Θέμα: BCAA

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 24-12-18 01:01 #1
    Προεπιλογή BCAA
    Καλησπέρα Χρήστο. Κάνω βάρη κ ασχολούμαι με την ελευθέρα πάλη αρκετά χρόνια..Παρ' όλα αυτά δεν έχω ιδιαίτερη άποψη για τα συμπληρώματα κ για τα αμινοξέα (BCAA) που παίρνω στην προκείμενη περίπτωση. Έχει πολύ λίγο καιρό που παίρνω κυρίως επειδή κάνω 8-12 προπονήσεις μέσα στην εβδομάδα. Η διατροφή μου γενικά είναι πολύ υψηλή σε θερμίδες, κ για τα αμινοξέα που έχω την απορία παίρνω 5γρ πριν την προπόνηση πάλης και στα βάρη παίρνω 5 πριν την προπόνηση πάλι κ ίσως 5 κατά τη διάρκεια.. Δεν ξέρω αν υπάρχει σωστό κ λάθος με τις δοσολογίες αλλά σε γενικές γραμμές είμαι οκ με το συγκεκριμένο συμπλήρωμα;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση

2. 24-12-18 11:52 #2
    IFBB Pro Athlete
    Το avatar του χρήστη Chris Pistolas

Προεπιλογή
    Καλησπέρα! Για τα BCAAS η δοσολογία που θα σου πρότεινα είναι 5-10γρ κατά τη διάρκεια της προπόνησης σου και ίσως αλλά 5γρ μαζι με άλλα απαραίτητα αμινοξέα πριν τη προπόνηση σου. Επίσης θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις μαζι με τα BCAAS και τα EAAS για Intra workout στη μισή δόση το καθένα (5+5γρ) για να είσαι πλήρως καλυμμένος. Ελπίζω να σε βοηθήσει η συμβουλή μου!
    IFBB Pro
    Απάντηση με παράθεση

3. 24-12-18 14:22 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Τα ΕΑΑS τα προτείνουν πολύ όντως.. Όσο αφορά το πρωί που καμιά φορά πάω σχολή κ τρώω μετά από κανα 3-4 ώρες, χρησιμεύουν ή είναι άχρηστα;
    Απάντηση με παράθεση

4. 24-12-18 15:25 #4
    IFBB Pro Athlete
    Το avatar του χρήστη Chris Pistolas

Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christopherquad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Τα ΕΑΑS τα προτείνουν πολύ όντως.. Όσο αφορά το πρωί που καμιά φορά πάω σχολή κ τρώω μετά από κανα 3-4 ώρες, χρησιμεύουν ή είναι άχρηστα;
    Αν έχεις φάει πρωινό και μένεις νηστικός για 3-4 ώρες δεν έχεις κανένα θέμα. Αν όμως δεν έχεις φάει πρωινό τοτε τα BCAAS με EAAS και γλουταμινη θα ήταν κάτι που θα σε βοηθήσει αρκετά.
    IFBB Pro
    Απάντηση με παράθεση

5. 24-12-18 21:45 #5
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ λύθηκαν οι απορίες μου. Καλή συνέχεια!
    Απάντηση με παράθεση