Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 02-05-18 14:09 #1
    Προεπιλογή Πρωτεϊνη χωρίς προπόνηση
    Καλησπερα σε ολους,
    δυστηχως πηγα στον ορθοπεδικο και η διαγνωση ηταν πως εχω πλαγια επικονδυλιτιδα(περασαν καποιοι μηνες απο τους αρχικους πονους διοτι ο πρωτος γιατρος που ειχα παει μου ειπε πως ειμαι μια χαρα και οτι μπορω να μπαινω για βαρη ανα 2 μερες σιγα σιγα,ηξερα ομως οτι κατι δεν παει καλα οποτε δεν τον ακουσα και περιμενα μηπως με την ξεκουραση φυγει,εν τελη απλα με κρατησε πισω ολο αυτο),η απορια μου ειναι,εχει καποια ουσια να πινω scoop; δυστηχως δε μπορω να κανω τιποτα σε σχεση με γυμναστικη οπως μου ειπε ο γιατρος,ουτε τρεξιμο,το μονο που μπορω να κανω καλως η κακως ειναι η διατροφη μου, και για να διατηρησω την ρουτινα αυτη θα ηθελα να κανω περιπου το προγραμμα που εκανα οσο ειχα προπονησεις,το γνωριζω πως δε θα εχει καποιο ιδιαιτερο αποτελεσμα απλα θελω να ξερω αν θα μπορει να βοηθησει εστω και λιγο στην ολη κατασταση για να μην πεσω εντελως.

    Ευχαριστω εκ των προτερων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-05-18 15:05 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Κατα πρωτον διευκρινισε τι ειναι πλαγια επικονδυλιτξδα

    Κατα δευτερον, πρωτεινη σε σκονη παιρνουμε σαν ευκολη λυση οταν η ημερησια ποσοτητα πρωτεινης που λαμβανουμε δεν ειναι αρκετη να καλυψεξ τις αναγκες. μας. Επισης (συνηθως) τη παιρνουμε μεταπροπονητικα για πιο γρηγορη μυικη αποκατασταση

    Με λιγα λογια, αν εισαι καλυμμενος πρωτεινικα απο τη διατροφη σου, δε σου χρειαζεται
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση