Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 23-07-18 20:25 #1
    Προεπιλογή Βοήθεια για επιλογή συμπληρώματος
    Καλησπέρα. Εχω ένα δίλημμα ανάμεσα σε δύο συμπληρώματα πρωτεΐνης. Καταρχήν είμαι 18 ετων, 1.83 ύψος και 88 κιλά. Ξεκίνησα γυμναστήριο πριν 1 βδομάδα και χρειάζομαι πρωτεινες, πέρα από τη διατροφή, για αύξηση της μυϊκής μάζας, μείωση λίπους και γρήγορη αποκατάσταση μετα την προπόνηση. Επισης κάνω γυμναστική 6 φορές την εβδομάδα. Λοιπόν,, η πρώτη είναι αυτή: SCI MX WHEY PLUS HARDCORE και η δεύτερη: ON 100% WHEY GOLD STANDARD. Ποια θα προτείνατε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-07-18 20:28 #2
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leuteris.v.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Εχω ένα δίλημμα ανάμεσα σε δύο συμπληρώματα πρωτεΐνης. Καταρχήν είμαι 18 ετων, 1.83 ύψος και 88 κιλά. Ξεκίνησα γυμναστήριο πριν 1 βδομάδα και χρειάζομαι πρωτεινες, πέρα από τη διατροφή, για αύξηση της μυϊκής μάζας, μείωση λίπους και γρήγορη αποκατάσταση μετα την προπόνηση. Επισης κάνω γυμναστική 6 φορές την εβδομάδα. Λοιπόν,, η πρώτη είναι αυτή: SCI MX WHEY PLUS HARDCORE και η δεύτερη: ON 100% WHEY GOLD STANDARD. Ποια θα προτείνατε?
    Πας μια βδομάδα ξαι θα πάρεις από τώρα πρωτεΐνη; 180γρ πρωτεΐνη μπορείς να τα πάρεις άνετα από το φαγητο,καλύτερα φτοιαξε την διατροφή σου και πιο μετά ξανά σκέψου το


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-07-18 20:56 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Τα ιδια που ειπε ο Βασιλης + το οτι δε χρειαζεται να κανεις διακοπες απο πρωτεινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-07-18 23:37 #4
    Banned
    Εγγραφή
    23-07-2018
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    1.83 υψος και 88 κιλα, μια εβδομαδα γυμναστηριο.. Δεν ξερεις ουτε καν πια πρωτεινη να παρεις.
    Με λιγα λογια, εισαι ευφτραφης-100%, λογικα καπου στο 20-25% λιπος. Το οποιο σημαινει.
    1) ΔΙΑΙΤΑ. ΟΧΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ, ΔΙΑΙΤΑ, πεσε στο 17 % πρωτου παρεις οποιαδηποτε πρωτεινη η προσπαθησεις να βαλεις ογκο.
    Πιθανοτατα δεν ξερεις πως να παιξεις δικεφαλα σωστα, η να κανεις επικλινη η πως να την κανεις χωρις να τραυματιστεις. Και ρωτας για συμπληρωματα...
    Παρολα αυτα, η whey "gold", ειναι πιο ασφαλης επιλογη.
    Αν και τιποτα δεν νικαει μια ισσοροπημενη διατροφη για ογκο, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΛΙΠΟΣ ΟΝΤΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ!!
    Απάντηση με παράθεση