Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 17-01-19 01:43 #1
    Προεπιλογή Κρεατίνη για αγωνιστική απόδοση
    Καλησπέρα σε όλους παιδιά
    χρησιμοποιώ εδώ και τρεις μήνες ως συμπλήρωμα διατροφής πρωτείνη γράμμωσης. Αρχικά είχα αγοράσει την Whey Iso Clear, 90αρα νομίζω και έμεινα αρκετά ευχαριστημένος. Μετά συνέχισα με την CFM Iso 90 που έχω και τώρα. Δεν ξέρω αν σας φαίνονται καλές επιλογές, θα ήθελα να με δώσετε τις απόψεις σας. Από εκεί και πέρα θέλω να χρησιμοποιήσω και κρεατίνη. Χρησιμοποιώ ήδη (GymBeam Crea7in, πολλών ειδών), αλλά το θέμα είναι πως επειδή παίζω ποδόσφαιρο, δε θέλω κρεατίνη η οποία θα κάνει κράτηση υγρών στους μύες με αποτέλεσμα να βάλω βάρος, χρειάζομαι κρεατίνη για λόγους απόδοσης (έκρηξη, ταχύτητα, δύναμη κλπ.). Εννοείται πως δεν περιμένω να κάνει θαύματα το συμπλήρωμα, απλά εάν ξέρετε ποιά θεωρείται «κορυφαία» κρεατίνη σε αυτήν την κατηγορία θα ήθελα να τη χρησιμοποιήσω. Και αυτή που χρησιμοποιώ τώρα καλή είναι, απλά θέλω ότι πιο ποιοτικό υπάρχει στην αγορά καθώς σε κάποιους μήνες έχω δοκιμαστικά σε επαγγελματικές ομάδες και πρέπει να τα δώσω όλα.
    Σας ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-01-19 08:21 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Καλημέρα φίλε , με μια τέτοια creapure Μονουδρική, είσαι καλυμμένος

    Δες εδώ :

    Creatine Monohydrate Creapure (Nutrend)

    Αν θες κάτι σε φόρμουλα, που πιθανόν θα δείς κάτι περισσότερο, αυτή είναι μια πολύ καλή επιλογή

    Creaplex Hardcore™ (SCI-MX)

    Κατά τα άλλα, υπάρχουν εκατοντάδες επιλογές, γνώμη μου, μην ζαλιστείς με πολλά!

    Οσο για την κατακράτηση υγρών, γίνεται ενδοκυτταρικά, ας το πουμε ενδομυικά και δεν σε απασχολεί. Εξάλλου, με την προπόνηση ποδοσφαίρου που κάνεις, εκ των πραγμάτων θα είσαι οκ με την αεροβίσωη, δεν γίνεται να "βαρύνεις", απλά η κρεατίνη θα σου δώσει την ενέργεια και την απόδοση.
    Απάντηση με παράθεση