Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 22-08-18 17:11 #1
    Προεπιλογή Καμια γνωμη για το προγραμμα;
    Το προγραμμα που θα ακολουθησω απο σεπτεμβριο ειναι το εξης:Δευτερα χερια,Τριτη ποδια μολις τελιωσω προπ 1 μιση σκουπ πρωτ 1 αυγο και μια μπανανα και μιση ωρα μετα 2 ωρες προπ muay thai,Τεταρτη στηθος,Πεμπτη πλατη μετα την προπ παλι 1 μιση σκουπ πρωτ 1 αυγο και μια μπανανα και μιση ωρα μετα 2 ωρες muay thai,Παρασκευη Όμους,Σαβ-Κυριακη rest..ολα αυτα μαζι με μπολικο φαγητο...πως σας φενεται ειναι καλο η πολυ καψιμο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-08-18 17:48 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    έτσι όπως τα γράφεις δεν μπορούμε να πούμε πολλά...γράψε μας αναλυτικά ασκήσεις,σετ και επαναλήψεις...ακόμα το μπόλικο φαγητό είναι σχετικό,δεν έχει να κάνει μόνο πόσο τρως αλλά και τι τρως...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-08-18 17:16 #3
    Προεπιλογή
    Χερια:δικεφαλα με μπαρα 4 σετ ×6,8,10,12.Καμψεις δικεφαλων με αλτηρες 3 σετ των 16.Hammer 3 set των 18.Καμψεις δικεφ καθηστος με το χερι στο ποδι 3×10
    Τρικεφαλα :πιεσεις σε τροχαλια 4×12,close grip bench press 4×8, tricep dips 4x8 (φορτωμενοσ με κιλα) kickbacks 4x12
    Μπορει να υπαρχουν ορθογραφικαα
    Ποδια:barbell squad 4x8,leg press 4x8,dumbeel walking lunge 3x14,lying leg curl 4x12, 6 set γαμπες

    Στηθος: ισιο παγκο πιεσεις με μπαρα 4σετ των 4 6 8 10 dumbell press σε επικλινη 4χ10 dumbell flyes 4x10 chest dips 4x8 (με κιλα)

    Πλατη:deadlift 4x 3 6 8, Barbell row 4x8 SingleArm Dumbbell Row 4x10, pull downs τροχαλια 4×8,τραπεζοειδη 4x12 με βα
    ρακια

    Ομοι: military press 3x8, πιεσεις ομων στον παγκο 90 μοιρες 3χ10,arnold press 3x10,side leteral raise 4x 8 8 10 12,front raises 4x12
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-08-18 11:01 #4
    Προεπιλογή
    Φιλε αρχικα ποιο ειναι το προπονητικο σου background? εχεις ξανακανεις προπονηση με βαρη συστηματικα και αν ναι με ποιο τροπο? επισης τί κιλά παιζεις σε καθισματα-παγκο και ποσα κιλα/υψος εισαι εσυ? αυτα ειναι βασικα ερωτηματα που πρεπει να απαντηθουν πρωτα! εχεις καποια λαθη στις ασκησεις πιστευω, αλλα πες μας πρωτα αυτα που σε ρωτησα και θα σου πω μετα την προσωπικη μου αποψη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-08-18 11:11 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    το πρόγραμμα σου δεν έχει συνοχή και δεν το βρίσκω τόσο ορθολογικό.

    1....έχεις 13 σετ για δικέφαλα-16 για τρικέφαλα-13 για πόδια(χωρίς γαμπες)-16 για στήθος-16 για πλάτη-17 για ώμους
    -είναι παράλογο λοιπόν,να έχει ίδια σετ για μικρές και μεγάλες μυικές ομάδες...στο θέμα σετ
    1)θα έβαζα για δικέφαλα 10-12 σετ συνολικά,το ίδιο και για τρικέφαλα
    2)στα πόδια θα έβαζα 20+ σετ χωρίς τις γάμπες
    3)πλάτη και στήθος 14-16 σετ
    4)ώμους 9-12

    2....στα πόδια,θα έβαζα άλλα 4 σετάκια leg extensions σίγουρα...

    3...στην πλάτη,θα προσπαθούσα και λίγο μονόζυγο να βάλω στο πρόγραμμα μου...ακόμα ίσως να έβρισκες έναν τρόπο να βάλεις κανα δυο σετάκια κοπιλατική σε τροχαλία ή μηχάνημα ώστε να χτυπίσεις τον μυ και από οριζόντια θέση άρα και άλλη γωνία...

    4...στους ώμους,μου έχεις 3 ασκήσεις πιέσεις,είναι υπερβολή...κράτα military press και προαιρετικά,αν θες δυο σετάκια από πιέσιες ώμων ή arnold press...
    ακόμα,θα έβαζα στα front raises 2-3 σετ αντί για 4 και θα ανέβαζα τα σετ στα side leteral raise...

    ακόμα,μας γράφεις τι τρως μετά την προπόνηση...δεν λέω,το μεταπροπονιτικό γεύμα είναι πολύ συμαντικό,όμως συμασία έχει η συνολική διατροφή μέσα στην μέρα...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-08-18 13:55 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πρόγραμμα σου δεν έχει συνοχή και δεν το βρίσκω τόσο ορθολογικό.

    1....έχεις 13 σετ για δικέφαλα-16 για τρικέφαλα-13 για πόδια(χωρίς γαμπες)-16 για στήθος-16 για πλάτη-17 για ώμους
    -είναι παράλογο λοιπόν,να έχει ίδια σετ για μικρές και μεγάλες μυικές ομάδες...στο θέμα σετ
    1)θα έβαζα για δικέφαλα 10-12 σετ συνολικά,το ίδιο και για τρικέφαλα
    2)στα πόδια θα έβαζα 20+ σετ χωρίς τις γάμπες
    3)πλάτη και στήθος 14-16 σετ
    4)ώμους 9-12

    2....στα πόδια,θα έβαζα άλλα 4 σετάκια leg extensions σίγουρα...

    3...στην πλάτη,θα προσπαθούσα και λίγο μονόζυγο να βάλω στο πρόγραμμα μου...ακόμα ίσως να έβρισκες έναν τρόπο να βάλεις κανα δυο σετάκια κοπιλατική σε τροχαλία ή μηχάνημα ώστε να χτυπίσεις τον μυ και από οριζόντια θέση άρα και άλλη γωνία...

    4...στους ώμους,μου έχεις 3 ασκήσεις πιέσεις,είναι υπερβολή...κράτα military press και προαιρετικά,αν θες δυο σετάκια από πιέσιες ώμων ή arnold press...
    ακόμα,θα έβαζα στα front raises 2-3 σετ αντί για 4 και θα ανέβαζα τα σετ στα side leteral raise...

    ακόμα,μας γράφεις τι τρως μετά την προπόνηση...δεν λέω,το μεταπροπονιτικό γεύμα είναι πολύ συμαντικό,όμως συμασία έχει η συνολική διατροφή μέσα στην μέρα...

    Εγινε φιλεε ευχαριστωω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-08-18 14:05 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο cult Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε αρχικα ποιο ειναι το προπονητικο σου background? εχεις ξανακανεις προπονηση με βαρη συστηματικα και αν ναι με ποιο τροπο? επισης τί κιλά παιζεις σε καθισματα-παγκο και ποσα κιλα/υψος εισαι εσυ? αυτα ειναι βασικα ερωτηματα που πρεπει να απαντηθουν πρωτα! εχεις καποια λαθη στις ασκησεις πιστευω, αλλα πες μας πρωτα αυτα που σε ρωτησα και θα σου πω μετα την προσωπικη μου αποψη.
    Ειμαι 16 ,78 κιλα 1.76 υψος κανω βαροι 1 χρονο τωρα παλιοτερα εβαζα πλατες δικεφαλα, στηθος τρικεφαλα,ομους ποδια (δεν εκανα τοσο ποδια γτ μου ποναγαν τα γονατα απο χονδροπαθεια αλλα τωρα κομπλε και εχω αρχισει να κανω περισσοτερο,στηθος μπαρα το μαξ ειναι 117 κιλα x1,καμψεις δικεφαλων 25 κιλα x18 (μια το ενα χερι μια το αλλο) kickbacks 40kg x 12 (δεν κανω πολλες ασκησεις για τρικεφαλο γτ ειναι μερικεσ που με ποιανουν στον συνδεσμο και κανει κλακ κλακ στις αρνητικες) πιεσεις ομων με μπαρα ορθιος 50kg x 8
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-08-18 15:06 #8
    Προεπιλογή
    Ωραια.. για στηθος θα εδιωχνα τα ανοιγματα και θα εβαζα cross over, τρικεφαλους αν μπορεις κανε μια ασκηση που να δουλευει το μυ σε διαταση. Για πλατη, τροχαλια καλυτερα οπισθολαιμιες ελξεις πιστευω, παρα μπροστα. Για ωμους μην κανεις τοσες πολλες πιεσεις, ουτε front raises κατα τη γνωμη μου, οι προσθιοι δελτειδειες παιρνουν πολυ απο στηθος. Ριξε πιο πολυ βαρος σε πλαγιο μοιρα, και κανε και πλαγιες εκτασεις σκυφτος. Στα υπολοιπα θα συμφωνησω με τον απο πανω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-08-18 10:06 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο cult Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια.. για στηθος θα εδιωχνα τα ανοιγματα και θα εβαζα cross over, τρικεφαλους αν μπορεις κανε μια ασκηση που να δουλευει το μυ σε διαταση. Για πλατη, τροχαλια καλυτερα οπισθολαιμιες ελξεις πιστευω, παρα μπροστα. Για ωμους μην κανεις τοσες πολλες πιεσεις, ουτε front raises κατα τη γνωμη μου, οι προσθιοι δελτειδειες παιρνουν πολυ απο στηθος. Ριξε πιο πολυ βαρος σε πλαγιο μοιρα, και κανε και πλαγιες εκτασεις σκυφτος. Στα υπολοιπα θα συμφωνησω με τον απο πανω!
    Εγινεεε ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση