Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 20
  1. 09-07-18 12:10 #1
    Προεπιλογή Βοηθεια στην επιλογη συμπληρωματος
    Καλησπερα παιδια εδω και 4 μηνες κανω μιαμιση ωρα την ημερα γυμναστικη και για να βοηθησω το σωμα μου παιρνω 100% Whey Gold Standard απο την Optimum Nutrition Όνομα: 01-067-022_908gr-web.jpg Εμφανίσεις: 329 Μέγεθος: 158,2 KB . θα ηθελα καποιο συμπληρωμα για αυξηση της μυικης μαζας .
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-07-18 13:14 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Εμενα με βοηθησε πολυ αυτο το συμπληρωμα,προσοχη στην δοσολογια.

    Όνομα: 0603_zcn1o.jpg Εμφανίσεις: 317 Μέγεθος: 88,0 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-07-18 13:16 #3
    Προεπιλογή
    Βασικά δεν είμαι fan της συγκεκριμένης πρωτεϊνης, αλλά καλά κάνεις και παίρνεις whey.
    Αν υποθέσουμε ότι έχεις χαμηλά ποσοστά λίπους και θέλεις να βάλεις όγκο, πάρε υδατάνθρακες σε σκόνη (maltodextrin, dextrose κλπ) μαζί με την πρωτεϊνη αμέσως μετά την προπόνηση, σαν πρώτη ιδέα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-07-18 13:34 #4
    Προεπιλογή
    Ο μυϊκός όγκος έρχεται από υπερθερμιδικη διατροφή,κοινως από πλεόνασμα.
    Η Χ ψ πρωτεινη δεν θα κάνει κάτι μαγικό και ούτε χρειάζεται καν αν είναι οκ η διατροφή σου.
    Μετά την προπόνηση είτε φας κοτοπουλο με πατάτα είτε πιεις Γουέι το ίδιο είναι,οκ η Γουέι απορροφάται πολύ γρήγορα αλλά σε ερασιτεχνες αθλούμενους είναι λεπτομέρειες που δεν κάνουν διαφορα,ειδικά σε αρχάριους.
    Γιατί κανεις κάθε μέρα προπονηση;τι πρόγραμμα έχεις.αν θες ποσταρε το στην ανάλογη ενότητα να το δούμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-07-18 14:04 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anton13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά δεν είμαι fan της συγκεκριμένης πρωτεϊνης, αλλά καλά κάνεις και παίρνεις whey.
    Αν υποθέσουμε ότι έχεις χαμηλά ποσοστά λίπους και θέλεις να βάλεις όγκο, πάρε υδατάνθρακες σε σκόνη (maltodextrin, dextrose κλπ) μαζί με την πρωτεϊνη αμέσως μετά την προπόνηση, σαν πρώτη ιδέα.
    Μπορεις να μου προτεινεις καποια καλυτερη πρωτεινη αν θελεις . Ελεγα να παρω καποιο προιον σαν το Complete Gainer της Warriorlab που τα εχει ολα μεσα και πρωτεινη και υδατανθρακες αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-07-18 14:07 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Espresso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μυϊκός όγκος έρχεται από υπερθερμιδικη διατροφή,κοινως από πλεόνασμα.
    Η Χ ψ πρωτεινη δεν θα κάνει κάτι μαγικό και ούτε χρειάζεται καν αν είναι οκ η διατροφή σου.
    Μετά την προπόνηση είτε φας κοτοπουλο με πατάτα είτε πιεις Γουέι το ίδιο είναι,οκ η Γουέι απορροφάται πολύ γρήγορα αλλά σε ερασιτεχνες αθλούμενους είναι λεπτομέρειες που δεν κάνουν διαφορα,ειδικά σε αρχάριους.
    Γιατί κανεις κάθε μέρα προπονηση;τι πρόγραμμα έχεις.αν θες ποσταρε το στην ανάλογη ενότητα να το δούμε.
    φιλε εσπρεσσο η διατροφη μου δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι δουλευω και δεν προλαβαινω ουτε να μαγειρεψω ουτε τπτ. Την προπονηση μου την εχει βγαλει φιλος γυμναστης ειναι διαφορετικη καθε μερα για αλλο μερος του σωματος. Αυτο που θελω ειναι κατι να τονωσω λιγο τους μυες να τους αυξησω λιγο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-07-18 14:17 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Φιλε ολοι δουλευουμε δεν εισαι ο μονος. Αν θες βρισκεις χρονο να μειρεψεις και να κανεις οπως πρεπει τα πραγματα. Στο θεμα σου , καλυτερα μη δινεις τζαμπα λεφτα σε συμπληρωματα , δε θα σε βοηθησουν καθολου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-07-18 14:24 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Espresso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μυϊκός όγκος έρχεται από υπερθερμιδικη διατροφή,κοινως από πλεόνασμα.
    .
    το θερμιδικο πλεονασμα σου δινει λιπος, οχι μυικο ογκο ομως.
    για μυικη αναπτυξη, θελει χρονο κ υπομονη, κ επαρκεια πρτεινης σιγουρα, σε συνδιασμο με τα υπολοιπα μακρος..απο εκει κ περα το αν καποιος θα παιρνει καθαρα απο διατροφη, η θα συμπληρωνει κ απο σκονη ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη που εχει να κανει με τις συνθηκες της καθημερινοτητας του καθενος, κ φυσικα κ η ορεξη που εχει για να τις προσαρμοσει σε bodybuilding προτυπα.
    απο πλευρας κοστους, φθηνοτερα θα σου ρθει η σκονη παντως, ειναι σιγουρο αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-07-18 14:24 #9
    Προεπιλογή
    Και το φαγητό στη δουλειά συνήθεια είναι,αν δηλαδή θες να επενδύσεις στο άθλημα.αλλοι ας πούμε κάνουν διάλειμμα για καφέ κ τσιγάρο.
    Κι εγώ στη δουλειά ενδιάμεσο γεύμα τρώω η καμιά φορά άμα ξέρω ότι θα βγω κι έξω για άλλες δουλειές βάζω ένα σκούπ πολλαπλών και ένα φρούτο.
    Και τα γκεινερ δεν είναι η πρώτη επιλογή κανενός γιατί έχουν σωρό θερμίδων που δεν χρειάζονται πάντα αλλά και γιατί είναι χαμηλότερης ποιοτητας από το φαγητό,συν ότι κοστίζουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-07-18 14:28 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mike47 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να μου προτεινεις καποια καλυτερη πρωτεινη αν θελεις . Ελεγα να παρω καποιο προιον σαν το Complete Gainer της Warriorlab που τα εχει ολα μεσα και πρωτεινη και υδατανθρακες αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο
    Μπορώ, αλλά α) δεν κυκλοφορούν Ελλάδα, β) οι περισσότερες είναι πολύ ακριβές και γ) τις περισσότερες δε μπορείς να τις βρεις εύκολα στο εμπόριο μιας και προορίζονται σχεδόν αποκλειστικά για "επαγγελματίες" του χώρου. Αν πάντως θέλεις μπορώ να σου στείλω μερικές με π.μ. και αν τις βρεις και αντέχεις οικονομικά έχει καλώς.
    Επίσης, μετά την προπόνηση, η whey + σκόνη υδατανθράκων είναι μακράν η καλύτερη λύση, η επόμενη είναι whey με χυμό φρούτων. Η στέρεα τροφή, όσο καλή ποιοτικά και να είναι, δεν πληροί τις προϋποθέσεις για μετά την προπόνηση.
    Πάντως, όντως όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω, το σύνολο της διατροφής σου είναι που θα κάνει τη διαφορά, ειδικά στην αρχή, η whey είναι ένα επιπλέον "όπλο" στη φαρέτρα μας για καλύτερο και πιο σύντομο αποτέλεσμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anton13 : 09-07-18 στις 14:30
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-07-18 15:18 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mike47 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε εσπρεσσο η διατροφη μου δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι δουλευω και δεν προλαβαινω ουτε να μαγειρεψω ουτε τπτ. Την προπονηση μου την εχει βγαλει φιλος γυμναστης ειναι διαφορετικη καθε μερα για αλλο μερος του σωματος. Αυτο που θελω ειναι κατι να τονωσω λιγο τους μυες να τους αυξησω λιγο
    πολυ καλη λυση ειναι η φορμουλες της sci mx που εχουν τα παντα μεσα ,σε πολυ καλη αναλογια και εχουν και καλη τιμη .. χρησιμοποιω συχνα προιοντα της εταιριας αυτης και ειμαι ευχαριστημενος μια καλη λυση ειναι η omni mx hardcore της sci mx
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-07-18 15:29 #12
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anton13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ, αλλά α) δεν κυκλοφορούν Ελλάδα-μονο σε κομουνιστικα κρατη τις βρισκεις ε β) οι περισσότερες είναι πολύ ακριβές -κανα χιλιαρικο πανω κατω ε- και γ) τις περισσότερες δε μπορείς να τις βρεις εύκολα στο εμπόριο μιας και προορίζονται σχεδόν αποκλειστικά για "επαγγελματίες" του χώρου.ρε τοους μπαγασιδες τουσ ifbbpro εχουν σεχτα με ειδικες πρωτεινες δηλαδη ε - Αν πάντως θέλεις μπορώ να σου στείλω μερικές με π.μ. στειλε κ σε μενα θελω ν γινω - και αν τις βρεις και αντέχεις οικονομικά έχει καλώς.δινω οσο οσο
    Επίσης, μετά την προπόνηση, η whey + σκόνη υδατανθράκων είναι μακράν η καλύτερη λύση,δεξτροζη ε με τιραμισου κανουμε τιποτα? η επόμενη είναι whey με χυμό φρούτων. Η στέρεα τροφή, όσο καλή ποιοτικά και να είναι, δεν πληροί τις προϋποθέσεις για μετά την προπόνηση.σν τισ σκονες δεν εχει ρε παιδι μου πωσ ν το κανουμε ?ετσι ειναι τωρα αμα δν μπαζωσεις δεν χτιζεις τελος
    Πάντως, όντως όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω, το σύνολο της διατροφής σου είναι που θα κάνει τη διαφορά, ειδικά στην αρχή, η whey είναι ένα επιπλέον "όπλο" στη φαρέτρα μας για καλύτερο και πιο σύντομο αποτέλεσμα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anton13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γ) τις περισσότερες δε μπορείς να τις βρεις εύκολα στο εμπόριο μιας και προορίζονται σχεδόν αποκλειστικά για "επαγγελματίες" του χώρου.
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-07-18 16:33 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Καμια φορα δυσκολευεσαι να καταλαβεις οταν καποιος τρολλαρει , το παιζει ασχετος δινοντας συμβουλες παρα πολυ καλα. Κριμα για το παιδι και αλλοι που δεν εχουν τοσες γνωσεις και υπακουν στα λεγομενα , συλλυπητηρια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-07-18 18:38 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    παιδια κατι γενικο, για να μη μπλεκουμε με διαφορα κ καιμε το μυαλο μας κ φιλοσοφουμε επ'απειρον.

    ο φιλος εδω θελει να παρει πρωτεινη κ ρωταει αν η συγκεκριμενη ειναι καλη η οχι.
    οι απαντησεις μας θα πρεπει να περιστεφονται γυρω απο το ερωτημα αυτο, κ οχι απο κατι αλλο, γιατι αλλιως μπερδευουμε κ τον ανθρωπο που ρωταει κ ακρη δεν βγαινει.
    οι απαντησεις θα πρεπει να ειναι απλες, του στυλ "ναι ειναι για τους ταδε λογους" η οχι δεν ειναι για τους δεινα λογους", αλλα προτεινουμε κ εναλλακτικες σε ρεαλιστικα πλαισια.

    οτιδηποτε αλλο σε απαντηση θα εκτροχιασει το θεμα οπως γινεται τωρα, αλλα κ θα μπερδεψει περισοτερο τον topic starter

    στην προκειμενη περιπτωση, φιλε που ρωτας αν θες την αποψη μου, η πρωτεινη αυτη θεωρειται απο τις αξιοπιστες αρχικα γιατι εχει καλες πηγες πρωτεινης μεσα, λιγοτερα προσθετα σε σχεση με καποια αλλη κ εγω προσωπκα την εχω χρησιμοποιησει αρκετα χρονια με καλα αποτελεσματα...οσο καλα αποτελεσματα θα ειχα δλδ, αν αντι για την σκονη τρωγα κανονικο φαγητο εκει που μπορουσα.
    αν τωρα θες εναλλακτικες, για μενα προσωπικα επειδη δεν συμπαθω καθολου τα προσθετα (γλυκαντικα, πηκτικες ουσισες, χρωστικες) να παρεις μια αγευστη που ειναι σαφως ανωτερη κ σαν τελικο προιον θα σου δωσει κ μεγαλυτερη ποσοτητα πρωτεινης, αφου παντα τα προσθετα "τρωνε" καποιο χορο απο το συνολικο προιον.
    οπως πχ αυτη εδω που προτεινα στον αλλο φιλο που εχει θεμα με την ινσουλινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-07-18 19:27 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Γενικα μπιιφ , ο φιλος εδω ρωταει για το ποια πρωτεινη για να βαλει ογκο και νομιζει οτι η πρωτεινη σκονης θα παιξει σημαντικο ρολο σε αυτο. Οποτε θελει βοηθεια και αντι αυτος να μας δινει κατευθυνση εμεις σαν γνωστες πρεπει να του δωσουμε. Και ο τελικος σκοπος του απο την επιλογη πρωτεινης δε καθοριζεται..Ειναι σαν να μπαινεις σε καταστημα και ρωτας τι κινητο να παρεις γιατι δε θες με τα ποδια να πηγαινεις και ο αλλος να σου προτεινει κινητο αντι να σου πει οτι πρεπει να παρεις αυτοκινητο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία