Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 29
  1. 27-05-18 13:12 #1
    Προεπιλογή Συμβουλες για αδυνατισμα
    Λοιπον καλησπερα εδω στο community και συγχαριτηρια και απο μενα για αυτο. Το ονομα μου Δημητρης

    Θελω να ρωτησω δυο τρια πραγματακια απλα πριν φτασω εκει απαντησεις απο τυπους που καθονται 4 ωρες στον καθρεφτη "παιζοντας" τα μουσκουλα τους η τπτ τρελαμενους να μου προτεινουν οτι κανουν αυτοι (που ειναι ετη φωτος μπροστα απο μενα θεωροντας οτι το δικο τους κανει και για ολους) να μην απαντανε γιατι κριμα ειναι.
    Ολα τα παραπανω τα λεω με καθε σεβασμο στις επιλογες του καθενος οπως ομως και των δικων μου.

    Λοιπον παμε.
    1.87 υψος
    110 κιλα βαρος.
    32 χρονων.

    *Στοχος ειναι τα 95 κιλα (για αρχη μετα θα σας ξαναρωτησω πως να συνεχισω)
    *Σαν δομη δεν ειμαι αυτο που λεμε... νωθρος νωχελικος σε καμια περιπτωση. (οποτε για gym πειτε κατι αντιστοιχο)

    Δεν εχω χρονο για γυμναστηρια ακομα τουλαχιστον ομως η διατροφη μου ειναι τερμα χαλια. θελω να παρω μια προτεινη γιατι σε χορταινει και ουτως η αλλως δεν παιρνω ουτε το 20% απο την ποσοτητα που πρεπει να περνει καποιος.

    1. τι πρωτεινη να παρω (σκεφτομαι την Optimum Nutrition)
    2. απο τροφες καποια παρατηρηση εκτος τον δεδομενων?
    3. καποιο αλλο συμπληρωμα απο πολυβιταμινες μεχρι οτιδηποτε αλλο?
    4. οταν ξεκινισω σε λιγο γυμναστηριο ενα προγραμμα σα μπουσουλα να ξερω που περιπου να εστιασω?

    Ευχαριστω παρα πολυ εκ των προταιρων εκτιμω πολυ τις απαντησεις σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-05-18 11:40 #2
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Φιλικά πάντα θα σου πω ότι για αρχή πρέπει να αναθεωρήσεις τελείως τρόπο σκέψεις

    Δε πάω γυμναστήριο δε κάνω διατροφή και θέλω συμπληρώματα για να αδυνάτισω είναι απλά αστείο

    Επίσης να σου θυμίσω ότι γράφεις σε φόρουμ για μποντυμπιλντινγκ αλλά δε θες συμβουλές από "μποντιμπιλντερ"

    Δε ξέρω πραγματικά τι απάντηση περιμένεις να πάρεις απλά να σου τονίσω ότι ο καθένας έχει το σώμα για το οποίο δουλεύει και όχι αυτό που ονειρεύεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-05-18 14:03 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Η απλη απαντηση θα ηταν τρωγε λιγοτερο (θερμιδες γενικα) , ωστοσο δεν ειναι τοσο ευκολο αυτο , γιατι εσυ μπορει ηδη να τρως λιγο. Γενικως ολοι μας εχουμε δει υπερβαρους που τρωνε λιγο ,αλλα ο χαμηλος μεταβολισμος τους ειναι αιτια για την αυξηση κιλων(λιπους) . Σε αυτη τη περιπτωση το απλο "τρωγε λιγοτερο" ισως να μη δουλεψει , γιατι ετσι το αφηνεις στην τυχη και τοτε πρεπει να εστιασουμε στα μακροσυστατικα και να μετραμε θερμιδες , πρωτεινες , υ/ες , λιπαρα και να δουμε πως αυτο να το ενταξουμε στην καθημερινοτητα μας και απο τι πηγες να προερχεται η τροφη που βαζουμε στο στομα μας. Δυστυχως ή ευτυχως συμπληρωμα πρωτεϊνης , πολυβιταμινης , ή οτι και αλλο συμπληρωμα να παρεις δε προκειται να βοηθησει σε αυτο τον τομεα. Ακομα και να υποθεσουμε οτι δε θελεις να βαζεις μυς (αν και χωρις προπονηση με βαρη θα εισαι πολυ χαλια σωματικα , ακομα και να χασεις τα περιττα κιλα και να γινεις πιο φιτ και αδυνατος) πρεπει παλι διατροφη να ενταξεις και επειτα για να βοηθησει την ολη κατασταση και να γινουν πιο γρηγορα τα πραγματα θελει και καποιο ειδους προπονησης , ωστε να εχεις δαπανη ενεργειας και να ανεβαεις λιγο τον μεταβολισμο σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-05-18 16:45 #4
    Προεπιλογή
    Προφανως θα ξεκινήσω απλα απ τη στιγμη που δεν το εχω κανει δε θελω να λεω ανοησιες.

    Απο κει και περα απλα με νοιαζει να απαντησω τα ερωτηματα που εθεσα και μετα θα τα προσαρμοσω. εξαλου εδω ειμαστε να ρωταμε οταν δε ξερουμε να μαθαινουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-05-18 16:58 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Για προγραμμα προπονησης , ενα κυκλικο προγραμμα θα ηταν μια χαρα. Πολυβιταμινη μπορεις να παρεις , πρωτεϊνη δε νομιζω να χρεαιζεσαι. Επιλογη τροφων ευκολα μπορεις να δεις και να διαβασεις αρθρα , το θεμα ειναι ΠΟΣΟ θα φας. Η ερωτηση σου περι τροφων εκτος απτα δεδομενα δεν ξερω πως να σου απαντηθει , αφου δεδομενα δεν εχουμε , εφοσον δεν εχεις αναφερει τι τρως τωρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-05-18 17:28 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Και εγω κυκλικο σου προτεινω (full body) η upper lower οτι σαρεσει καλυτερα. Να δωσεις υψιστη προτεραιοτητα στην τεχνικη των πολυαρθρικων ασκησεων - αυτες οι ασκησεις θα αποτελουν το κυριο μερος της προπονησης σου. Ακολουθησε ενα novice program (για αρχαριους), στο νετ εχει πολλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-05-18 17:46 #7
    Προεπιλογή
    Αχα... μαλιστα. πολυ ωραια. πλεον εχω αλλαξει τη διατροφη σε σαλατες με τονο που χορταινεις κρεας κ αποφευγω μακαρονια ρυζια ψωμια εννοειτε αναψυκτικα κλπ.
    θελω να συνδιασω στο πρωινο γαλα δημητριακα βρωμη κ πρωτεινη για να με κραταει. να προσθεσω και καμια μπαρα ετσι για τον ιδιο λογο αργοτερα αντι να τροω αηδιες που ουτε σε κρατανε και φουλ θερμιδες ειναι.

    τι λετε εσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-05-18 17:50 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Μονο οι μπαρες καλυτερα να αντικατασταθουν , τα αλλα καλα φαινονται σαν επιλογη
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-05-18 17:58 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    οι μπαρες δεν συμφερουν καθολου, αν εχεις στο προγραμμα σου 1 μπαρα τη μερα στο τελος του μηνα κλαις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-05-18 18:04 #10
    Προεπιλογή
    Ωχ... τι εννοειται ρε παιδια απο θεμα χρηματων και καλα?

    Καταλαβα κατι λαθος? αν αντικατσταθουν με τι προτεινετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-05-18 18:10 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Εγω δεν συμφωνω απο πλευρα χρηματων, ο worst θα εχει τους λογους του
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-05-18 19:03 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Ζαχαρη , θερμιδες , ποιοτητα . Για διαιτα - διατροφη το τελευταιο που θα ετρωγα , παρε μια σοκολατα τουλαχιστον να το ευχαρυστηθεις.. Ακομα και σπιτικα να ειναι παλι δε θα τα εβαζα , αν και εκει καλυτερα θα ηταν ως προς μια πιο υγιεινη διατροφη . Στο youtube εχει βιντεακια , αν θες μπορω να σου δωσω λινκ , ετοιμα για 15 20 λεπτακια και αρκετα πιο φθηνα βεβαια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-05-18 11:32 #13
    Προεπιλογή
    αχα.... εσεις λοιπον στη θεση μου τι θα τρωγατε κατι σα σνακ που να μπορειτε να το παρετε μαζι σας
    (και ευχαριστο πολυ για τις τοσες απαντησεις)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-05-18 12:30 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Προσωπικα τιποτα δε θα ετρωγα , θα το αφηνα κενο και μετα θα ετρωγα ( οπως και κανω ετσι κι αλλιως )
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-05-18 12:53 #15
    Προεπιλογή
    κοιτα απλα ολοι λενε κ τεινω να συγκλινω επισεις οτι καλο ειναι μικρα γευματα... αν φαω το πρωι στις 8 και μετα στις 3 το μεσιμερι... ε δε το λες και νορμαλ... θα προτεινατε κατι πανω σ αυτο εστω και αν δε το ιυοθετειτε?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία