Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 19-08-18 16:04 #1
    Προεπιλογή Πολεμικη τεχνη και προβληματα υγειας
    καλησπερα, ειμαι 27 χρονων , 1.88 και 105 κιλα ..

    μετα απο σκληρη διαιτα πριν απο ενα χρονο εφτασα τα 102 απο τα 125 που ειμουν. και απο τοτε εχω παρει πισω μολις τα 3 κιλα ..

    δυστηχως προβληματα μυοσκελετικα , δεν με εχουν αφησει να κανω καποια αθληματα, οπως ποδοσφαιρο που παντα μου αρεσε να ασχοληθω .. καθως επισης δεν εχω και αντοχες κυριως στο τρεξιμο με μολις 300-400 μετρα σε ρυθμο 7-8 χιλιομετρων την ωρα εχω φτυσει το πνευμονι που λενε ..


    δεν καπνιζω βεβαια και αυτο με παραξενευει οτι δεν μπορω να αθληθω ετσι ...


    σκεφτηκα την λυση του μποξ , που ειναι κατι που μου αρεσει φυσικα , αλλα δεν ξερω κατα ποσο με το σωμα μου μπορω να παω να προπονηθω , αλλα ουτε με το προβλημα της μεσης που εχω.


    εχω δυο κυλες μεσοσπονδυλου , με την μια να πιεζει το δεξι νευρο του ποδιου ... κατι που πλεον εχει ξεπεραστει και ποναει μονο σε εντονα βαρη και αλαγες του κλιματος ..

    τι προτεινεται εσεις ? γιατροι μου ειπαν απλα να γυμνασω τις περιοχες τοσα χρονια , ομως στο γυμναστηριο με τα οργανα δυσκολευομαι πολυ , κυριως στα ποδια ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-08-18 02:51 #2
    Προεπιλογή
    Από την στιγμή που γιατροί, όπως λες, σου είπαν κάτι συγκεκριμένο, νομίζω ότι πρέπει να ακολουθήσεις τις συμβουλές τους.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση