Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 02-05-18 15:03 #1
    Προεπιλογή καλησερα σας :D
    καλησπερα σε όλο το φόρουμ, ονομαζομαι γιαννης και ειμαι 28 ετων απο αθηνα ! ασχολουμαι με την πυγμαχια το τελευταιο 1μιση χρονο και χρειαζομαι καποια βοηθεια και ειπαν να ερθω να βρω τους ειδικούς

    λοιπον, έχω συνεχως ένα αισθημα κούρασης(μυικης κουρασης), η αληθεια ειναι οτι δεν τρωω καλα κατα την διαρκεια της ημερας και ψιλο πλακωνομαι το βραδυ. πηγα σε μαγαζι να ρωτησω για καποιο συμπληρωμα αλλα ειμαι σιγουρος οτι απλα θελουν να πουλησουν οι περισσοτεροι, αλλος μου ελεγε πρωτεινη αλλος συμπληρωμα με καφεινη και γενικα δεν εβγαζα ακρη
    δουλεθω 9-6 και καπακια παω προπονηση,που σημαινει δεν περναω απο σπιτι για φαγητο κτλπ

    θελω κατι που να μην εχει καφεινη(γιατι με πιανουν ταχυκαρδιες).. εχετε κατι να μου προτείνετε? επισης τι να τρωω(κατι γρηγορο,οχι λιπαρο,οχι ζαχαρες γιατι θελω να χασω κανα 6αρι κιλα) πριν παω προπονηση

    σας ευχαριστω εκ των προτερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-05-18 15:48 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Καλησπερα φιλε και καλως ηρθες,

    Πρωτα απο ολα να σου επισημανω οτι το θεμα που ανοιξες ειναι στην ενοτητα των νεων μελων η οποια υπαρχει για ενα γεια, λογοι που γραφτηκες κτλπ. Δεν τρεχει κατι απλα αν θελεις να ρωτησεις κατι στο μελλον φροντισε να ανοιξεις το θεμα στην αναλογη ενοτητα.

    Οσων αφορα την ερωτηση σου, καλο θα ηταν να μας πεις ποσες φορες την εβδομαδα εχεις προπονηση πυγμαχιας και τι ακριβως περιεχει - κανετε και βαρη? heavy bag?
    Οτι κανεις πυγμαχια γενικα δεν ειναι αρκετο καθως ενας μπορει να πηγαινει καθε μερα και να πλακωνεται 3 ωρες και αλλος να κανει 1 ωριτσα τη βδομαδα.
    Η μυικη κουραση ειναι συνηθως αποτελεσμα υπερβολικης προπονησης η ελλιπης αναρρωσης ( η και των 2 ). Μαλλον ειναι το δευτερο. Εγω θα ελεγα να εξασφαλισεις οτι κοιμασαι αρκετα
    και ποιοτικα, οτι τρεφεσαι σωστα και οτι πινεις πολυ νερο. Μην πολυψαχνεις λυση στα συμπληρωματα γιατι δεν κανουν την διαφορα, ενα τσακ δινουν.
    Οσων αφορα για τροφες πριν την προπονηση θελεις κατι που να δινει ενεργεια προφανως, σε προπονησεις πολεμικων τεχνων προσωπικα προτιμουσα τους ξηρους καρπους.
    Δινουν ενεργεια και αισθανεσαι γεματος χωρις να σου καθονται στο στομαχι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-05-18 16:04 #3
    Προεπιλογή
    Ααα οκ σρυ δεν ήξερα... Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση.. κάνω 4 ημέρες προπόνηση 1μιση ώρα και 2 φορές τη βδομάδα περπάτημα τρέξιμο -βουνο 8-10 χλμ μαζί με τον σκύλο μου..
    Βαρη κανω από λίγο έως καθόλου.. αρκετό σχοινακι και σχιαμαχια , σάκο και σπαρινκ κυρίως αυτα

    ούτε τρώω καλά ούτε κοιμαμαι καλα η αλήθεια είναι λόγω δουλειάς και υποχρεώσεων ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-05-18 16:44 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Ειναι αρκετα απαιτητικο το προγραμμα σου. Λογικο να εχεις τετοια θεματα. Προτεινω να κανεις οτι μπορεις για να φτιαξεις τον υπνο και την διατροφη. Αν εχεις θεματα και τοτε κανε 3 μερες την βδομαδα πυγμαχια η βγαλε κατι απο το τρεξιμο. Οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχει συμπληρωμα που να αντικαθιστα τον καλο υπνο και την σωστη διατροφη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-05-18 18:58 #5
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Σίγουρα τίποτα δεν αντικαθιστά τον ύπνο και το φαΐ παρόλα αυτά υπάρχουν συμπληρώματα που μπορούν να σε βοηθήσουν όπως πολυβιταμινη γλουταμινη μαγνήσιο
    Απάντηση με παράθεση