Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 05-08-18 22:34 #1
    Προεπιλογή Τι να επιλέξω ?
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ. Η εμπειρία μου με τη γυμνάστικη πριν μία δεκαετία και για 2 χρόνια σερί όπου ειχα φτασει σε ποσοστο σωματικου λιπους 19% με υψος 1,82 και ζυγιζα 94 κιλα. Ένιωθα καλα. Στο σήμερα.. Ειμαι 35 ετων 98,7 κιλά και με ποσοστο λιπους 31,1% (εαν θελεται χτρα στοιχεια μπορω να σας πω) την εκανα πριν 4 μερες. Πηρα λοιπον 1 χρονο το συμβολαιο μου και ξεκινησα εδω και 2 βδομαδες γυμναστικη. Κανω 4μερο σπλιτ 1)ΣΤΗΘΟΣ2)ΠΛΑΤΗ.ΔΕΚΕΦΑΛΑ3)ΩΜΟΙ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ4)ΠΟΔΙΑ . Με τη σειρα ημερων ακριβως αυτη και παιζω 2 αεροβια 30λεπτα μετα τα βαρη. Τι να κανω λοιπον? Λαικα να στεγνωσω και να ξεκινησω κυκλο ογκου μετα? Η να κανω το πλανο αυτο με αργη αλλα σταδιακη απωλεια λιππυς σε συνδιασμο με αυξηση μυικης μαζας. Δεν με αγχωνει ο χρονος και εχω πολυ μερακι. 5 ΑΣΚΗΣΕΙΣ Χ 4 ΣΕΤ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΥΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 2 Χ5 ΣΕΤ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ. Επαναληψεις 15-13-11-8-6. Ευχαριστω εκ των προτερων και σορρυ αν κουρασα προσπαθησα να γινω οσο πιο παραστατικος μπορω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tasos_Germany : 05-08-18 στις 22:36
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-08-18 02:52 #2
    Προεπιλογή
    Αρχικα καλος ηρθες στην παρεα μας Τωρα σε αυτο που ρωτας η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να δωσεις εμφαση στο να κατεβεις σε ποσοστο λιπους,στην παρουσα φαση δεν πρεπει να σε ανησυχει το να βαλεις μαζα-ογκο,τωρα που αρχιζεις την προπονηση και δινεις ερεθισμα στους μυες θα υπαρχει ανταποκριση ετσι και αλλιως,οποτε θα βαλεις καποια μυικοτητα,αυτο θα σε βοηθησει ακομα περισσοτερο στο να χασεις λιπος,σε συνδυασμο παντα με σωστη διατροφη,οποτε κατα την δικη μου αποψη δωσε εμφαση στο να πεσεις σε ποσοστο λιπους,ομως χωρις ακροτητες στην διατροφη,γιατι αν μπεις σε αυτο το τρυπακι μονο κακο θα κανεις στον εαυτο σου. Στο θεμα της προπονησης αφου κανεις 4μερο σπλιτ συνεχισετο να δεις πως θα παει,αν δεις οτι δουλευει το κρατας μεχρι να κολλησεις, ενα δικο μου πλανο ειναι,στηθος 3κεφαλα,πλατη τραπεζιους ,ποδια,ωμοι 2κεφαλα,ενα αλλο πλανο 6ημερο αν μπορεις να το κανεις ειναι,1η μερα στηθος πλατη(super set) π.χ πιεσεις σε επικληνη παγκο με μονοζυγο 4χ 10-12, 2η μερα,ποδια, 3μερα ωμοι χερια (super set 2κεφαλα 3κεφαλα) ,τους τραπεζιους τους βαζεις η στην πλατη η στους ωμους, απο Πεμπτη εως Σαββατο επαναληψη,την Κυριακη οφ,τωρα απο εκει και περα ειναι στα δικα σου χερια τι θα κανεις και πως θα το δουλεψεις,εγω μια ιδεα σου ειπα απλα σαν ενημερωση,και κατι τελευταιο πρεπει να ανεβασεις το αεροβιο αφου κανεις 4ημερο σπλιτ θα βαλεις και τις 4 μερες αεροβιο η γνωμη μου ειναι μετριας εντασης χ 30 λεπτα μετα τα βαρη,θα σε βοηθησει αρκετα.καλη συνεχεια στους στοχους σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-08-18 17:23 #3
    Προεπιλογή
    Δημήτρη σε Ευχαριστώ πολυ που μπήκες στο κοπο να απαντήσεις. Μου αρεσε σαν ιδεα το 4 αερόβιο στο 60-65% 30 λεπτα οπως και το 4μερο σπλιτ σου ,θα το δουλέψω μολις τελειώσω το μικροκυκλο του δικου μου,να εισα καλά. Διατροφικά 5-6 γεύματα παίζω με πιο πολυ πρωτεΐνη αναλογικά λιγότερο υδατάνθρακα,με έμφαση στο πρωινό και το μεταπροπονητικο. Τα ζυγιζω,έκατσα κανα μηνα πριν παρατήρησα διαβασα.
    Απάντηση με παράθεση