Καλησπέρα σε όλους (ΠΡΟΣΟΧΉ ΜΕΓΆΛΟ ΚΕΊΜΕΝΌ)

Σε αυτό το post θα μοιραστώ τις σκεψεις και τους προβληματισμους που με τυραννουν τον τελευταίο καιρό.

Παντα ήμουν  αδύνατος περίπου 58 κιλά (1,72 υψος) αν και γυμναζομουν από μικρός, μέχρι πριν 1 χρόνο που ξεκίνησα γυμναστήριο. Χωρίς να έχω γνώσεις διατροφής περί macros κλπ η μόνη μου σκέψη ήταν να τρώω όσο μπορώ μέσα στην μέρα μέχρι να σκάσω, πράγμα που δούλεψε τον πρώτο καιρο και άρχισα να βλέπω διαφορά στο σώμα μου ..με το καιρό άρχισα να μαθαίνω όλο και πιο πολλά πράγματα γύρω από την διατροφή και την γυμναστική..Απο τον Γενάρη που ξεκίνησα έως τον Αύγουστο πήγα από 58  στα 66-67 κιλά! Τεράστια αλλαγή για εμένα που δεν έπερνα κιλό και άρχιζε να φαίνεται και στους γυρω μου με σχόλια θετικά πάντα για το πόσο είχα αλλάξει και το πόσο μυώδες ήμουν (11-12% bf).Εφτασε Νοέμβρης και λέω θα ξεκινήσω σοβαρά διατροφή όγκου να πάρω πάλι όσο πιο πολλά κιλά μπορω.Μεχρι το Δεκέμβρη με αρχές του 2018 είχα φτάσει 71 κιλά και με σχετικά χαμηλό λίπος 15-16% και ήμουν πολύ ευχαριστημένος καθώς οι μύες μου ήταν γεμάτοι και πρησμενοι παντού και με κοιλιακούς που φαινοντουσαν σχετικά..Μετα απο τον Γενάρη ξαφνικά άρχισα να πέφτω να χάνω μυικοτητα ή τουλάχιστον έτσι νομίζω καθώς το σώμα μου δεν το νιώθω τόσο πρησμενο (ειδικά στα ρούχα) και αυτη την στιγμή είμαι γύρω στα 68 κιλά και με κοιλιά άρχισα να βγάζω τραυματισμούς στον αγκώνα και στον βραχίονα και γενικά σαν να πέφτω ...Δεν ξέρω τι μπορεί να άλλαξε ξαφνικά..Ισως το άγχος; Ίσως το ότι έτρωγα πολύ ; Ίσως κατι άλλο; Εσείς τι πιστεύετε; Είμαι σχεδόν στα ίδια κιλά με το καλοκαίρι με χειρότερο σώμα..