Εξάλλου το ββ είναι κυρίως η εικόνα και όχι οι επιδόσεις
    Αν σε νοιαζουν τα κιλά και η δύναμη τότε κάνε pl
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-04-18 14:41 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Δύστυχος ή ευτυχώς στους περισσότερους έτσι είναι.Η αλήθεια είναι ότι αν δεν έχουμε έστω μια εικόνα για την κατάσταση σου δε μπορούμε να σου πούμε πολλά.Ο λόγος είναι οτι συνήθως εμείς στον καθρεφτη μας βλέπουμε που ίσως πολλές φορές να μην ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.Για κανα μήνα τώρα θα μπορούσες να αρχίσεις λίγο ισοθερμιδική δίαιτα και να ανεβάσεις λίγο το αερόβιο σου.Μετά από ένα μήνα ξεκίνα υποθερμικά.Να θυμάσαι όμως κάτι,εφόσον είσαι φυσικός καλώς ή κακώς τα πράγματα είναι έτσι.Στον όγκο αναγκαστηκά θα πεταχτεί λίγο η κοιλίτσα έξω,θα βάλουμε λίγο λίπος,όμως μαζί με αυτά θα βάλουμε αρκετούς μυες και δύναμη.Στην γράμμωση θα μικρήνει η κοιλίτσα,θα δείξουμε καλύτεροι για μένα,όμως σίγουρα θα χάσουμε λίγο σε δυναμη και ενέργεια.Και στις δύο περιπτώσεις κάτι χάνουμε και κάτι κερδίζουμε.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-04-18 17:28 #5
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας..το μονο που με ενοχλει εμενα ειναι οτι ξεκινησα αδυνατος με κοιλια εβαλα ελαχιστο ογκο γτ σε 3 μηνες δεν μπορεις να γινεις Phil Heath , και τωρα που θα ξεκινησω γραμμωση φοβαμαι μην ειμαι ιδιος με τοτε που ξεκινησα απλως με κοιλιακους(στην καλυτερη )..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-04-18 18:40 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    αν έχεις μεσα στην διατροφή σου αρκετή πρωτείνη θα καταφέρεις να κρατήσεις αρκετό μυικο ιστό.Δεν θα εχεις θεμα αρκεί να κανεις σωστα την γραμμωση
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-04-18 18:52 #7
    Προεπιλογή
    εχω αποφασισει να παω σε διατροφολογο για να μην κανω κατι λαθος και να γινουν ολα σωστα..Στην περιοδο της γραμμωσης να ανεβασω οσο μπορω τον ογκο προπονησης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-04-18 19:06 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    συνήθως σε περίοδο γράμμωσης κρατάμε ως έχει την προπόνηση μας.Άντε αν θες να βάλεις λιγα σουπερ σετ στο τέλος καθε προπόνησης σου χωρίς να είναι απαραίτητο.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-04-18 09:55 #9
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Μην αγχώνεσαι φίλε

    Δε γίνεται ενώ γυμνάζεσαι κάνεις διατροφή κλπ να φαίνεσαι ίδιος με όταν απλά δεν έκανες τίποτα ακόμα και στα ίδια κιλά να είσαι

    Απλά μη περιμένεις να είσαι και σε αγωνιστικό επίπεδο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-04-18 20:15 #10
    Προεπιλογή
    Σκέψου και το ενδεχόμενο να κάνεις μια βραχυπρόθεσμη ανασύσταση,δηλαδή δουλεύεις ισοθερμιδικα και αναλόγως πώς πάει ρυθμίζεις θερμιδες προσθέτεις αερόβιο πχ αν δεις ότι το λίπος ξεφεύγει.
    Γενικά πάντως μην απογοητεύεται όλα θέλουν χρόνο
    Υγεία και διάθεση να υπάρχει
    Απάντηση με παράθεση