Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 30-11-18 18:55 #1
    Προεπιλογή Εϊμαι Fit με τοπικο Πάχος στην κοιλιά
    Γεια σε όλους. Το λιπος στο σώμα μου είναι 12% και παρ'όλα αυτά έχω τοπικό πάχος στο στομάχι , ειναι λες και έχεις παρει ενα κομματι λίπους αι το έχει κολλήσει και μάλιστα ατσούμπαλα πανω στον κοιλιακο μου.. πολυ ενοχλητικό! εχω χάσει τοσο λοίπος, κάνω τρελές διατροφές και παρότι ειμαι μανα 2 τέκνων δεν παρασύρομαι ποτέ! γυμναζομαι τρεις με 4 φορές την 7μαδα κάνω Peronal trainnig αντιστάσεις και αερόβιο (κυρίως αντιστάσεις) και πολ ντανσινγ (είμαι 34). Έχω μελαγχολήσει, ενώ μου αρέσει τόσο η γυμναστική και είμαι κολλημενη με τη σωστή διατροφή δεν αντέχω να με βλέπω έτσι... και τώρα που το λέω βουρκώνω. Ξέρω ότι ακούγομαι καημένη αλλά δεν είμαι. Εχω αποφασίσει, πριν πάω στη λύση του νυστεριού να δοκιμάσω διάφορα μηχανήματα και τεχνικες, το οικονομικο δεν ειναι θέμα (σε νορμαλ πλαισιο παντα) και ο λογος που σας γραφω είναι για να μου πειτε τη γνωμη σας https://coolsculpting.chryssalis.com/ για τη μεθοδο αυτή (αν την ξέρετε) αν έχετε καποια άλλη είμαι όλη αυτιά... κι επίσης αν έχει κάνει κάποιος κοιλιολαστική αν είναι τοσο τρομακτικο όσο φαντάζομαι ... πόσο καιρό αποθεραπεία έχει και πόσο κοστίζει περίπου

    Σας ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-11-18 19:00 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexandraaaaaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ισως εχεις δικιο και το αγχος ειναι που μας προβληματιζει..απο σημερα κιολας ξεκινησα λιγο κουραστικο μεν..αν το βαλεις πισμα ολλα γινονται
    αλλα το αποτελεσμα μετραει.. κατι ασχετο που ηθελα να ρωτησω που ακουσα τυχαια σημερα σε μια συζητηση..
    με αδειο στομαχι ειναι καλητερα να γυμναζεσαι το πρωι??εγω μονο βραδυ προπονουμαι λογο δουλειας..κ μετα πεφτω για υπνο.δεν ξερω αν ισχηει
    κατι τετοιο το μονο που ξερω ειναι οτι ποτε δεν πρεπει να παραλειψουμε το πρωινο μας..

    Γενικά με γεματο στομάχι δεν κάνουμε γυμναστική... ειναι επικύνδυνο... μπορεις όμως να φας μια μπαρα που θα σου δώσει ενεργεια. ιδανικά ξυπναμε μιαμιση ώρα νωρίτερα απο το γυμναστήριο και τρώμε και πρωινό και μετα αθλουμαστε αλλα δεν βγαίνει πάντα. μετά τη γυμναστική πάντα θέλει σίγουρα κάτι σε υδατανθρακα να αναπληρώσεις ενε΄ργεια και εγω ασ πουμε που επιθυμώ και άυξηση μυικής μάζας τρώω και πρωτεινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-12-18 10:44 #3
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ifigeneia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σε όλους. Το λιπος στο σώμα μου είναι 12% και παρ'όλα αυτά έχω τοπικό πάχος στο στομάχι
    Ξεκινωντας, απο τα (πολυ) λιγα που ξερω για το γυναικειο ποσοστο bf, το 12% σημαινει οτι εισαι σχεδον "αγωνιστικη" . Εκτος και αν δεν εχεις ουτε λιπος, αλλα ουτεκαι μυες, με αποτελεσμα αυτο που λες οτι εχεις,

    Για το ερωτημα σου, τοπικη απωλεια λιπους δεν υφισταται. Διαβασε το παρακατω αρθρο (φρεσκο φρεσκο) και θα καταλαβεις
    https://www.bodybuilding.gr/nutritio...ia-tou-somatos

    Το νυστερι σα λυση που λες, δε το σχολιαζω καν. Δικη σου επιλογη, αλλα να ξερεις οτι το 90% των σωματων που βλεπουμε και θελουμε να ειχαμε, εχουν γινει με διατροφη και γυμναστικη

    Καλωσηρθες στο φορουμ


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ifigeneia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά με γεματο στομάχι δεν κάνουμε γυμναστική...
    Απαντηση σε ερωτηση 6,5 ετων. Αυτο θα πει νεκρανασταση ενος τοπικ )
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-12-18 12:25 #4
    shake
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινωντας, απο τα (πολυ) λιγα που ξερω για το γυναικειο ποσοστο bf, το 12% σημαινει οτι εισαι σχεδον "αγωνιστικη" . Εκτος και αν δεν εχεις ουτε λιπος, αλλα ουτεκαι μυες, με αποτελεσμα αυτο που λες οτι εχεις,

    Για το ερωτημα σου, τοπικη απωλεια λιπους δεν υφισταται. Διαβασε το παρακατω αρθρο (φρεσκο φρεσκο) και θα καταλαβεις
    https://www.bodybuilding.gr/nutritio...ia-tou-somatos

    Το νυστερι σα λυση που λες, δε το σχολιαζω καν. Δικη σου επιλογη, αλλα να ξερεις οτι το 90% των σωματων που βλεπουμε και θελουμε να ειχαμε, εχουν γινει με διατροφη και γυμναστικη

    Καλωσηρθες στο φορουμ




    Απαντηση σε ερωτηση 6,5 ετων. Αυτο θα πει νεκρανασταση ενος τοπικ )
    @Fataoulas Δεν θέλω να περιαυτολογησω αλλά ναι ειμαι αγωνιστική. εχω μυες και οτι εχω καταφέρει το έχω καταφέρει με υπρεπροσπαθεια βαζοντας στην εξίσωση τα 2 παιδια και τον ελαχιστο χρονο που εχω για να προσεξω τη διατροφή μου... μην εισαι απόλυτος με το τοπικο παχος και τα νυστερια.. κι εγω δεν ειμαι θετική, αλλιως θα το είχα κάνει.. αλλα μετα από τοσο κοπο... αυτο το ξενο σώμα πάνω μου μου προκαλεί πρόβλημα ψυχολογικό.Ευχαριστω για το αρθρο.. το διαβασα και το ξέρω πως λειτουργει.. απλα σε μένα ειναι βοβερο αυτό που συμβαινει... εχει κολλήσει ενα παχακι στην κοιλιά μαζι με μια χαλαρωση δερματοσ μετα και τη δευτερη γέννα. Θα την βρω την άκρη... ισως πρέπει να το γυρισω λίγο στο παστιτσιο που νομιζω εχω να φάω από 6 χρονών!
    PS:το τόπικ δεν ειναι παλιο.. είναι απλώς διαχρονικό!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-12-18 00:34 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Αρνητικός παράγων να ξέρεις στην διάσπαση του λίπους και γενικότερα στην λειτουργια του μεταβολισμού είναι και το στρές γενικότερα και ειδικότερα όταν δημιουργείτε απο άγχος γιατι δεν χάνουμε !!Χαλαραααα!
    Κατ αρχήν τι να την κάνεις την λιπομέτρηση και τα ποσοστα που με ασφάλεια δεν μπορεί να πεί κανείς αν όντως είναι 12% η όχι και έχει να κάνει και με πόσο αξιόπιστη μέθοδο έγινε η μέτρηση
    Εφόσον έχουμε τον καθρέφτη και βλέπουμε και στην τελική αν δεν έχουμε καθρέφτη αν πάμε στο ποτάμι θα καθρεφτιστούμε στο νερό!!Να πούμε στη πλάκα

    πολλες φορες υπερβάλουμε στην προσπάθεια να γραμώσουμε και για να φυγει το λίπος το υποδόριο χάνουμε και μυικό ιστο απο αλλου .
    όταν γραμώνουμε τελικά σε κάποιες περιοχές μένει περισσότερο λίπος ανάλογα με το πού έχει τις αποθήκες ο καθένας , ειδικα διαφέρει μεταξυ ανδρών και γυναικών , το σίγουρο είναι οτι κάποια σημεία θέλουν περισσότερο χρόνο να αποβάλουν και το υποδόριο λίπος , όπως επίσης και το δέρμα που χαλαρώνει όταν φευγει απο κάτω το λίπος , θέλει χρόνο μέχρι να μαζέψει και να κολλήσει πάλι στους μυς και αυτο διαφέρει και ανάλογα με την ηλικία , πχ ένας πιτσιρικάς σαφώς επανέρχεται πιο γρήγορα απο κάποιον μεγαλύτερο , αλλα και εσυ η ηλικία σου είναι μια χαρα και όχι μόνο δεν είναι αρνητική αλλα μπορείς να είσαι όπως θα ήσουν στα 20 , όσο γυμνάζεσαι και προσέχεις βελτιώνεσαι

    Επίσης αν ήσουν αυστηρη στη διατροφή σου και δεν παρέκλινες για πολυ καιρό καθόλου , είναι κι αυτο μια αιτία που ο οργανισμός αντιδρα και κρατα λίπος ρεζέρβα για αυτοσυντήρηση λόγω του ότι δεν δέχεται καθόλου σαβούρα και ισως χρειάζεται να τον κοροιδέψεις λίγο περιστασιακα , αλλα προσέχοντας μη σε χαλάσει λόγω του ότι έχεις καιρό να φας σαβούρα

    ένας άλλος τρόπος ανώδυνος να βοηθηθεί η κατάσταση είναι να επέμβουμε τοπικα με μασάζ και κάποιες κρέμες που υπάρχουν άν ψάξει κάποιος και έχουν εξελιχθει που βοηθάνε στην ενεργοποίηση του τοπικού λίπους και την διάλυση μέσω της λέμφου

    Δεν έμειναν και πολλα να κάνεις γιατι κάνεις τα πιο δύσκολα που είναι τρόπος ζωής , η προπόνηση και η διατροφή , οπότε βάλε και λίγο σπρώξιμο με την τεχνολογία , χωρίς μαχαίρια και πιρούνια με χειρουργεία λές και είσαι καμια χοντρή που σε έπνιξε το λίπος και δεν έχεις κουράγιο να γυμναστεις απο το φόρτωμα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-12-18 10:29 #6
    Προεπιλογή
    Μόνο και μόνο επειδή είπες ότι σε τσακίζει το θέμα "ψυχολογικά" κάντο, καλό είναι να φεύγουν αυτά από τη στιγμή που δεν μπορείς να το αποδεχτείς, μια φίλη μου πάντως που είναι ίδια περίπτωση με εσένα απλά στα 39 και χωρίς παιδιά έκανε κρυολιπόλυση και είπε οτι βλέπει διαφορά μόνο κάποιος που έχει ελάχιστο τοπικό λίπος, είναι πολύ οικονομικό, ίσως να δοκίμαζες κάτι τέτοιο. Αυτή πάντως κατάφερε και χαλάρωσε το μυαλό της με την εμμονή σώμα/γυμναστήριο, πάει λιγότερο και νιώθει καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση