Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 40
  1. 31-07-18 12:02 #31
    Banned
    Εγγραφή
    23-07-2018
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή t
    Επισης μου ειπατε να αποδειξω κατι.
    Και αμα, λεω ενα πιθανο σεναριο αμα. Ψεματα λεω, "τρολλαρω"οπως λετε ολοι εσεις στο ιντερνετ.
    Ενα σεναριο περιγραφω, ας πουμε οτι με το σκεπτικο σας ειμαι απλα ενας χοντρος κοντος φλωρος που δεν ξερει τι του γεινεται και αραδιαζει μπαρουφες.
    Και αμα εχω καλυτερο σωμα απο ολους εσας που με κραζετε τωρα, και δεν το βγαζω γιατι ανησυχω μην μαθευτει ποιος ειμαι τι γεινεται?
    Δηλαδη εκει μετριεται η γνωση? Στο πιος ειναι ο πιο φουσκωτος? Οι προπονητες ολυμπιονικων που ειναι κατι ευτραφεις κυριοι στα 50 τους, δεν ξερουνε τι λενε δηλαδη? Οποιος εχει το μεγαλυτερο δικεφαλο νικαει τους παντες και στις ακαδημαικες γνωσεις?
    Ειστε σοβαροι τωρα? Μετριεται η γνωση στη βιομηχανικη υποσταση του σωματος, και την αντιδραση του σε ερεθισματα στους μυς, και στις ορμονες με τον ογκο?
    ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ?
    5% φυσικα ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ, ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ? ΤΙ ΛΕΣ? Ο FRANK ZANE ΕΙΧΕ 6% ΟΤΑΝ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ARNOLD ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ Ο "CHEMIST"ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΥ! ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ BULKING ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!
    ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΛΕΣ?, 5% ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΝΑ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΣΑΝ ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ. ΕΔΩ ΑΤΟΜΑ ΦΤΑΝΟΥΝΕ ΣΤΟ 6,5 ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΙΜΑ ΣΩΣΤΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥΣ!!!!!!
    ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!
    Ποπο τι λενε στους καινουριους, ΠΟΠΟ ΤΙ ΛΕΝΕ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-07-18 12:12 #32
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Ναι υπαρχουν διαφορες στην εμβιομηχανικη του καθενος... παρακατω? Οι διαφορες αυτες χρειαζονται προσοχη μονο οταν ψαχνει καποιος την βελτιστη τεχνικη που πρεπει να χρησιμοποιησει, δηλαδη στην εκτελεση της ασκησης. Αν θες μεγαλο στηθος πρεπει να γινεις δυνατος στις πιεσεις και αν θες μεγαλα ποδια πρεπει να γινεις δυνατος στο squat. Αν χρειαζομαι DEXA και βιβλιαριο υγειας για να προτεινω σε καποιον να κανει παγκο για να παρει το στηθος του να το κλεισουμε το μαγαζι.

    Και επειδη με εχει πιασει περιεργεια: πιο πανω ειπες οτι οι πιεσεις δεν ειναι καταλληλες για μαζα στο στηθος και υστερα ειπες το ιδιο για flies/crossovers. Για να μαθουμε και εμεις δηλαδη,
    τελικα πως θα μεγαλωσουμε το στηθος μας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-07-18 12:17 #33
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Δε θα σχολιασω τα επιθετικα σχολια. Παρα πολλα πραγματα εχω να πω , αλλα θα τα κρατησω προς το παρον για τον εαυτο μου. Μη βγαινετε οφφ και κρατηστε τον καλο τονο στο φορουμ αν θελετε να εχετε μια καλη διαμονη εδω μεσα. Καποια ποστς θα αρχισουν να σβιζονονται οταν δε προσφερουν τιποτα και επισης δεν εχουν καμια σχεση με το ροη του θεματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-07-18 12:59 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικα απορω πως υπαρχουν ατομα που πιστευουν οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο και υγιεινο το 5% λιπος για μεγαλες χρονικες περιοδους.
    Δεν ξέρω γιατί απορείς, αλλά ισχύει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-07-18 13:23 #35
    Banned
    Εγγραφή
    23-07-2018
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή d
    Καταρχας.

    Το πως παιρνει μαζα το δικο σας στηθος, θα πρεπει να μετρησω μερικα πραγματα να δω την σταση του σωματος σας, τον τροπο ζωης σας, το ποσο κοιμαστε, το τι δουλεια κανετε και το ποσο κουραστικη ειναι, ποσο μεγαλο στερνο εχετε, ποσο μακρια χερια εχετε. Αμα εχετε προβληματα στη μεση σας, τι δυναμη εχετε τρικεφαλα ρομβοειδης... Δεν θα σας αντιμετωπισω σαν ενα πειραματοζωο, οι ανθρωποι εχουνε συναισθηματα που συνηθως αυτα τους ωθουν στο bodybuilding. Δεν θα κατσω εγω να παιξω με την υπομονη και τους στοχους του καθενος, που κοιταει τον εαυτο του καθε μερα και περιμενει και περιμενει αποτελεσμα. ΠΟΝΑΕΙ Η ΑΠΟΤΥΧΙΑ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!
    Ναι υπαρχουνε βασικοι τροποι να βαλουνε ολοι μαζα, αλλα δεν ειναι ιδανικοι. Πρωτου δωσω ενα τροπο, θελω να ειμαι σιγουρος οτι λεω κατι σωστο και ορθο. Δεν μπορω αλλα παιδια στη ζωη μου να κλαινε γιατι δεν βλεπουν αποτελεσματα με ανασφαλειες. Αμα σας πω κατι και δεν πιασει, μετα βγαινω ψευτης. Και προτειμω να γεινω μισητος παρα ψευτης.
    Ενας καλος τροπος που πιανει σχεδον σε ολους, ειναι η αυξηση θερμιδων και δυναμης σταδιακα. Αν και αυτο ειναι σχετικο και υπαρχουν εξαιρεσεις.
    Και δεν ειναι σιγουρο αμα ειναι οντως μυικη μαζα η νερα, δεν ειναι σταθερο αυτο, βγαινουνε ραγαδες ασυμμετριες περισσιο δερμα, πραγματα που μενουν για καιρο και δημιουργουνε ανασφαλειες...
    Αλλος ειναι συνεχομενη πιεση στο μυ, για μεγαλο χρονικο διαστημα. Αλλα δεν το προτεινω αυτο σε ατομα που δεν εχουνε την καταλληλη ξεκουραση και διατροφη. Και οταν λεω καταλληλη, ενοω η να το κανουνε χρονια και να εχουνε καποιον απο πανω τους, η να μπορουν να διαθεσουν ολη τους τη ζωη εκει.
    Οποτε και οι δυο αυτοι τροποι ειναι σχετικοι, δεν τους προτεινω χωρις να γνωριζω το ατομο.

    Τωρα, ο κυριος απο πανω με απειλησε. Μαλλον δεν εγεινα κατανοητος.

    Δεν με ενδιαφερει αμα με συμπαθησετε εδω, αμα με εκτιμησετε, η αμα με κανετε και ενα αποκλεισμο. Καρφι δεν μου καιγεται, δεν μπηκα να κανω δημοσιες σχεσεις. Ουτε θα βαλω μια μασκα ενος ευγενικου για να με συμπαθησετε, τα λεω οπως ειναι τα πραγματα.
    Εδω μπηκα για να βοηθησω ατομα που νιωσανε οπως εγω οταν μπηκαν πρωτη φορα σε γυμναστηριο, και δεν μπορουσαν να κινηθουν καταλληλα και απογοητευοντουσαν. Τωρα αμα εσεις και οι υπολοιποι wannabe εμπειροι με θεωρησετε ερειστικο και σαρκαστικο η απειλητικο, στα α....στο πανω κατω.
    ΕΓΕΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ ΤΩΡΑ?
    Ειστε ολοι ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ ΨΕΥΤΕΣ, ερχεται ενας καινουριος σε ενα μαγαζι με συμπληρωματα, και του αραδιαζετε ενα ματσο μπουρδες για να του φατε τα λεφτα, για να παρει την πρωτεινη που θελετε εσεις για να βγαλετε τις φωτογραφιες στο facebook.
    Το παιδι παει σπιτι, την παιρνει, γυμναζεται, και καθε μερα κοιταει τον καθρευτη ενω ντρεπεται για το γεγονος οτι μετα απο τοσο κοπο δεν βλεπει αποτελεσμα. Καταληγει να απεχθανεται την γυμναστικη, και να λεει"δεν το εχω"δεν εχω καλα γενετικα", δεν μπορω".
    Το εχω δει ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΑΝΟΗΤΟΙ ΣΑΝ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΤΑΗΣΑΝΕ ΨΕΜΑΤΑ!
    Αντε μην μιλησω και για εσας διαχειρηστες, το τι παιρνετε και το πως το παιρνετε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-07-18 13:59 #36
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    τωρα λαμπει ολη η αληθεια ...επρεπε να ερθει ο παρεξηγημενος για να δω το φως ...
    ειχα μπει και γω εδω πριν καμια 10χρονια να ρωτησω να μαθω ..λεω πως φτιαχνουμε στηθος ρε παιδες μου λενε
    κανε παγκο φαε καλα παρε και μια whey ..παλευα παλευα ποτε δεν εγινε ποτε sαν του warren
    λεω δεν μπορει κατι κανω λαθος ..απογοητευτικα κυριοι επεσα σε καταθλιψη ποναγα πηγα σε μοναστηρι εψαχνα την αληθεια ...
    τιποτα...
    ηταν ολα ψεματα
    ΕΠΡΕΠΕ να ερθει ο παρεξηγημενος να μας ανοιξει τα ματια ...
    ΠΕΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑ τιμιε γυμναστη ...να λαμψει η αληθεια
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thegravijia : 31-07-18 στις 14:02
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-07-18 17:15 #37
    Προεπιλογή
    Συνεχίζεις στο ίδιο και χειρότερο μοτίβο, ωραίος.
    Εδώ μέσα δίνονται καποιες γενικές συμβουλές όχι εξατομικευμένες όπως θα ήθελες ίσως.
    Ακόμα και τις γνώσεις να έχεις όπως λες δυστυχώς χάνεις σε συμπεριφορά .
    Δώσε πληροφορίες σε σχέση με ότι υποστηρίζεις και άσε τον καθένα να βγάλει τα συμπεράσματά του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-08-18 01:03 #38
    Προεπιλογή
    Απαντώ και γω λοιπόν στο συγκεκριμένο θέμα. Πάντα το στήθος μου ήταν πίσω, γιατί ΟΣΟ και να δυνάμωνα στις πιέσεις έκανα μεγάλους τρικέφαλους, καλούς ώμους και πολύ μέτριο στήθος. Το στήθος μου έμενε, και ακόμη είναι, σχετικά flat. Οκ άμα πας από 60χ10 πάγκο σε 100χ10 πάγκο και καλά γονίδια να μην έχεις, το στήθος σου θα μεγαλώσει χωρίς όμως να σημαίνει πως θα έχει τη μέγιστη μυική ανάπτυξη. Εδώ παίρνουν θέση οι απομονωτικές ασκήσεις, το muscle mind connection καθώς και μεγαλύτερη συχνότητα/μεγαλύτερος όγκος προπόνησης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-08-18 08:52 #39
    Προεπιλογή
    Επειδή το σκίσαμε το θέμα του ανθρώπου και ξεφύγαμε, αν διαβάζει ακόμα ο nickpax, η μόνη "συμβουλή" που μπορώ να δώσω (όσο αυτό είναι δυνατόν από εδώ), είναι:

    α) Αν θέλεις να βάλεις όγκο στο στήθος, ξέχνα τη γράμμωση (ή τελείωσέ την όταν εσύ νομίζεις ότι είσαι εντάξει) και μπες σε φάση όγκου.
    β) Η βέλτιση λύση είναι να κάνεις 2 προπονήσεις την ημέρα για ένα διάστημα, αν δε μπορείς (το πιθανότερο), γύμνασε το στήθος κάθε 5 μέρες.
    γ) Καλύτερα είναι να το κάνεις μαζί με πλάτη σαν σούπερ σετ (1 σετ στήθος - ξεκούραση - 1 σετ πλάτη - ξεκούραση - επανάληψη μέχρι να τελειώσεις τα σετ των πρώτων ασκήσεων και μετά πας στις επόμενες, πάλι με το ίδιο μοτίβο).
    δ) Συγκεντρώσου στις βασικές ασκήσεις (πίεση πάγκου μπάρας και αλτήρων, βυθίσεις full range), τις οποίες θα κάνεις πρώτες στην προπόνηση και στο τέλος αν θέλεις κάνεις και μία άσκηση απομόνωσης (πχ flies).
    ε) Επαναλήψεις 6-12 σε πρώτη φάση, μέχρι να αρχίσει να ανταποκρίνεται το στήθος.
    στ) Πολύ καλή ξεκούραση και διατροφή.

    Αυτά σε χοντρικές γραμμές, δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρει το στήθος σου, είναι απ' τις πιο "εύκολες" μυϊκές ομάδες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-08-18 16:31 #40
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    μερικά άτομα γίνονται τόσο γραφικοί όπως ο πρόσφατα μπαναρισμένος ο απο πάνω , που προκειμένου να περάσουν το δικό τους θα αγγίξουν ευαισθησίες και αυτο που θέλει να ακούσει ο κάθε αδαής!
    Δηλαδη σα να λέμε αν πάρει κάποιος πρωτείνη και δεν δεί διαφορα θα φταίει η πρωτείνη , λές και ένας μόνο παράγοντας ευθύνεται για την σωματική διάπλαση και επιδόσεις ενός αθλουμένου και επίσης υπάρχει η προκατάληψη οτι όπως οι μπακάληδες όποιος πάει να ψωνίσει συμπληρώματα όλοι θα τον κάνουν πλύση εγκεφάλου να τον φορτώσουν ενα σωρό άχρηστα πράματα και αυτο είναι κανόνας , αλλα άλλο να προτείνει ο πωλητής και κατι άλλο χρήσιμο και εφόσον μπορεί να το πάρει και άλλο να τον πείσει με επιχειρήματα και ψέματα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123