Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 15-10-18 17:25 #1
    Προεπιλογή καλησπερα σε ολους
    Γεια σας παιδια.Νεος στο forum.Θα ηθελα να σας παραθεσω τη δικη μου διατροφη και ως πιο εμπειροι να μου γραψετε τι πρεπει να διορθωσω και τι να κρατησω.Η προπονηση μου στηριζεται στη φιλοσοφια της δυναμης και του ογκου(με παραλαγη προγραμματων)δηλαδη με ενδιαφερει μονο η δυναμη και η αυξηση κιλων στις ασκησεις,οχι η γραμμωση η κατι αλλο.Η προπονηση μου γινεται εξι φορες την εβδομαδα απο δευτερα εως σαββατο.ακαθε φορα κανω φουλ μποντι προπονηση διαλεγοντας μια μονο ασκηση για καθε σημειο του σωματος(στηθος-πλατη-ωμους-δικεφαλα-τρικεφαλα-τετρακεφαλα-γαμπες-δικεγαλα ποδιων).εκτελοντας 5 σετ σε καθε ασκηση με επαναληψεις12-10-8-6-4)ανεβαζοντας κιλα σε καθε σετ στις βασικες ασκησεις(πχ παγκος,σκουατ,deadlift κλπ)και 4Χ10 με σταθερα κιλα στις μικροτερες μυικες ομαδες+κοιλιακους ραχιαιους και αεροβιο 15 λεπτα....Η διατροφη μου ειναι η εξης:Γευμα πρωτο:Τρια τοστ με γαλοπουλα τυρι κοτοπουλο,ενα μηλο,ενα ποτηρι χυμο πορτοκαλι,ενα καφε σκετο.Γευμα δευτερο:1 σκουπ πρωτεινη whey-κρεατινη με εναποτηρι γαλα,3 αυγα βραστα.Γευμα τριτο:Πρωτεινη με υδατανθρακα(πχ κοτοπουλο με πατατες,ψαρι με ρυζι)μια σαλατα πρασινη μια πολυβιταμινη.Γευμα τεταρτο:Ενα σκουπ πρωτεινη ογκου gainer-4 ρυζογκοφρετες-μια μπανανα.Ενα καφε πριν την προπονηση.Προπονηση κατα τιςν6 εως 8 περιπου.Μεταπροπονητικο:1 σκουπ πρωτεινη ογκου gainer.γευμα πεμπτο:οτι και το μεσημερι(πρωτεινη με υδατανθρακα και σαλατα πρασινη).γευμα εκτο:ενα σκουπ πρωτεινη whey με κρεατινη ενα γιαουρι με βρωμη και αμυγδαλα.Πως τα βλεπετε προπονηση και διατροφη?Ευχαριστω.Οι παρατηρησεις σας βελτιωνουν τα προγραμματα σας και γινομαστε καλυτεροι αθλητες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-10-18 17:46 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γεια χαρα φιλε, καλωσηρθες.
    δυστυχως το ποστ αυτο χωρις παραγραφους κ σωστο χωρισμο προτασεων δεν διαβαζεται.
    γραψτο λιγο καλυτερα, κ να χωρισεις πιο σωστα το τι τρως κ τι κανεις για προπονησεις γιατι οπως ειναι γραμμενα δεν βγαινει ακρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-10-18 18:33 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω φιλε για την παρατηρηση σου.θα τα χωρισω και θα τα στειλω πιο ευαναγνωστα.Καλη σου μερα και καλες προπονησεις....Ο ΘΕΟΣ να μας εχει παντα ολους καλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-10-18 15:11 #4

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-10-18 13:34 #5
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση