Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 19-11-18 00:22 #1
    Προεπιλογή Καθίσματα (front squat and back squat)
    Καλησπέρα σας παιδιά ελπίζω να είστε όλοι υγιεις και να περνάτε μια όμορφη Κυριακή. Ασχολούμαι με το Crossfit και θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα για αύξηση δύναμης στα πόδια και συγκεκριμένα στα καθίσματα
    1επαναληψη στις συγκεκριμένες ασκήσεις
    Back squat βρίσκομαι στα 140 kg
    Front squat στα 120 kg
    Θα ήθελα να αυξήσω λίγο τα κιλά και για αυτό τον λόγο σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα προγτραμμα το οποίο θα επικεντρώνεται μόνο σε αυτές τις 2 ασκήσεις. Έτσι ώστε πιο μετά να ανεβάσω κιλά στα cleans και snatches
    Αν έχετε οποίαδηποτε εμπειρία με κάποιο ειδικό προγραμμα και το μοιραστείτε μαζί μου θα σας είμαι ευγνώμων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-11-18 01:03 #2
    Banned
    Εγγραφή
    20-11-2018
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostgeor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας παιδιά ελπίζω να είστε όλοι υγιεις και να περνάτε μια όμορφη Κυριακή. Ασχολούμαι με το Crossfit και θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα για αύξηση δύναμης στα πόδια και συγκεκριμένα στα καθίσματα
    1επαναληψη στις συγκεκριμένες ασκήσεις
    Back squat βρίσκομαι στα 140 kg
    Front squat στα 120 kg
    Θα ήθελα να αυξήσω λίγο τα κιλά και για αυτό τον λόγο σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα προγτραμμα το οποίο θα επικεντρώνεται μόνο σε αυτές τις 2 ασκήσεις. Έτσι ώστε πιο μετά να ανεβάσω κιλά στα cleans και snatches
    Αν έχετε οποίαδηποτε εμπειρία με κάποιο ειδικό προγραμμα και το μοιραστείτε μαζί μου θα σας είμαι ευγνώμων.
    Εχει στο internet απειρα προγραμματα για δυναμη. Εδω οι πιο πολλοι bb κανουνε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-11-18 21:22 #3
    Προεπιλογή
    Και εκτος αυτου, επειδη τα πραγματα στην προπονηση δυναμης ειναι παρα πολυ απλα , το καλυτερο ειναι να χρησιμοποιησεις ενα ετοιμο προγραμμα απο τα γνωστα που κυκλοφορουν, παρα να κανεις αλχημειες. Αυτο μονο κακο θα κανει σε αυτην την περιπτωση! Μπορεις να ξεκινησεις φτιαχνοντας μια παραλλαγη του Texas Method. Πιστευω θα ειναι ικανοποιητικο για την περιπτωση σου. Αν θελεις φτιαξτο και ελα να το συζητησουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-11-18 20:17 #4
    Προεπιλογή
    Παραλλαγές σε έτοιμα προγράμματα δύναμης καλό είναι να μην κάνουμε. Κανένας αρχάριος/μέτριου επιπέδου δε μπορεί απλά να ψιλοαλλάξει το πρόγραμμα και να είναι ''σωστό''. Not trial and error here. Καλύτερα τελείως έτοιμο. Βέβαια τετοια προγράμματα όπως starting strength, stronglifts 5x5 ή texas method προυποθέτουν ότι κινείσαι υπερθερμιδικά, πως δεν κάνεις κάποια ιδιαίτερη χειρονακτική εργασία και πως κοιμάσαι σωστά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-11-18 20:26 #5
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Τα συγκεκριμένα προγράμματα τα ξέρω απλά δεν ξέρω πχ αν θα μου βγει η δύναμη (αυξηση δυναμης ) αν κάνω πχ 3 φορές την βδομάδα δύναμη και 2 crossfit (κυρίως αερόβια Workouts )
    Απάντηση με παράθεση
     

Tags for this Thread