Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 66
  1. 01-06-18 18:28 #1
    Lightbulb Αρχαρια αναζητα τα φωτα σας !!
    Καλως σας βρηκαα! Ειμαι 28 χρονων σας διαβαζω εδω κ 1 χρονο κ επιτελους πηρα την αποφαση κ εγω πριν 3 μηνες να ξεκινησω γυμναστηριο (μετα απο παμπολλες αποτυχημενες αποπειρες στο παρελθον) !Για να μην σας κουραζω υπηρξα υπερβαρη στο παρελθον,εδω κ 8 χρονια ημουν σταθερη στα 52 κιλα με υψος 1,76 κ ελαχιστο φαγητο.Πλεον ειμαι στα 59 με λιπος τελευταια μετρηση προχθες στο 23%.Οταν ξεκινησα γυμναστηριο ημουν στο 26,6% κ 62 κιλα.Στοχος μου πλεον να αποκτησω ενα υγιες σφιχτο σωμα.Γυμναστηριο παω 6 φορες την εβδομαδα..τις 5 κανω κυκλικο με βαρη(κοιλιακους καθημερινα) συν αεροβιο (20'στην αρχη κ 20' στο τελος) κ την 6η μονο αεροβιο κ κοιλιακους.Η διατροφη μου εχει ως εξης σχεδον καθημερινα

    πρωινο 9.00

    40 γραμ βρωμη 1/2 scoop scitec professional whey(για τη γευση πιο πολυυ ) 200 γραμμ τοταλ 2%

    προπονηση

    μεταπροπονητικο 14.30

    1 μπανανα
    1 scoop scitec professional whey

    μεσημεριανο ( περιπου μια ωρα μετα)

    100 γραμμ φιλετο κοτοπουλο η μοσχαρισιο μπιφτεκι απαχο η σολωμο
    (1 φορα την εβδομαδα 200 γραμμ φακες με τονο ντοματα κ κρεμμυδι η κατι αλλο σε οσπριο)
    1 αγγουρι και 150 γραμ καστανο ρυζι(100 αν εχω μοσχαρι)

    απογευματινο 18.30
    1 ξινομηλο(ακτινιδιο) κ 1 αυγο/η γιαουρτι 0%

    βραδινο 21.30
    1 κοτατζ 4% κ 1 κουτι ντοματινια ισως κ ενα αγγουρι
    η ομελετα με 200 γραμ μανιταρια 3 ασπραδια 1 κροκο
    η 2 αυγα κ σαλατα η τονοσαλατα

    Συνηθως την κυριακη μπορει να φαω ενα γλυκακι η κατι σε βρωμικο

    Θα ηθελα να μου πειτε πως σας φαινεται κ αν θα αλλαζατε κατι...θελω να χασω λιπος (περιπου στο 18 μακροπροθεσμα) και ακομα τι αλλο θα μπορουσα να βαλω στο απογευματινο για αλλαγη καμια φορα.

    θερμιδες ειναι γυρω στις 1450 Υ 150 Π 110 Λ 35
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-06-18 19:48 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lily89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως σας βρηκαα! Ειμαι 28 χρονων σας διαβαζω εδω κ 1 χρονο κ επιτελους πηρα την αποφαση κ εγω πριν 3 μηνες να ξεκινησω γυμναστηριο (μετα απο παμπολλες αποτυχημενες αποπειρες στο παρελθον) !Για να μην σας κουραζω υπηρξα υπερβαρη στο παρελθον,εδω κ 8 χρονια ημουν σταθερη στα 52 κιλα με υψος 1,76 κ ελαχιστο φαγητο.Πλεον ειμαι στα 59 με λιπος τελευταια μετρηση προχθες στο 23%.Οταν ξεκινησα γυμναστηριο ημουν στο 26,6% κ 62 κιλα.Στοχος μου πλεον να αποκτησω ενα υγιες σφιχτο σωμα.Γυμναστηριο παω 6 φορες την εβδομαδα..τις 5 κανω κυκλικο με βαρη(κοιλιακους καθημερινα) συν αεροβιο (20'στην αρχη κ 20' στο τελος) κ την 6η μονο αεροβιο κ κοιλιακους.Η διατροφη μου εχει ως εξης σχεδον καθημερινα

    πρωινο 9.00

    40 γραμ βρωμη 1/2 scoop scitec professional whey(για τη γευση πιο πολυυ ) 200 γραμμ τοταλ 2%

    προπονηση

    μεταπροπονητικο 14.30

    1 μπανανα
    1 scoop scitec professional whey

    μεσημεριανο ( περιπου μια ωρα μετα)

    100 γραμμ φιλετο κοτοπουλο η μοσχαρισιο μπιφτεκι απαχο η σολωμο
    (1 φορα την εβδομαδα 200 γραμμ φακες με τονο ντοματα κ κρεμμυδι η κατι αλλο σε οσπριο)
    1 αγγουρι και 150 γραμ καστανο ρυζι(100 αν εχω μοσχαρι)

    απογευματινο 18.30
    1 ξινομηλο(ακτινιδιο) κ 1 αυγο/η γιαουρτι 0%

    βραδινο 21.30
    1 κοτατζ 4% κ 1 κουτι ντοματινια ισως κ ενα αγγουρι
    η ομελετα με 200 γραμ μανιταρια 3 ασπραδια 1 κροκο
    η 2 αυγα κ σαλατα η τονοσαλατα

    Συνηθως την κυριακη μπορει να φαω ενα γλυκακι η κατι σε βρωμικο

    Θα ηθελα να μου πειτε πως σας φαινεται κ αν θα αλλαζατε κατι...θελω να χασω λιπος (περιπου στο 18 μακροπροθεσμα) και ακομα τι αλλο θα μπορουσα να βαλω στο απογευματινο για αλλαγη καμια φορα.

    θερμιδες ειναι γυρω στις 1450 Υ 150 Π 110 Λ 35

    Σε γενικές γραμμές καλή είναι η διατροφή σου,τι θα άλλαζα εγώ αν την έκανα εγώ, θα έβγαζα την μπανάνα μετά την προπόνηση,στο απογευματινό θα έβγαζα το αυγό και το γιαούρτι αλλά αν ήταν να κρατήσω κάτι θα προτιμούσα το γιαούρτι όχι όμως κάθε μέρα, για το βράδυ θα έβγαζα τα ντοματινια (ένα κουτί ) και την ομελετα με τα μανιτάρια,αυτό το γεύμα _ομελετα και μανιτάρια -θα το έβαζα μόνο αν έκανα βράδυ προπόνηση σαν μεταπροπονητικο γεύμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-06-18 19:55 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γενικές γραμμές καλή είναι η διατροφή σου,τι θα άλλαζα εγώ αν την έκανα εγώ, θα έβγαζα την μπανάνα μετά την προπόνηση,στο απογευματινό θα έβγαζα το αυγό και το γιαούρτι αλλά αν ήταν να κρατήσω κάτι θα προτιμούσα το γιαούρτι όχι όμως κάθε μέρα, για το βράδυ θα έβγαζα τα ντοματινια (ένα κουτί ) και την ομελετα με τα μανιτάρια,αυτό το γεύμα _ομελετα και μανιτάρια -θα το έβαζα μόνο αν έκανα βράδυ προπόνηση σαν μεταπροπονητικο γεύμα.
    Καλησπεραα κ σε ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση.Απογευματινο εβαλα κ τ αυγο η γιαουρτι για να εχω κ πηγη πρωτεινης μαζι με υδατανθρακα,αρα λες ειναι καλυτερα να αφησω μονο το μηλο?Για το βραδινο τι περιπου θα μου προτεινες?Η αληθεια ειναι πειναω αρκετα μεχρι εκεινη την ωρα κ επειδη κοιμαμαι αρκετα πιο αργα (1 και) θελω κατι να με κρατησει σχετικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-06-18 21:15 #4
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lily89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τις 5 κανω κυκλικο με βαρη(κοιλιακους καθημερινα) συν αεροβιο (20'στην αρχη κ 20' στο τελος) κ την 6η μονο αεροβιο κ κοιλιακους.
    Να σου πω ενα μυστικο? Κανοντας κοιλιακους καθε μερα για να σου γινουν πιο γρηγορα, απλα κανεις τα πραγματα χειροτερα.
    2 φορες τη βδομαδα (αντε τρεις, γιατι ειμαι σιγουρος οτι δε προκειτε να μεινεις στις δυο)
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-06-18 21:21 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω ενα μυστικο? Κανοντας κοιλιακους καθε μερα για να σου γινουν πιο γρηγορα, απλα κανεις τα πραγματα χειροτερα.
    2 φορες τη βδομαδα (αντε τρεις, γιατι ειμαι σιγουρος οτι δε προκειτε να μεινεις στις δυο)
    χαχαχα και σωστος εισαι!! Να ρωτησω γιατι? αν και η αληθεια ειναι οτι τους κανω επεδη το προγραμμα μου ειναι κυκλικο κ εχει 2 ασκησεις απο καθε ομαδα καθημερινα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-06-18 21:28 #6
    Προεπιλογή
    Κρατα το κοτατζ και μπορεις να βάλεις μια χούφτα αμύγδαλα όσα ειναι τωρα για γραμμάρια μην τρελενεσαι,η τα δυο αυγά (βραστά φαντάζομαι) με λιγο λάδι (δεν λέω μια κουτάλια της σούπας αλλα λιγο το βλεπεις) και μαρούλι φουλ όσο θελεις,λόγω των φυτικών ινών που εχει το μαρούλι σε φουσκώνει και εχεις την αίσθηση του κορεσμού
    η την τονοσαλατα (εγω βάζω μαρούλι λεμόνι λιγο λάδι λίγη μουστάρδα αλάτι πιπέρι και τον τόνο) τωρα για πιο εξτριμ νύχτες κοτατζ με αγγούρι χωρις λάδι και αλάτι η τόνο στραγγισμένο με αγγούρι χωρις λάδι αλάτι.
    Ναι κρατα το μήλο
    Στο μεσημεριανό μπορεις να βάλεις και πατάτα η γλυκοπατάτα αλλα και λευκό ρύζι δεν ειναι ανάγκη να εχεις συνεχεια καστανο ρύζι,εδω μπορεις να βάλεις δυο τρία ντοματίνια με την σαλάτα

    Κυριακή ενα cheat meal ειναι ok προσοχή ομως στην cheat day.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-06-18 21:51 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρατα το κοτατζ και μπορεις να βάλεις μια χούφτα αμύγδαλα όσα ειναι τωρα για γραμμάρια μην τρελενεσαι,η τα δυο αυγά (βραστά φαντάζομαι) με λιγο λάδι (δεν λέω μια κουτάλια της σούπας αλλα λιγο το βλεπεις) και μαρούλι φουλ όσο θελεις,λόγω των φυτικών ινών που εχει το μαρούλι σε φουσκώνει και εχεις την αίσθηση του κορεσμού
    η την τονοσαλατα (εγω βάζω μαρούλι λεμόνι λιγο λάδι λίγη μουστάρδα αλάτι πιπέρι και τον τόνο) τωρα για πιο εξτριμ νύχτες κοτατζ με αγγούρι χωρις λάδι και αλάτι η τόνο στραγγισμένο με αγγούρι χωρις λάδι αλάτι.
    Ναι κρατα το μήλο
    Στο μεσημεριανό μπορεις να βάλεις και πατάτα η γλυκοπατάτα αλλα και λευκό ρύζι δεν ειναι ανάγκη να εχεις συνεχεια καστανο ρύζι,εδω μπορεις να βάλεις δυο τρία ντοματίνια με την σαλάτα

    Κυριακή ενα cheat meal ειναι ok προσοχή ομως στην cheat day.

    Τελεια σε ευχαριστω πολυυ απο αυριο θα τα εφαρμοσω,ναι σε αυτο εχεις δικιο την πρωτη φορα επεσα στη παγιδα ε ας φαω κ εκεινο αλλα τωρα μονο ενα κ μεσημερι..Οι θερμιδες μου κ τα μακρος σου φαινονται ενταξει? (υπολογισε και σιγουρα 400 καιω που καθε πρωι με αεροβια)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-06-18 22:33 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lily89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω γιατι?
    Γενικα οτι κανουμε πρεπει να κοιταμε αν συμβαδιζει με τους στοχους μας. Οι ασκησεις κοιλιακων δεν καινε πολλες θερμιδες σε σχεση με αλλες ασκησεις, οποτε αν τις κανεις για να φυγει το λιπος απο την κοιλια καλυτερα να το ξανασκεφτεις. Δεν υπαρχει στοχευμενη απωλεια λιπους, οι κοιλιακοι δεν κανουν τιποτα για το λιπος της κοιλιας. Αυτο που κανουν αναμεσα σε αλλα ειναι να δυναμωνουν τους κοιλιακους μυς βοηθοντας στην σταθεροτητα του κορμου, στην αποφυγη τραυματισμων, μελλοντικων πονων στην μεση και να τους μεγαλωνουν λογω υπερτροφιας (προφανως σε μικροτερο βαθμο σε σχεση με εναν αντρα, μην φανταστεις οτι θα τουμπανιασουν). Ειναι γνωστο πανηγυρι ομως γυναικες να παιρνουν ενα αλτηρακι και να γερνουν δεξια-αριστερα για να εξαφανισουν τα πιασιματα. Το μονο που καταφερνουν - εφοσων οπως ειπαμε επιλεκτικη απωλεια λιπους δεν υπαρχει - ειναι να μεγαλωνουν οι κοιλιακοι μυς της περιοχης κατω απο το λιπος και να το σπρωχνουν ακομα πιο εξω. Δεν θελω να σε τρομαξω βεβαια, τονιζω οτι αυτα ειναι ακραια παραδειγματα. Κρατα οτι αν σε ενδιαφερει η απωλεια λιπους το πιο σημαντικο ειναι η διατροφη σου και αμεσως μετα η αεροβια ασκηση. Τους κοιλιακους σου θα τους κανεις 2-3 φορες την εβδομαδα αλλα χωρις υπερβολες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-06-18 23:30 #9
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ που μπαινεις στον κοπο να μου αναλυσεις κ ο γυμναστης μου για ενδυναμωση κορμου τις θελει επειδη ειχα πονους στη μεση μεχρι προσφατα,αλλα καταλαβαινω τι εννοεις..οποτε νομιζεις θα ηταν καλυτερα να ριξω θερμιδες μαζι με το αεροβιο;τωρα κυμαινομαι στις 1500 κ μηπως θα επρεπε να
    περιορισω κι αλλο υδατανθρακα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-06-18 00:00 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Τα περι διατροφης δεν ειναι το πεδιο μου
    θα σου απαντησουν τα παιδια
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-06-18 00:06 #11
    Προεπιλογή
    χαχαχα οκ σε ευχαριστωωω


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-06-18 10:14 #12
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Εμένα μου αρέσει πολύ η διατροφή σου

    Και με τις διορθώσεις που σου είπε ο Δημήτρης μαρεσει ακόμα πιο πολύ

    Συνέχισε έτσι με επιμονή και υπομονή και θα τα καταφέρεις

    Γνωμη μου το τσιτ μιλ να το κάνεις κάθε 2η βδομάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-06-18 18:20 #13
    Προεπιλογή Αρχαρια αναζητα τα φωτα σας !!
    Ναι αυτο ηθελα κ εγω να το προσπαθησω νομιζω θα ηταν πολυ καλυτερα απο σημερα ξεκινησα ως εξης

    πρωινο
    γιαουρτι 0% 15 γραμμ πρωτεινη κ 30 γραμμ βρωμη

    προπονηση

    μεταπροπονητικο
    1 σκουπ γουει

    μεσημεριανο
    150 γραμ ρυζι
    150 γραμ κοτοπουλο κ ενα αγγουρι

    απογευματινο
    1 ξινομηλο κ 1 γιαουρτι 0%(δν αντεξα λυγισα )

    και για βραδινο θα εχω ενα κοτατζ με αγγουρι σκετα


    θερμιδες 1259 Π 120 Υ 134 Λ 18

    προπονηση σημερα 30’ στεπ 10’ διαδρομο (450 θερμιδες) κ 1 ωρα βαρη κυκλικο
    Α! Και μια ερωτηση (ασχετη εγω) ενω το λιπος μου ειναι αρκετο ακομα (22%) σε κοιλια κ χερια
    βγαινουν φλεβες σιγα σιγα να υποθεσω ειμαι σε καλο δρομο;

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lily89 : 02-06-18 στις 18:22
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-06-18 18:26 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γιαουρτι τρωγε 2%..τα λιπαρα χρειαζονται κ εχει πολυ λιγοτερη επεξεργασια αποτι το 0%.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-06-18 18:30 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιαουρτι τρωγε 2%..τα λιπαρα χρειαζονται κ εχει πολυ λιγοτερη επεξεργασια αποτι το 0%.

    Ω και τοσο καιρο με 2% ετρωγα η αληθεια ειναι το 0% ειναι χαλια και σε υφη κ γευση αλλα ειπα μηπως θα ηταν καλυτερα,αρα πρωινο βαζω κανονικα 2% οπως το ειχα κ οποιες φορες το εχω απογευματινο να βαλω 0 η παλι 2?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία