Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 66
  1. 10-06-18 22:20 #46
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lily89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε συνεχιζω κανονικα τις προπονησεις μου με κυκλικο κ επικεντρωνομαι σε αυτες 2 φορες την εβδομαδα.Και πραγματικα ευχαριστω ειναι πραγματικα μεγαλη βοηθεια οι συμβουλες σας
    Δεν θα κανεις κυκλικο. Θα παιζεις τα ποδια μονα τους δυο φορες την εβδομαδα λεμε.

    Και αλλες 2 φορες την εβδομαδα θα παιζεις στηθος+ωμους+πλατη.

    Τεταρτη Σαββατο μπορεις να κανεις αεροβιο αφου θελεις να πηγαινεις gym 6 φορες την εβδομαδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-06-18 22:32 #47
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Κατ'αρχας δεν εννοεις κυκλικο αλλα full body.
    Λοιπον για bodybuilding προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το full body ειναι μετριο επιεικως.

    Αν θα εβαζα σε καποιον full body θα το εβαζα μονο μια φορα την εβδομαδα. Σε στυλ push-pull-legs-full body.

    Κανε ενα λεπτο διαλλειματα στις ασκησεις και βαζε και κανα κιλο να πιεζεσαι και λιγο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-06-18 22:41 #48
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Και αυτη φιλε μου ειναι......η προσωπικη σου αποψη. Ολοι full body εννοουν οταν λενε κυκλικο. Τι ειναι για σενα το κυκλικο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-06-18 22:47 #49
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Μπορει να ειναι η προσωπικη μου αποψη αλλα στηριζεται σε συγκεκριμενη λογικη.
    Αν θελει ας ακολουθησει τη δικη σου προταση, δεν εχω καποιο προβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-06-18 23:02 #50
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτη φιλε μου ειναι......η προσωπικη σου αποψη. Ολοι full body εννοουν οταν λενε κυκλικο. Τι ειναι για σενα το κυκλικο?
    κυκλικό λένε το πρόγραμμα που πηγαίνεις από τη μία άσκηση στην άλλη συνεχόμενα χωρίς διαλείμματα.
    Full body είναι κανονικό πρόγραμμα με βάρη, με διαλείμματα, στο οποίο κάνεις όλες τις μυικές ομάδες.


    Το full body λοιπόν για τη φίλη εδώ, είναι η ιδανική λύση.
    Και γενικά για γυναίκες, η συχνότητα δίνει το maximum αποτέλεσμα σε υπερτροφία και δύναμη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lila_1 : 10-06-18 στις 23:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-06-18 23:07 #51
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κυκλικό λένε το πρόγραμμα που πηγαίνεις από τη μία άσκηση στην άλλη συνεχόμενα χωρίς διαλείμματα.
    Full body είναι κανονικό πρόγραμμα με βάρη, με διαλείμματα, στο οποίο κάνεις όλες τις μυικές ομάδες.


    Το full body λοιπόν για τη φίλη εδώ, είναι η ιδανική λύση.
    Και γενικά για γυναίκες, η συχνότητα δίνει το maximum αποτέλεσμα σε υπερτροφία και δύναμη.
    Οι γυναικες εχουν την ιδια ανταποκριση στις ασκησεις με αντιστασεις σε σχεση με τους αντρες.
    Μονο σε σενα θα απανταω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-06-18 23:08 #52
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Davman Εμφάνιση μηνυμάτων
    για bodybuilding προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το full body ειναι μετριο επιεικως.
    .


    Και μενα η δικη μου αποΠση για full body που εφαρμοζω ενα 6μηνο τωρα, ειναι οτι απλα γαμΕΙ
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-06-18 23:11 #53
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Οι γυναίκες έχουν καλύτερη και ταχύτερη ανάρρωση μεταξύ προπονήσεων λόγω των οιστρογόνων, άρα η μεγάλύτερη συχνότητα είναι πιο αποτελεσματική.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-06-18 23:15 #54
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι γυναίκες έχουν καλύτερη και ταχύτερη ανάρρωση μεταξύ προπονήσεων λόγω των οιστρογόνων, άρα η μεγάλύτερη συχνότητα είναι πιο αποτελεσματική.
    Πανω απο τρεις φορες την εβδομαδα δεν βγαινουν τα κουκια για μυικη υπερτροφια χωρις αυξητικη.
    Τωρα γιατι το full body το θεωρω μετριο δεν θα κατσω να γραψω σεντονι. Οποιος θελει μετρια αποτελεσματα ας κανει full body.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-06-18 03:50 #55
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κυκλικό λένε το πρόγραμμα που πηγαίνεις από τη μία άσκηση στην άλλη συνεχόμενα χωρίς διαλείμματα
    ενδιαφερον, βλεποντας τοσα ατομα να αναφεροντε σε "κυκλικο" και να εννοουν full body τα ειχα για συνωνυμα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μενα η δικη μου αποΠση για full body που εφαρμοζω ενα 6μηνο τωρα, ειναι οτι απλα γαμΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-06-18 12:45 #56
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Η αποψη μου ειναι οτι το καλυτερο ειδος αθλησης ειναι αυτη που μας κανει και παιρναμε πιο ευχαριστα και δεν βαριομαστε.

    Αρα υπο αυτη την αποψη δεν υπαρχει σωστο προγραμμα.

    Παντα ειναι καλυτερο να αθλειται κανεις απο το να μην κανει απολυτως τιποτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Davman : 11-06-18 στις 12:51
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-06-18 14:17 #57
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Davman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αποψη μου ειναι οτι το καλυτερο ειδος αθλησης ειναι αυτη που μας κανει και παιρναμε πιο ευχαριστα και δεν βαριομαστε.
    Καποια φεγγαρια εκανα αυτο που λες. Ειχα μπροστα μου ενα μπωλ παρατακια και με το χερι μου εκανα τη κινηση να μεταφερω το υλικο απο το μπωλ στο στομα μου (δικεφαλα) Στη συνεχεια, τα μασουσα (σιαγωνες) και εβλεπα ασταματητα ολα τα Star Wars.
    Ο'τι πιο ευχαριστο, και δε βαρεθηκα ουτε λεπτο..... μυες ομως δεν εβαλα

    Φιλε τα'χεις μπερδεψει λιγο. Εδω μιλαμε για το πως θα μεγαλωσει το ποντικι μας, πως θα κανουμε εκλειψη ηλιου με το μεγεθος της πλατης μας.
    Οποτε, τα ευχαριστα και ωραια πραματακια δε χωρανε εδω. Για να μεγαλωσεις πρεπει να ιδρωσεις, μα φτυσεις αιμα, να πονεσεις, να τραυματιστεις, να πεινασεις, να πεις το δεσποτη παναγιωτη απο την ιππερενταση
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-06-18 14:55 #58
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Davman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αποψη μου ειναι οτι το καλυτερο ειδος αθλησης ειναι αυτη που μας κανει και παιρναμε πιο ευχαριστα και δεν βαριομαστε.
    Ολη η συζητηση περι προγραμματων πηγαζει απο την ερωτηση "τι ειναι βελτιστο;"
    Τωρα αν καποιος δεν θα παει στο γυμναστηριο καθολου αν του αλλαξεις την κοσμοθεωρια καλυτερα να συνεχισει οτι κανει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-06-18 16:21 #59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κυκλικό λένε το πρόγραμμα που πηγαίνεις από τη μία άσκηση στην άλλη συνεχόμενα χωρίς διαλείμματα.
    Full body είναι κανονικό πρόγραμμα με βάρη, με διαλείμματα, στο οποίο κάνεις όλες τις μυικές ομάδες.


    Το full body λοιπόν για τη φίλη εδώ, είναι η ιδανική λύση.
    Και γενικά για γυναίκες, η συχνότητα δίνει το maximum αποτέλεσμα σε υπερτροφία και δύναμη.

    Οποτε και εγω λαθος ημουν.Full body ειναι το προγραμμα μου οχι κυκλικο,2 καποιες φορες κ 3 ασκησεις απο καθε μυικη ομαδα με διαλλειματα.Δεν ειναι αναγκη τοτε για καλυτερο αποτελεσμα να αλλαξω κατι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-06-18 16:25 #60
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    η lila_1 απαντα στην lily89

    οχι αν κανεις full body μην αλλαζεις κατι..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία