Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 28-06-18 17:25 #1
    Προεπιλογή Χέρια (Δικ-Τρικ)
    Καλησπέρα έχω κάποιες ερώτησεις σχετικά με την μέρα χεριών.Αρχικά με ποια μυική όμαδα πρέπει να ξεκινάμε,με τα τρικέφαλα η με τα δικέφαλα;.Μηπώς είναι καλύτερο να κάνουμε σούπερ σετσ και να τα γυμνάζουμε μάζι η μήπως καλύτερο είναι να κάνουμε μια άσκηση δικεφάλων διάλειμα και μετά μια τρικεφάλων.Επίσης αν έχει κάποιος μου προτείνει κάποιο κάλο πρόγραμμα για τα χέρια ας το γράψει.Ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-06-18 17:49 #2
    Το avatar του χρήστη Θανος_φωτο

    Εγγραφή
    23-07-2017
    Περ.
    Αγια μαρινα,
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Φιλε μου ενα.καλο σουπερ σετ για χερια που προτεινω..
    Καμψεις δικεφαλα στραβομπαρα-γαλλικες
    Σφυρια-kick backs
    Καμψεις ισια μπαρα-βυθισεις
    7 επαναληψεις παιξε περιπου
    Και την επομενη βδομαδα αυξησε κιλα

    Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-06-18 13:56 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Markos98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα έχω κάποιες ερώτησεις σχετικά με την μέρα χεριών.Αρχικά με ποια μυική όμαδα πρέπει να ξεκινάμε,με τα τρικέφαλα η με τα δικέφαλα;.Μηπώς είναι καλύτερο να κάνουμε σούπερ σετσ και να τα γυμνάζουμε μάζι η μήπως καλύτερο είναι να κάνουμε μια άσκηση δικεφάλων διάλειμα και μετά μια τρικεφάλων.Επίσης αν έχει κάποιος μου προτείνει κάποιο κάλο πρόγραμμα για τα χέρια ας το γράψει.Ευχαριστω!
    Γεια σου φίλε..ξεκιναμε με το σημείο που είναι πιο υποαναπτυκτο δλδ που υστερούμε.. καλύτερα σαν αρχάριος που φαντάζομαι ότι θα είσαι να κάνεις πρωτα την μια μυϊκή ομάδα και μετά την άλλη.. Επικεντρωσου στην σωστή τεχνική της κάθε ασκησης και μετά στα σούπερ σετ..Τωρα αν δεν είσαι αρχάριος μπορείς να παίξεις και σούπερ σετ αλλά να κοιτάς την σωστή τεχνική των ασκήσεων..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-07-18 14:32 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    στάνταρ απάντηση δεν υπάρχει...υπάρχουν πολοί τρόποι και ένας είναι αυτός που λές,μία άσκηση δικέφαλα μία τρικέφαλα...μια άλλη λογική έχει να κάνει με το ότι ο τρικέφαλος είναι μεγαλύτερος σαν μυικη ομάδα οπότε ξεκινάμε με αυτόν.Το άλλο είναι να επιλέξεις να ξεκινήσεις με την μυική ομάδα που είναι ποιο αδύναμη.τα σουπερ σετ είναι μια καλή τακτική για το τέλος,όχι όλη η προπόνηση με σουπερ σετ.ακόμα τακτικές που ίσως σε βοηθήσουν στα χέρια είναι drop set και αρνητικές,όμως προσοχή,όχι σε κάθε προπόνηση
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-07-18 11:46 #5
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω παιδιά !
    Απάντηση με παράθεση