Θέμα: Πρωτείνες

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 15-04-18 23:36 #1
    Προεπιλογή Πρωτείνες
    Αρχικα γεια σας,
    Είμαι 17 ετών και γυμνάζομαι απο τα 12 μου αρχικα ως αθλητής μπασκετ και μετέπειτα μόνο γυμναστήριο και βάρη. Μετα απο τόσα χρόνια «δουλεία» δεν εχω δει τις απαραίτητες αλλαγές στο σώμα μου όσον αφορα τις απατήσεις μου και σκέφτομαι Σοβαρα την αγορα πρωτεΐνης σε σκόνη. Έχω δει σε φόρουμ γνώμες όσον αφορα την κατανάλωση πρωτεϊνών απο ανήλικους Αλλα υπάρχουν μεγάλες διάφορες σε κάθενα απο αυτα.θα ήθελα να ξέρω αν η κατανάλωση πρωτείνης θα μπορουσε να επηρεάσει τον οργασμισμό μου η να εχει καποια Αλλα ανεπιθύμητα αποτελέσματα. (Δεν εχω καποια αλλεργία οσον αφορα τα συστατικά των πρωτεϊνών) Αν δν επηρεάζεται κατι Μηπως υπαρχει καποια πρωτεΐνη που θα μου προτείνατε ; Και πως μπορω να την συνδυάσω ;
    Είμαι 1.80 73 κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-04-18 10:13 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Δυστηχώς αν δεν φτιάξεις μια σωστή διατροφή,που να εστιάζεις σε γεύματα που περιέχουν πρωτείνη δεν θα δεις πολλά αποτελέσματα.Η σκόνη πρωτείνη θα αποτελέσει ούτε το 5% από αυτό που θες.Αν θες πάρε μια,κακό δε θα σου κάνει,απλά μην περιμένεις να δεις διαφορά απο αυτο
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-04-18 15:06 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Ε οχι και 5%, βοηθαει αρκετα παραπανω ενα σκευασμα πρωτεινης. Και πρακτικα και ψυχολογικα. Για να απαντησουμε και στην ερωτηση του παιδιου - οχι, δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις απο ενα σκευασμα πρωτεινης και για να προλαβω επιπλεον ερωτησεις ολα τα συμπληρωματα διατροφης ειναι ασφαλη για καταναλωση εκτος αν εχεις καποιο συγκεκριμενο ιατρικο προβλημα η αλλεργια. Χωρις αυτο να σημαινει οτι ολα ειναι χρησιμα. Υπαρχουν πολλες βλακειες εκει εξω ειτε αχρηστες ειτε εγκληματικα ακριβες.

    Εγω χρησιμοποιω την muscle 95 της inkospor. Ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη της αλλα για μενα ειναι απο τις καλυτερες.
    Θα σου προτεινουν και τα παιδια αν ειναι καποιες αλλες να εχεις μια ιδεα.
    Εκει που εχει δικιο ο Αρης ειναι οτι τα συμπληρωματα δεν αντικαθιστουν μια διατροφη που αντιπροσωπευει τους στοχους σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-04-18 21:54 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας με βοήθησαν πολύ ,
    Υπάρχει καμια γνώμη για myprotein impact whey ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-04-18 22:36 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitris22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας με βοήθησαν πολύ ,
    Υπάρχει καμια γνώμη για myprotein impact whey ?
    Αν τη βαλεις πανω δεξια στην αναζητηση θα βρεις ενα thread αφιερωμενο πανω της.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-04-18 15:57 #6
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Η δουλειά που λες είναι ελάχιστη.. από τα 12 έως τα 17 δε μπορείς να περιμένεις μυϊκή ανάπτυξη ιση με σώματα άλλων που βλέπεις.. κ Υπάρχουν πολλοί παράγοντες για αυτό..

    Η συμβουλή μου είναι να ΜΗ ΒΙΆΖΕΣΑΙ να δουλέψεις με μεθοδικότητα και υπομονή..

    Η πρωτεινη δε σου χρειάζεται Αλλά αν ντε και καλά θες κάτι να πάρεις προτίμησε μια απλή whey ή μια isolate επώνυμης εταιρίας.. για να έχεις στο πρωινό σου η μέσα στη μέρα
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση