Θέμα: Kαλησπέρα!

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 02-01-19 15:06 #1
    Talking Kαλησπέρα!
    Kαλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά.Είμαι 36 ετών και μετά από χρόνια κάκιστης διατροφής,με πατατάκια,πίτσες γλυκά και ότι χείριστο μπορείτε να φανταστείτε,εδώ και 1 χρόνο περίπου αποφάσισα να στρώσω λίγο την διατροφή μου γιατί είχα αρχίσει να κάνω κοιλίτσα και μου το έλεγαν και οι πελάτες,οπότε θορυβήθηκα...Είμαι 1.83 και 73 κιλά πλέον.Κατάφερα και έχασα 13 κιλά (ήμουν 86 κιλά) αλλά δυστυχώς ο τρόπος που τα έχασα μάλλον ήταν λάθος..Υπέφερα πολύ,ποτέ δεν έτρωγα πρωινό και 2 μόνο 2 γεύματα την ημέρα!Μεσημέρι και Βράδυ! Βασικά δεν ξέρω καν αν λάμβανα έστω καν 50gr πρωτείνης συνολικά την ημέρα...Αποτέλεσμα ναι μεν να χάσω λίπος αλλά είμαι σίγουρος πως έχασα και μυικό όγκο!Ήμουν που ήμουν λεπτοκαμωμένος,έγινα ακόμα χειρότερος τώρα!Εδώ και 3 μήνες κάνω EMS,την μοναδική γυμναστική που κάνω...
    Λόγω επαγγέλματος δεν έχω χρόνο πολύ και γι'αυτό ασχολήθηκα με Ηλεκτρομυοδιέγερση.Καθώς μου απαιτεί 20 λεπτά/2 φορές την εβδομάδα.Βέβαια,ξέρω πως αυτήν δεν κάνει τίποτα από μόνη της αν δεν μπει βάρος.Μου το είπαν και οι γυμναστές μου.Οπότε σκέφτομαι να εντάξω ίσως και TRX στο πρόγραμμά μου.

    Δεν έχω σκοπό να γίνω φυσικά BodyBuildεράς,δεν πιστεύω άλλωστε πως είμαι εις θέση να ανταποκριθώ στις σκληρές θυσίες που απαιτεί το συγκεκριμένο Hobby-επάγγελμα,αλλά ρε γαμώτο θα ήθελα να αποκτήσω λίγο μυικό όγκο ώστε να δέσει το σώμα μου. Σκέφτομαι να κάνω μία DEXA να δούμε που βρίσκομαι ώστε να μου πείτε κι εσείς πόσο ...σοβαρά είμαι και να μου δώσετε κάποια διατροφική συμβουλή.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stavros1983 : 02-01-19 στις 15:09
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-01-19 23:11 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Σταυρο καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλή χρονιά.
    Καταρχήν το ότι έχεις εντοπίσει τα λάθη σου και αποφάσισες να κάνεις μια στροφή, είναι μια καλή αρχή.
    Θα πρέπει να συνοψίσεις την διατροφή σου, προσπαθώντας να υπολογίσεις πόσες θερμίδες πρέπει να λαμβάνεις καθημερινά.
    Μια καταμέτρηση DEXA, δες εδω , θα σε βοηθήσει να δεις σε τι ποσοστά βρίσκεσαι.
    Οσον αφορά την προπονηση, εφόσον μπήκες σε bb forum, Καταλαβαίνεις ότι προκρίνουμε αυτού του είδους την εξάσκηση + αεροβική.
    Εδω θα είμαστε να τα λέμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-01-19 00:29 #3
    Προεπιλογή
    Πρωτα απ ολα πρεπει σαν βαση να κανεις μια σωστη διατροφη ,που οπως ειπες ηδη ειδες τα αρνητικα αποτελεσματα
    της ''σαβουροφαγιας'' εστω κ αν ειναι υποθερμιδικη που σε εκανε να χασεις κιλα.
    Απο προπονηση αφου εχεις χρονο 20 λεπτα δυο φορες την εβδομαδα ,νομιζω θα μπορουσες να τα κανεις 40 λεπτα για να κανεις λιγο προπονηση εστω κ στο σπιτι αν δεν μπορεις γυμναστηριο.
    Η εικονα σου στον καθρεφτη κ στη διαθεση σου ,θα ειναι η καλυτερη μετρηση
    Καλως ηρθες κ να εχεις επιτυχια στον στοχο σου
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-01-19 00:51 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Θα πάω σε αυτό το κέντρο στον Άγιο Δημήτριο,καθώς έχει και ανταγωνιστικές τιμές και θα ποστάρω τα αποτελέσματα.Να'στε καλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-01-19 13:48 #5
    Προεπιλογή
    Καλή Χρονιά, καλός ήρθες στην παρέα μας και καλή επιτυχία στους στόχους σου
    Απάντηση με παράθεση