Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 27-06-18 08:49 #1
    Προεπιλογή Οξυς πονος στην μεση,τι να κανω?
    Γεια σας παιδια ειμαι ο Παντελης και ειμαι 15 χρονων.Παιζω πολυ μπασκετ και το εχω παρει σοβαρα, αλλα τωρα στο τελος της χρονιαςεχει αρχισει και με ποναει παρα πολυ η μεση μου,εδω και δυο εβδομαδες.ο πονος δεν ειναι πια τοσο μεγαλος,αλλα ακομα σιγουρα δεν μπορω να αθληθω και δεν ξερω αμα μπορω να κανω ασκησεις.Πιστευω οτι αυτο ευθηνεται σε μια προπονηση οπου δεν εκανα ζεσταμα και με πονεσε λιγο αλλα το αγνοησα και πηγα ξανα προπονηση τοτε και με πονεσε.Εκατσα περιπου 8 μερες και ξεκουραστηκα και μετα αφου δεν πονουσα πηγα αγωνα αλλα εκει εγινε το κακο.Απο το ζεσταμα κιολλας αρχισα να ποναω και δεν ξερω γιατι συνεχισα, αλλα απο τοτε εδω και 2 εβδομαδες ειμαι καθηλωμενος σπιτι και δεν ξερω τι να κανω.Εχει κανεις παρωμοια εμπειρεια? ΣΑς ΠΑΡΑΚΑΛΩ απαντηστε γιατι νιωθω απεγνωσμενος
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-06-18 10:00 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Ο γιατρος τι σου ειπε?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-06-18 13:06 #3
    Προεπιλογή
    Δεν εχω παει ακομα γιατι οι γονεις μου υποστηριζουν οτι χρειαζεται ξεκουραση αλλα εγω ανυσηχω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-06-18 16:22 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Επειδη ειχα και εγω μια εμπειρια με οξυ πονο στην μεση σε σημειο που να χρειαστει να ξαπλωσω ακινητος να περασει ο πονος και τωρα ειμαι αλλος ανθρωπος,
    θα σου προτεινω 2-3 πραγματα αλλα να ξερεις οτι δεν ειμαι γιατρος. Πρεπει οπωσδηποτε να ρωτησεις εναν ειδικο γιατι δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες.

    Βαλε στην ρουτινα σου αυτες τις ασκησεις.
    Μαθε να σκυβεις με hip hinge και οχι να διπλωνεσαι ειδικα αυτον τον καιρο και μην κανεις αποτομες κινησεις χωρις λογο.
    Δωστου χρονο και ξεκουρασου.
    Καλη διατροφη, καλος υπνος και πολυ νερο.

    Αν οι ασκησεις σου προκαλουν πονο αντι για ανακουφιση πηγαινε σε ειδικο αμεσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-06-18 18:19 #5
    Προεπιλογή
    Μαλιστα,θα το κοιταξω ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση