Καλησπέρα! Ήρθε η ώρα μου να γίνω κι εγώ μέλος και να βοηθηθώ περισσότερο από σας! Η κατάσταση μου: Έχω ασχοληθεί 2-3 χρόνια με τη γιόγκα και το τελευταίο εξάμηνο έχω ξεκινήσει προπόνηση με βάρη και ποδήλατο. Είμαι 1.56 και 58 κιλά. Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο στόχο, το κάνω περισσότερο για την υγεία μου και ύστερα γιατί δείχνει καλύτερο το σώμα μου. Θα ήθελα όμως να κάνω μια ερώτηση και ας μου πει κάποιος αν υπάρχει αντίστοιχο θέμ ώστε να ρίξω μια ματιά. Με τη λίγη γυμναστική που έκανα είδα ότι έχασα δέκα κιλά και δε μου είχε αρέσει καθόλου αυτό. Τα ξαναπήρα όταν σταμάτησα την προπόνηση για κάποιο διάστημα και μετά από προσπάθεια. Η ερώτηση ειναι: Τι να κάνω για να μη ξαναχάσω τόσα κιλά; Να κόψω το ποδήλατο; Να τρώω παραπάνω; Επίσης είχε μειωθεί αρκετά ο πωπός μου και ούτε και αυτό μου άρεσε. Η διαφορά ήταν αισθητή και στον καθρέφτη και στη ζυγαριά. Θέλω να συνεχισω τη γυμναστική χωρίς όμως να έχω τόση απώλεια. Το πρόγραμμα μου είναι το κλασσικο του γυμναστηρίου. Κάνω μπράτσα, πωπό, μηρούς, πλάτη όλα. Το φαγητό άστατο. Απλώς προσπαθώ να τρώω υγειινά αλλά δε το κάνω. Θα φάω τη σαβούρα μου. Θα με βοηθούσαν οι απόψεις σας. Ευχαριστω!