Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 12-06-18 19:05 #1
    Προεπιλογή ερωτηση για post workout γευμα
    Καλησπερα ηθελα να ρωτησω: γενικα το κανονικο μου γευμα το εχω το μεσημερι και η προπονηση μου τελειωνει αργα το βραδυ με αποτελεσμα εκεινη την ωρα να μην εχω χρονο να καταναλωσω κανονικο γευμα(κοτοπουλο με ρυζι π.χ.) γιατι εχω πρωινο ξυπνημα. Τι θα μου προτεινατε να τρωω για post workout τετοια ωρα? αυγα+2 μπανανες+αμυγδαλα+γιαουρτι ειναι αρκετο ας πουμε? ή ενα shaker πρωτεινης + 2 μπανανες?
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-06-18 19:30 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο avava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα ηθελα να ρωτησω: γενικα το κανονικο μου γευμα το εχω το μεσημερι και η προπονηση μου τελειωνει αργα το βραδυ με αποτελεσμα εκεινη την ωρα να μην εχω χρονο να καταναλωσω κανονικο γευμα(κοτοπουλο με ρυζι π.χ.) γιατι εχω πρωινο ξυπνημα. Τι θα μου προτεινατε να τρωω για post workout τετοια ωρα? αυγα+2 μπανανες+αμυγδαλα+γιαουρτι ειναι αρκετο ας πουμε? ή ενα shaker πρωτεινης + 2 μπανανες?
    ευχαριστω
    Τι εννοείς όταν λες ότι δεν έχεις χρόνο να φας κοτόπουλο με ρύζι και τι σχέση έχει ότι ξυπνάς πρωί,δλδ αυγά, μπανάνες,αμύγδαλα, γιαούρτι,έχεις χρόνο για όλα αυτά μαζί,τι αλλάζει από το να φας κοτόπουλο με ρύζι.

    Προτιμώ να έχεις κοτόπουλο με ρύζι η ένα ρόφημα πρωτεΐνης η βραστά αυγά με βραστή πατάτα η γιαούρτι 2%με μία χούφτα αμύγδαλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-06-18 19:39 #3
    Προεπιλογή
    Το λεω απο μερια μαγειρεματος, διοτι λενε το γευμα να γινεται 40 λεπτα π.χ. μετα την προπονηση.
    Αρα ενα γιαουρτι(η και 2) με 1 μπανανα πιστευεις ειναι αρκετο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-06-18 20:34 #4
    Προεπιλογή
    Η προετοιμασία των γευμάτων και το μαγείρεμα μπορεί να γίνει και από την προηγούμενη μέρα,οπότε δεν χρειάζεται να μαγειρεύεις μετά την προπόνηση βραδιάτικα.

    Το γεύμα το μεταπροπονητικο δεν χρειάζεται να γίνει μετά από 40' αν είσαι στο σπίτι σου μετά από 10' κάθεσαι και τρως τόσο απλά,η μόνη περίπτωση που το γεύμα πάει λίγο πιο πίσω δλδ στην μια ώρα περίπου είναι όταν αμέσως μετά την προπόνηση πιούμε ρόφημα πρωτεΐνης.

    Ένα γιαούρτι 2% και όχι δύο μαζί με μια χούφτα αμύγδαλα,όχι μπανάνα,και είσαι μια χαρά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-06-18 21:07 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Αν το μονο προβλημα ειναι που πρεπει να φας 40 λεπτα μετα τη προπο δεν παιζει τετοιο πραγμα οτι πρεπει να φας αμεσως μετα .. Αν το προβλημα ειναι το μαγειρεμα τοτε εχεις κι αλλες επιλογες απλα δε θα ειναι το ιδιο αποδωτικο και ποιοτικο
    Απάντηση με παράθεση