Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 66
  1. 06-06-18 20:09 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να βάλεις βραστή η ψητή πατάτα για να το αλλάξεις με το ρύζι,τα 200 g είναι ok αντιστοιχούν σε μια μέτρια στο μέγεθος πατάτα.

    Οι φωτογραφίες που έβαλες είναι παλιές η τωρινές ? Αν είναι τώρα έτσι είσαι σε πολύ καλή κατάσταση.
    φλουδα μπορω να αφησω;για τις φυτικες ινες πιο πολυ την θελω δν επηρεαζει καπου ετσι; πριν μια εβδομαδα ναι,μετα απο 2 1/2 μηνες που ξεκινησα γυμναστηριο κ διατροφη! Αφοτου εχασα τα κιλα μεχρι κ προσφατα ημουν ορισμος του skinny fat. Υψος 1,76 50 κιλα(περυσι τωρα ειμαι 58) αλλα χαλαρη παντου ειδικα ποδια χερια.Επεσα 3,3% λιπος τωρα ειμαι στο 23 κ αντε να δουμε τι θα καταφερουμε σιγα σιγα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-06-18 23:01 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lily89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φλουδα μπορω να αφησω;για τις φυτικες ινες πιο πολυ την θελω δν επηρεαζει καπου ετσι; πριν μια εβδομαδα ναι,μετα απο 2 1/2 μηνες που ξεκινησα γυμναστηριο κ διατροφη! Αφοτου εχασα τα κιλα μεχρι κ προσφατα ημουν ορισμος του skinny fat. Υψος 1,76 50 κιλα(περυσι τωρα ειμαι 58) αλλα χαλαρη παντου ειδικα ποδια χερια.Επεσα 3,3% λιπος τωρα ειμαι στο 23 κ αντε να δουμε τι θα καταφερουμε σιγα σιγα
    Φλούδα μπορείς να φας αλλά λόγω των φυτικών ινών καθυστερεί η πέψη και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να αργεί η απορρόφηση της πρωτεΐνης,και ένα άλλο θέμα είναι αν έχεις πρόβλημα με το έντερο γιατί θα σου φέρει φούσκωμα (τυμπανισμο),κατά τα άλλα δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Τα υπόλοιπα με μπέρδεψαν λίγο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-06-18 23:22 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φλούδα μπορείς να φας αλλά λόγω των φυτικών ινών καθυστερεί η πέψη και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να αργεί η απορρόφηση της πρωτεΐνης,και ένα άλλο θέμα είναι αν έχεις πρόβλημα με το έντερο γιατί θα σου φέρει φούσκωμα (τυμπανισμο),κατά τα άλλα δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Τα υπόλοιπα με μπέρδεψαν λίγο
    χαχαχα..λοιπον ημουν υπερβαρη μεχρι τα 19 (98 κιλα) εχασα 50 κιλα κ εμεινα σταθερη πλεον στα 48/50 κιλα απο τα 21 μου μεχει κ περυσι..τωρα ειμαι 29 τα εχασα μονο με διαιτα με αποτελεσμα να υπαρχει χαλαρωση φυσικα..εκανα κατα καιρους λιγο γυμναστικη αλλα τελειως της πλακας κ αυτο που ειπε πιο πανω το παιδι πιστευα οτι θ δω αποτελεσμα σε ενα μηνα κ μετα εξαφανιζομουν..φυσικα διατροφη αθλια κ υποθερμιδικη των ακρων..Απο περυσι εβαλα κιλα αλλα πιο πολυ με κακη διατροφη παλι κ εν τελει το αποφασισα εδω κ 3 μηνες να αλλαξω τα παντα.,κυριως διατροφη αρχικα αλλα μετα πραγματικα αρχιζω να ερωτευομαι τη γυμναστικη..για πρωτη φορα ανυπομονω καθημερινα για την προπονηση,σας διαβαζω ασταματητα κ θελω να γινω οσο καλυτερη μπορω πλεον κ για την υγεια μ κυριως κ αισθητικα γιατι παρολο που κουραστηκα να χασω τοσα κιλα ποτε δεν καταφερα να μου αρεσει το σωμα μου..αυτα τα λιγα



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-06-18 11:12 #34
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lily89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω ειναι 2 φωτο πριν μια βδομαδα


    Ρε μας δουλευεις? Μια χαρα εισαι
    Μπραβο, πολυ καλη.
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-06-18 14:23 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε μας δουλευεις? Μια χαρα εισαι
    Μπραβο, πολυ καλη.
    ευχαριστω ρε παιδια ειλικρινα το να το ακους απο καποιους που ειναι σχετικοι εχει μεγαλη σημασια..θελω πολυ δουλεια σε ποδια γλουτους κ το κλασικο χερακι που κρεμεται ακομα λιγο..δεν εβαλα ακομα φωτο απο ποδια θα ανεβασω συντομα.. λογω σωματοτυπου μαζευω πιο πολυ λιπος εκει κ η χαλαρωση ειναι μεγαλυτερη σε σχεση με το πανω..αλλα τωρα πηρα κ εξτρα ωθηση


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-06-18 15:41 #36
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    η αληθεια ειναι οτι δειχνεις αρκετα στεγνη στον ανω κορμο τουλαχιστον..απορω που λες οτι εχεις χαλαρωση στα χερια..λογικα δεν κανεις αρκετα βαρη για να τα δυναμωσεις, δεν πρεπει να ειναι θεμα λιπους πλεον..
    για τα ποδια ειναι πιο λογικο, το εγραψα πιο πισω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-06-18 16:42 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αληθεια ειναι οτι δειχνεις αρκετα στεγνη στον ανω κορμο τουλαχιστον..απορω που λες οτι εχεις χαλαρωση στα χερια..λογικα δεν κανεις αρκετα βαρη για να τα δυναμωσεις, δεν πρεπει να ειναι θεμα λιπους πλεον..
    για τα ποδια ειναι πιο λογικο, το εγραψα πιο πισω..

    εχεις δικιο ηδη υπαρχει αισθητη διαφορα αλλα θελω ακομα δουλεια..ναι τα ποδια το μεγαλο μου προβλημα..οπως λες ομως λογικο..εχω δει σε ατομα εδω τεραστιες βελτιωσεις κ διαφορες σωματικα με τον καιρο οποτε θελω να πιστευω οτι αν μεινω πιστη στο προγραμμα κ στη διατροφη μου δεν μπορει θα φτιαξει κι αυτο


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-06-18 10:08 #38
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    λιλυ οπως ολοι θα σου πω κι εγω οτι δειχνεις αρκετα στεγνη στο ανω σωμα

    τωρα εικονα απο τα υπολοιπα δεν εχουμε αλλα βλεπωντας τον τροπο που γραφεις θελω να σε προειδοποιησω για μια λεπτη γραμμη που υπαρχει μεταξυ του υγιες και του εμμονικου
    προσοχη γιατι ειναι ευκολο να ξεπερασεις τα ορια και να θες κι αλλο στεγνωμα κι αλλο σφιξιμο με τελικο αποτελσμα ενα γυμνασμενο μεν σωμα αλλα υπερβολικα αδυνατο και μη θυληκο

    αυτο στο γραφω κυριως γιατι ενω δειχνεις να εισαι σε ενα πολυ καλο επιπεδο και μπραβο σου, αυτοπαρουσιαζεσαι σαν κατι πολυ κατωτερο

    φιλικα παντα

    υ.γ. δε θελω να σε αποθαρυνω, συνεχισε τη πολυ καλη δουλεια που κανεις μεχρι τωρα, τα καλυτερα ερχονται με υπομονη και επιμονη
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-06-18 21:28 #39
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Λιλη μην γραμμωσεις πολυ, η γυναικα τραβαει πολυ τα βλεμματα στο 15% με 20% ποσοστο λιπους.

    Θα κανεις ποδια δυο φορες την εβδομαδα με squat , romanian deadlift και hip thrusts και μετα στειλε και κανα μηνυμα αμα θες γιατι ειμαι ελευθερος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-06-18 18:28 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    λιλυ οπως ολοι θα σου πω κι εγω οτι δειχνεις αρκετα στεγνη στο ανω σωμα

    τωρα εικονα απο τα υπολοιπα δεν εχουμε αλλα βλεπωντας τον τροπο που γραφεις θελω να σε προειδοποιησω για μια λεπτη γραμμη που υπαρχει μεταξυ του υγιες και του εμμονικου
    προσοχη γιατι ειναι ευκολο να ξεπερασεις τα ορια και να θες κι αλλο στεγνωμα κι αλλο σφιξιμο με τελικο αποτελσμα ενα γυμνασμενο μεν σωμα αλλα υπερβολικα αδυνατο και μη θυληκο

    αυτο στο γραφω κυριως γιατι ενω δειχνεις να εισαι σε ενα πολυ καλο επιπεδο και μπραβο σου, αυτοπαρουσιαζεσαι σαν κατι πολυ κατωτερο

    φιλικα παντα

    υ.γ. δε θελω να σε αποθαρυνω, συνεχισε τη πολυ καλη δουλεια που κανεις μεχρι τωρα, τα καλυτερα ερχονται με υπομονη και επιμονη
    Καλησπερα,συγνωμη γι ατην καθυστερηση τα κακα οταν μπαινει σεζον κ τρεχεις στη δουλεια.. Εννοειται κ δεν με αποθαρρυνεις,εξαλλου για αυτο το λογο γραφτηκα κ στο φορουμ για να συζητησω με ανθρωπους που ξερουν καποια πραγματα παραπανω κ να ακουσω κ αλλες αποψεις.Η αληθεια ειναι πως απο οταν ειχα χασει τα παραπανω κιλα μου εμεινε ενα κομπλεξ με το σωμα μου.Αλλα οπως ειπες κ εσυ δεν θελω να γινω εμμονικη,ημυν ηδη αρκετα χρονια με το να μην παρω γραμμαριο κ αφου καταφερα να ξεπερασω αυτο δεν θελω με τιποτα να ξανακολλησω με κατι αλλο.Και πανω απο ολα αυτο που λες,δεν θελω να αποκτησω το υπερβολικα γυμνασμενο σωμα,δεν αρεσει ουτε σε εμενα.Απλα ανυπομονω πως κ πως να δω μεγαλυτερη βελτιωση και στα ποδια και καποιες φορες γινομαι ανυπομονη,το κλασικο λαθος..Σε ευχαριστω για την απαντηση σου,συνεχιζω οπως λες και θελω να πιστευω πως ολα θα γινουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-06-18 18:39 #41
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Davman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιλη μην γραμμωσεις πολυ, η γυναικα τραβαει πολυ τα βλεμματα στο 15% με 20% ποσοστο λιπους.

    Θα κανεις ποδια δυο φορες την εβδομαδα με squat , romanian deadlift και hip thrusts και μετα στειλε και κανα μηνυμα αμα θες γιατι ειμαι ελευθερος.
    Για να ειμαι ειλικρινης επειδη κανεις απο τον περιγυρο μου δεν ασχολειται ουτε καν με γυμναστικη,τις σχετικες εικονες με τα ποσοστα λιπους μονο ονλαιν τις εχω δει.Στο 18% λιπος σε γυναικα μου φανηκε πολυ ωραιο κ θυληκο το σωμα της,λες να μην ανταποκρινονται κ πολυ στην πραγματικοτητα ε?
    Ποδια κ γλουτους αυτες κανω συν πρεσα γλουτων + πρεσα ποδιων,προσαγωγους/απαγωγους σε μηχανημα,πλαγια/οπισθια ανοιγματα σε τροχαλια,καμψεις οπισθιου μηριαιου συν καποιες με ελευθερα βαρη κ αντιστασεις τις οποιες δεν εχω μαθει ακομα το ονομα..θα επανελθω για αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-06-18 19:59 #42
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lily89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να ειμαι ειλικρινης επειδη κανεις απο τον περιγυρο μου δεν ασχολειται ουτε καν με γυμναστικη,τις σχετικες εικονες με τα ποσοστα λιπους μονο ονλαιν τις εχω δει.Στο 18% λιπος σε γυναικα μου φανηκε πολυ ωραιο κ θυληκο το σωμα της,λες να μην ανταποκρινονται κ πολυ στην πραγματικοτητα ε?
    Ποδια κ γλουτους αυτες κανω συν πρεσα γλουτων + πρεσα ποδιων,προσαγωγους/απαγωγους σε μηχανημα,πλαγια/οπισθια ανοιγματα σε τροχαλια,καμψεις οπισθιου μηριαιου συν καποιες με ελευθερα βαρη κ αντιστασεις τις οποιες δεν εχω μαθει ακομα το ονομα..θα επανελθω για αυτο
    Και η πρεσσα πολυ καλη ασκηση ειναι. Κανε αυτες τις τρεις ασκησεις που σου ειπα + πρεσα και γαμπες ορθια. Τις υπολοιπες τις θεωρω υπερβολη γιατι απαγωγοι προσαγωγοι γυμναζονται με τις πολυαρθρικες.

    Αν θα κανεις απομονωτικη ασκηση προσαγωγους θα κανεις ορθια, οχι καθιστη, υπαρχει λογος για αυτο.

    2 προπονησεις ποδια την εβδομαδα με διαστημα 3-4 μερες κενο αναμεσα τους. Πχ Δευτερα και Πεμπτη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-06-18 21:34 #43
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Davman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η πρεσσα πολυ καλη ασκηση ειναι. Κανε αυτες τις τρεις ασκησεις που σου ειπα + πρεσα και γαμπες ορθια. Τις υπολοιπες τις θεωρω υπερβολη γιατι απαγωγοι προσαγωγοι γυμναζονται με τις πολυαρθρικες.

    Αν θα κανεις απομονωτικη ασκηση προσαγωγους θα κανεις ορθια, οχι καθιστη, υπαρχει λογος για αυτο.

    2 προπονησεις ποδια την εβδομαδα με διαστημα 3-4 μερες κενο αναμεσα τους. Πχ Δευτερα και Πεμπτη
    Οκ σε ευχαριστω πολυ θα το κανω ετσι απο αυριο,Δευτερα Πεμπτη ειναι καλο,απλα κανω κυκλικο δεν κανω μια ομαδα την φορα,υπαρχει προβλημα αν βαλω κ 2 ασκησεις απο τις υπολοιπες ομαδες μετα τα ποδια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-06-18 21:43 #44
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Ειδικα για τις γυναικες το κυκλικο ειναι μονοδρομος, φυσικα και μπορεις να βαλεις ασκησεις αλλων μυικων ομαδων μετα τα ποδια
    Δεν εχει καθολου αδικο ο davman, πρεπει να επικεντρωθεις σε squat, romanian deadlift και hip thrust. Με καλη τεχνικη και σταδιακη αυξηση των κιλων
    θα δεις απιστευτα αποτελεσματα και μονο αυτες να εκανες για το κατω σωμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-06-18 22:04 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικα για τις γυναικες το κυκλικο ειναι μονοδρομος, φυσικα και μπορεις να βαλεις ασκησεις αλλων μυικων ομαδων μετα τα ποδια
    Δεν εχει καθολου αδικο ο davman, πρεπει να επικεντρωθεις σε squat, romanian deadlift και hip thrust. Με καλη τεχνικη και σταδιακη αυξηση των κιλων
    θα δεις απιστευτα αποτελεσματα και μονο αυτες να εκανες για το κατω σωμα.
    Οποτε συνεχιζω κανονικα τις προπονησεις μου με κυκλικο κ επικεντρωνομαι σε αυτες 2 φορες την εβδομαδα.Και πραγματικα ευχαριστω ειναι πραγματικα μεγαλη βοηθεια οι συμβουλες σας
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία