Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 11-06-18 01:08 #1
    Προεπιλογή Πρόγραμμα Γράμωσης
    Καλησπέρα γενικά τελευταία ψάχνωμαι με το θέμα "γράμμωαη" είμαι 1:81 72 κιλά και ποσοστό λοίπους γύρω στο 14%.Γυμνάζομαι περίπου 1.5 χρόνο,πάμε λίγο στο θέμα μας γενικά σαν στόχο προσπα΄θω να ρίξω και άλλο το λοιπός μ ώστε να εμφανιστούν οι κοιλιακοί βέβαια χωρις διατροφή δεν γίνεται τίποτα αλλά ομολογώ πώς η δαιτρφή μ έχει βελτιωθεί τώρα το θέμα ειναι η προπόνηση.Είδα ένα βίντεο το οποιό εξηγούσε για το AfterBurning και οτι πρέπει να κάνουμε αρκετές πολυαρθρικές ασκήσεις ώστε να καέι θερμίδες το σώμα και μετά την προπόνηση.Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να ποσταρώ το βίντεο αν δεν επιτρέπεται πείτε το μου. https://www.youtube.com/watch?v=iNG9AWsa5BI Αυτό είναι το βίντεο στο 5:16 αρχίζει η προπόνηση που μας πρωτείνει ο φίλος για γράμωση και για χάσιμοο λοίπους κατα την διαρκεία αλλα και μετά την προπόνηση.Η προπόνηση έχει ώς εξής οι ασκήσεις που δείχνει στο βίντεο να γίνονται με μικρά διαλείματα και η κάθε άσκηση απο ένα σετ με κοιλιακούς ανάμεσα στα διαλείματα,αυτό το προγραμμά αποτελείτε λεέι απο δύο κύκλους δηλαδή όταν τελειώσουμε όλο το πρόγραμμα ξεκουραζόμαστε λίγο και ξεκινάμε πάλι απο την άρχη.Επίσης λεέι το πρόγραμμα να γίνεται μέρα παρα μέρα και στις κενές μέρες να υπάρχει αερόβιο.Θα ήθελα την γνώμη σας γενικά με όλο το σκεπτικό που έχει ο φίλος και θά ήθελα να δείτε τις άσκησεις στο βίντεο για να μου πείτε αν αξίζει κατα την άποψη σας αυτό το πρόγραμμα(σάς έχω γράωει παραπάνω σε ποιό λεπτό δέιχνει τις ασκήσεις οπου όλες ειναι απο 1 σετ).Αυτη την περιόδο κάνω ενα πρόγραμμα χωρισμένο σε 5 μέρες 1η)Στηθος 2η)Πλάτη 3η)Χέρια 4η)Ώμους 5η)Πόδια μαζι με κοιλιακούς και ραχίαιους και που και που και αερόβιο συνήθως τις μέρες που έχω κενο.Θα ήθελα να ακούσω την άποψη σας γτ σίγουρα είστε πιο εμπειρόι και ίσως έχετε δοκιμάσει παρόμοια προγράμματα!Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-06-18 01:49 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Αποψη μου οτι σε αυτα τα κιλα και υψος δεν εχεις αρκετη μυικοτητα . Το ποσοστο λιπους σου (14%) δεν ειναι υψηλο και βαζοντας μυς θα φαινεται διαφορετικα , οι κοιλιακοι θα φαινονται λιγο και στο 14% αν ειχες αρκετη μυικοτητα κι εκει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-06-18 04:17 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Markos98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ίσως έχετε δοκιμάσει παρόμοια προγράμματα
    Οπως λεει και ο worst σου λειπει μυικοτητα. Ασε το κυκλικο λεω εγω και κανε ενα προγραμμα με ελευθερα βαρη στην μορφη upper/lower η full body.
    Αυτο επειδη δεν βρισκω σοβαρα πλεονεκτηματα στο να χρησιμοποιεις μικρα διαλειμματα και να τρεχεις απο δω και απο κει στο γυμναστηριο.
    Δεν ειναι καθολου πρακτικο. Ισως αμα ειχες home gym και ησουν λιγο πιο προχωρημενος να μην ωχριουσαν τοσο τα πλεονεκτηματα. Παρεμπιπτοντως
    δεν τον ξερω τον κυριο αλλα το να παρουσιαζει τοσο αθλια και εγκληματικη τεχνικη στις ασκησεις δειχνει αδιαφορια προς τον αθλουμενο που θα δει το
    βιντεο. Επρεπε να ειχες κλεισει αμεσως το βιντεο οταν αρχισε να κουναει τα 1kg βαρακια πανω κατω η κοπελια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-06-18 13:07 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά τι πρόγραμμα μ προτείνετε να κάνω κάτι που ίσως θπάρχει στο φόρουμ μπορώ να πηγαίνω μέχρι 5 μέρες στο γυμναστήριο (τα πρωσοπικά μου ρεκόρ είναι:Bench Press στα 70 κιλά 4 reps,Squat στα 100 2reps αλλα πια πάω στα 90 μάξ για να βγάλω παραπάνω και deadlift και εκεί στα 70 με 75 κιλά 5 Reps)
    Απάντηση με παράθεση