Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 28-11-18 20:55 #1
    Προεπιλογή προτασεις διατροφης
    καλησπερα, ειμαι 21 1,85 70 κιλα και εκανα τρια χρονια γυμ και τωρα εχω αρχισει κροσσφιτ. εψαξα λιγο το φορουμ και επειδη δεν βρηκα κατι ειπα να ρωτησω εδω. μενω μονος μου (φοιτητης) και θελω να παρω λιγο ογκο αφου οπως καταλαβατε ειμαι λιγα κιλα. προσπαθω να κανω οσο πιο υγειηνη διατροφη γινεται και πηγαινω γυμ 3 φορες την εβδομαδα. ρωτησα εδω και μου ειπαν να μην παρω πρωτεινη γιατι δεν θα κανει κατι και μου προτειναν να βελτιωσω την διατροφη μου. θελω να ρωτησω αν εχει καποιος καποιες συμβουλες να δωσει... ξερω οτι για τον καθενα ειναι διαφορετικο αλλα θα ηθελα καποιες βασικες κατευθηντήριες γραμμες καποιου στην ιδια φαση με εμενα που ξερει τι χρειαζεται. (σημειοτεον προσπαθω να τρωω πληρες πρωινο, μπανανα πριν την προπονηση, ψητο κοτοπουλο με ρυζι μετα γιαουρτια κλπ.) ευχαριστω πολυ παιδια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-11-18 22:01 #2
    Προεπιλογή
    Γεια σου φιλε,

    Και εγώ νέος είμαι στο φόρουμ αλλα για να σου πουν μια αποψη τα άτομα εδώ πρέπει να τους δώσεις υλικό πρώτα.
    Φτιάξε μια διατροφή δικιά σου με αυτά που θα βρεις στην ενότητα της διατροφής. Υπάρχει άφθονο και κατατοπιστικό υλικό εκεί. Αφιέρωσε κάποιες ώρες να τα κατανοήσεις και μετά πίστεψέ θα βρεθούν άτομα να σε κατευθύνουν.

    "εψαξα λιγο το φορουμ και επειδη δεν βρηκα κατι"
    Είσαι σίγουρος γι αυτό;
    https://www.bodybuilding.gr/forum/sh...ς-Μελών
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-11-18 23:16 #3
    Προεπιλογή
    το ειδα αυτο αλλα τα βρηκα λιγο εξειδικευμενα... εγω εψαχνα κατευθυντηριες ιδεες βασικα. τεσπα εχεις δικιο παντως πρεπει να το ψαξω παραπανω. ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-12-18 03:02 #4
    Προεπιλογή
    Όγκος= κιλά..άρα όπως είπες πρέπει να πάρεις κιλά. Τρώγε τρόφιμα με πολλές θερμίδες και εάν δεν παίρνεις και πάλι κιλα ανέβασε την ποσότητα. Μπορείς να φας και φυστικοβούτυρο που έχει πάρα πολλές θερμίδες. Προσωπικά έκανα κάτι ακραία το χειμώνα και με βοήθησε να βάλω κιλά (έκαιγα πάρα πολλές θερμίδες και δε μου έφταναν οι 3.500 που έπαιρνα) Έτρωγα 200-250 γρ φυστικοβούτυρο με 1λ γάλα τη μέρα. Εάν δεν θες να καταφύγεις σε τέτοιες λύσεις απλά αύξησε ποσότητα μακαρονιού, ρυζιού, πατάτας και βρώμης. Το γεγονός ότι τρως πλήρες πρωινό δεν λέει κάτι καθώς σημασία έχει το σύνολο των θερμίδων μέσα στη μέρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-12-18 04:11 #5
    Το avatar του χρήστη GyM=life

    Εγγραφή
    31-10-2010
    Περ.
    Switzerland
    Μηνύματα
    685
    Προεπιλογή
    Καλησπερα φιλε!ακολουθεις καποια συγκεκριμενη διατροφη;αν ναι ανεβασε την για να σου πουμε και περισσοτερα.γενικοτερα πολλα γευματα χωρισμενα σωστα πρωτ/υδατ/λιπη .
    Failure is not the worst thing in the world...the very worst is not to try...
    Απάντηση με παράθεση