Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 06-06-18 17:57 #1
    Προεπιλογή Νέο πρόγραμμα Διατροφής και Γυμναστικής
    Καλησπέρα σε όλους,

    αρχικά να πω οτι είμαι 28, 1,78cm και 74 κιλά. Η περιφέρεια στην μέση είναι στα ~93cm. Γενικά είμαι skinny αλλά έχω λίπος στην κοιλιά. Θα ήθελα πρώτον να βάλω ένα πρόγραμμα στην ζωη μου, χωρις κοκα κολες και ζαχαρη και πολλά ψωμια. Κάτι πιο υγειινό. Ξεκίνησα μια προσπάθεια τώρα, έχω περίπου 2 εβδομάδες και προσπαθώ να δω τι αποτελέσματα έχω. Δυστυχώς έχω λίγο απογοητευτεί με το αποτελέσμα. Γνωρίζω οτι δεν μπορείς να αλλαξεις το σώμα σου σε 2 εβδομάδες αλλά περίμενα ένα σημάδι κάτι να δω οτι τα πάω καλά. Που είναι το πιο κατάληλο σημείο να γράψω για ολο το προγραμμα μου και ενδεχομένως ν αλάβω κάποια σχόλια για να βοηθηθώ οσο μπορώ μέσα απο εδω. Σκεφτόμουν να παω σε κάποιον ειδικό αλλά δυστυχώς δεν έχω την οικονομική ευκαίρεια να πληρώσω και δεν θέλω να πάω σε όποιον νάναι και να σπαταλήσω έτσι τα λεφτά γιατί έχω ακούσει διάφορα.

    Σας ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-06-18 00:08 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γεια χαρα φιλε, εστω κ λιγο καθυστερημενα..
    εκτος απο τη διατροφη που αναφερεις, παιζει ρολο κ η προπονηση που θα κανεις, για την οποια δεν αναφερεις κ πολλα..
    θες λιγο αεροβια, κ προπονησεις με βαρη..αυτα θα τα ρυθμισεις αναλογα το υπολοιπο σου προγραμμα για να βγει ενα καλο αποτελεσμα στο κομματι αυτο.
    οσον αφορα τη διατροφη, καλο θα ειναι να διαβασεις καποια παραγματα απο μονος σου κ να ασχοληθεις..

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...

    Θερμιδικό ισοζύγιο : Ένας μύθος απώλειας βάρους ή η πραγματικότητα;

    Θερμίδες...Είναι απαραίτητο να τις υπολογίζουμε;

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-06-18 17:29 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια χαρα φιλε, εστω κ λιγο καθυστερημενα..
    εκτος απο τη διατροφη που αναφερεις, παιζει ρολο κ η προπονηση που θα κανεις, για την οποια δεν αναφερεις κ πολλα..
    θες λιγο αεροβια, κ προπονησεις με βαρη..αυτα θα τα ρυθμισεις αναλογα το υπολοιπο σου προγραμμα για να βγει ενα καλο αποτελεσμα στο κομματι αυτο.
    οσον αφορα τη διατροφη, καλο θα ειναι να διαβασεις καποια παραγματα απο μονος σου κ να ασχοληθεις..

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...

    Θερμιδικό ισοζύγιο : Ένας μύθος απώλειας βάρους ή η πραγματικότητα;

    Θερμίδες...Είναι απαραίτητο να τις υπολογίζουμε;
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς δεν έχω καθόλου σταθερό πρόγραμμα. Ξυπνάω 6 το πρωί και κοιμάμαι 10, αλλά το μεσσημέρι είμαι πτώμα για βάρη κτλ. Το μόνο που κάνω 3 φορές την εβδομάδα είναι 5-6 km σε 1 ώρα περπάτημα και 4 σετ απο κοιλιακούς, κάμψεις, δικέφαλους. Δεν ξέρω αν αξίζει κιολας έστω και αυτες οι 5 ασκήσεις αλλά η αλήθεια αυτή είναι. Απλά δεν έχω δει αποτελέσματα στο σώμα μου, αν είναι επειδή δεν κανω πολυ γυμναστικη οκ, δεκτό και κάπως θα το βολέψω, αν είναι λόγω διατροφής τότε πρέπει να επανεξετάσω το θέμα.

    Επιπλέον θέλω να ρωτησω το εξης. Εγώ θέλω να χάσω το λίπος στην κοιλιά φαντάζομαι ~3 κιλά. Επιπλέον θελω να παρω μυική μάζα όσο μπορώ, να κάνω μια τυπική γράμμψση δηλαδη. Με ποια σειρά πρεπει να τα κανω? Να κάνω μόνο αερόβια, μόνο βάρη και τα δυο μαζι? Να πέρνω λιγότερες θερμίδες για να χασω λιποςη παραπάνω για να αποθηκευτουν και στην μυική μαζα? Έχω μπερδευτει λίγο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xmarkx : 12-06-18 στις 17:31
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-06-18 20:11 #4
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα.τρως λιγότερο χάνεις λίπος τρως περισσότερο παίρνεις λίπος(και μυς εφόσων υπάρχει ερέθισμα)
    Στην φάση που είσαι θεωρώ ιδανικότερο ένα μακροπρόθεσμο body recomp(ανασύσταση σώματος)
    Το ασκησιολογιο σου είναι μικρό για να δεις αποτελέσματα,ειδικά σε τόσο μικρό διάστημα.
    Ξεκινά με ανάγνωση του φόρουμ,που είναι πράγματικα εργαλείο και βάλε βάσεις.
    Υγ:θέλει χρόνο το όλο θέμα
    Απάντηση με παράθεση