Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 27
  1. 19-02-19 21:57 #1
    Post My food and training diary !
    Καλησπερα,
    αποφασισα να ξεκινησω ενα ημερολογιο διατροφης κ προπονησης ετσι ωστε να εχω μια καθαρη εικονα για το πως θα βελτιωθω οσο το δυνατον περισσοτερο και αν εχετε οποιαδηποτε συμβουλη η προταση θα ημουν ευγνωμων..

    Διατροφη.

    Πρωινο 9.30

    40 γραμμ βρωμη
    200 γραμμ γιαουρτι 2%
    1 scoop πρωτεινη

    προπονηση 12.00-14.00

    μετα προπονητικο 14.30
    ενα shake με μια μπανανα 1 scoop πρωτεινη και 200 ml γαλα αλπρο καρυδας χωρις ζαχαρη

    μεσημεριανο 16.30

    2 μπιφτεκια μοσχαρισια (180 γραμ μαγειρεμενα)
    1 αγγουρι με ενα κ.τ ελαιολαδο
    (εδω δεν εβαλα υδατανθρακα γιατι ξεχασα να το παρω μαζι στη δουλεια )

    απογευματινο 19.00

    100 γραμμ γιαουρτι 2%

    βραδινο 23.00
    2 αυγα βραστα κ σαλατα πρασινη με 1 κ.γ ελαιολαδο

    ΠΡΩΤΕΙΝΗ 143 ΓΡΑΜΜ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΑΣ 85 ΓΡΑΜΜ ΛΙΠΑΡΑ 63 ΓΡΑΜΜ
    ΘΕΡΜΙΔΕΣ 1564

    Προπονηση
    10' περπατημα για ζεσταμα

    καθισματα 4*12*20kg
    προβολες σε BOSU BALL 4*12
    αρσεις 4*12*30kg
    πιεσεις στηθους στο παγκο 4*12*25Kg
    πιεσεις αλτηρων 4*12*6kg
    pullover 4*12*10kg
    εκτασεις με αλτηρες πανω απο το κεφαλι 4*12*12kg
    σφυρια με αλτηρα 4*12*6kg
    kάμψεις δικεφάλων με στραβόμπαρα 4*12*15g
    Πιέσεις τρικεφάλων στην τροχαλία με σχοινί 4*12*30kg
    κωπηλατικη με 2 χερια τριγωνικη λαβη 4*12*40kg

    ραχιαιοι 4*15
    ροκανισματα με 5 kg 4*50

    20" περπατημα στο 6.5
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-02-19 09:10 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή!
    Στο θέμα του υδατάνθρακα, καλό είναι να υπάρχει στο μεταπροπονητικό γεύμα.
    Επίσης δεν ξέρω αν θα επελεγα γάλα για το μεταπροπονητικό ρόφημα, καθώς σίγουρα θα σου κόψει την όρεξη , κάνει πιο "βαρύ" το ρόφημα και καθυστερεί παράλληλα την αφομοίωση της πρωτεΪνης, σε σχέση αν την έπινες με νερό.
    θα το έβαζα εναλλακτικά στο πρωϊνό, αντί του γιαρτιού, οταν θες να αλλάξεις κατι απο τα στάνταρ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-02-19 19:47 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή αρχή!
    Στο θέμα του υδατάνθρακα, καλό είναι να υπάρχει στο μεταπροπονητικό γεύμα.
    Επίσης δεν ξέρω αν θα επελεγα γάλα για το μεταπροπονητικό ρόφημα, καθώς σίγουρα θα σου κόψει την όρεξη , κάνει πιο "βαρύ" το ρόφημα και καθυστερεί παράλληλα την αφομοίωση της πρωτεΪνης, σε σχέση αν την έπινες με νερό.
    θα το έβαζα εναλλακτικά στο πρωϊνό, αντί του γιαρτιού, οταν θες να αλλάξεις κατι απο τα στάνταρ.
    Σε ευχαριστω πολυ για τη παρατηρηση,Οσον αφορα υδατανθρακα προσθετω παντα στο μεσημεριανο,τελευταια προσθηκη του ειναι ενα φρουτο στο απογευματινο(συνηθως ξινομηλο).Ναι για το γαλο το φανταστηκα οποτε μπορω να κανω ενα σεικ με την πρωτεινη κ τη μπανανα απλα προσθετωντας νερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-02-19 20:17 #4
    Προεπιλογή
    Για σημερα εχουμε τα παρακατω.

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ

    πρωινο 11.00 ( με πηρε ο υπνος λιγακι )
    240 γραμμ γιαουρτι 2% ενα σκουπ πρωτεινη
    40 γραμμ βρωμη

    προπονηση 12.00-14.00

    μεταπροπονητικο 14.45
    1 σκουπ πρωτεινη κ 1 μπανανα στο μπλεντερ με νερο.

    μεσημεριανο 16.30
    100 γραμμ κοτοπουλο
    80 γραμμ ρυζι καστανο μπασματι
    1 αγγουρι με 1 κ.γ ελαιολαδο

    απογευματινο 18.30
    1 μηλο granny smith πρασινο
    1 ζελε φρουτων light ωρις ζαχαρη

    βραδινο(αυτο δεν το εφαγα ακομα )
    2 αυγα βραστα η ομελετα κ πρασινη σαλατα με 1 κ.γ ελαιολαδο

    ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΑΣ 102 ΓΡΑΜΜ ΠΡΩΤΕΙΝΗ 111 ΓΡΑΜΜ ΛΙΠΑΡΑ 41 ΓΡΑΜΜ
    ΘΕΡΜΙΔΕΣ 1354

    Προπονηση
    5' ζεσταμα

    Supersets σημερα λογω ελλειψης χρονου

    εμπροσθολαιμιες στο lat
    3*12*30kg
    με πιεσεις ωμων στο μηχανημα
    3*12*15kg

    oπισθολαιμιες στο lat
    3*12*25kg
    με πιεσεις στηθους στη πρεσσα
    3*12*20kg

    πρεσσα ποδιων καθετη
    3*12*50kg
    γαμπες στην πρεσσα
    3*15*60 kg

    πιεσεις τρικεφαλων στην τροχαλια με σχοινι
    3*12*25kg
    πιεσεις δικεφαλων στην τροχαλια
    3*12*25kg

    3*12 ραχιαιοι
    4 σετ σανιδα για 2'

    τελος 10' ελλειπτικο κ 10' περπατημα στο 6.6
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-02-19 17:28 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    καλησπερα και απο εδω spi90.
    αρχικα γραψε μας τα στατς τους και τους στοχους σου γιατι σιγουρα οι θερμιδικες σου αναγκες θεωρω οτι ειναι περισσοτερες και οι 1300 θερμιδες για εναν ανθρωπο μου φαινονται ελαχιστες.
    οσο για την προπονηση τι προγραμμα ακριβως ακολουθεις?ποσες φορες γυμναζεσαι την εβδομαδα?απλα ερωτηματα για να μπορεσουμε να βοηθησουμε ουσιαστικα.καλη αρχη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-02-19 19:53 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα και απο εδω spi90.
    αρχικα γραψε μας τα στατς τους και τους στοχους σου γιατι σιγουρα οι θερμιδικες σου αναγκες θεωρω οτι ειναι περισσοτερες και οι 1300 θερμιδες για εναν ανθρωπο μου φαινονται ελαχιστες.
    οσο για την προπονηση τι προγραμμα ακριβως ακολουθεις?ποσες φορες γυμναζεσαι την εβδομαδα?απλα ερωτηματα για να μπορεσουμε να βοηθησουμε ουσιαστικα.καλη αρχη.
    Καλησπεραα κ απο μενα !Λοιπον ειμαι 61 κιλα με υψος 1,75.Τυπος σωματος ενδομορφικος.Στο παρελθον ειχα παραπανω κιλα με αποτελεσμα οταν τα εχασα να χαλαρωσω ειδικα απο τη μεση και κατω.Οι θερμιδες ειναι τοσες γιατι θα ηθελα να φτασω στα 57-58 κιλα που ημουν περυσι και γενικα να φτιαξει οσο περισσοτερο μπορει το σωμα μου.Και επισης να καταφερω να κανω την σωστη διατροφη τροπο ζωης(ατελειωτες διαιτες τοσα χρονια).Γυμναστηριο 5 φορες την εβδομαδα.Εχω ξεκινησει απο περυσι τον Μαρτιο με ενα διαλλειμα τον προηγουμενο μηνα.Αρχικα εκανα full body για 5 μηνες κ ειχα δει πολυ καλα αποτελεσματα σε συνδυασμο με πολη καλη διατροφη βεβαια κ αρκετο αεροβιο.Μετα αλλαξα γυμναστηριο κ δοκιμασα ανα 2 μηνες διαφορετικα στυλ προγραμματος.Ανω-κατω μερος,split.Αλλα θεωρω οτι για το σωμα μου τη μεγαλυτερη βελτιωση την ειδα με το full.Γι αυτο ομως γραφτηκα να ακουσω κτις δικες σας γνωμες κ γενικα να παιρνω κουραγιο κ να μην τα παραταω στις δυσκολες μερες
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-02-19 19:59 #7
    Προεπιλογή
    Αα και το προγραμμα για σημερα !!

    Διατροφη

    Πρωινο
    230 γραμμ γιαουρτι 2%
    ενα σκουπ whey
    40 γραμμ βρωμη

    προπονηση

    μεταπροπονητικο
    ενα σκουπ whey
    1 μπανανα

    μεσημεριανο
    80 γραμμ καστανο ρυζι μπασματι
    50 γραμμ κοτοπουλο κ 1 αυγο βραστο
    σαλατα με 1 αγγουρι 1 ντοματα 1 κρεμμυδι κ 1 κγ ελαιολαδο

    απογευματινο
    ενα μηλο granny smith
    1 καφε σκετο

    βραδινο
    σαλατα πρασινη με πιπερια κρεμμυδι κ 1 τονο σε νερο με 1 κγ ελαιολαδο

    (αν πεινασω μετα το βραδινο επειδη κοιμαμαι αργα συνηθως)
    Πριν τον υπνο
    200 γραμμ γιαουρτι 2% με 5 αμυγδαλα ωμα αναλατα

    θερμιδες 1706
    πρωτεινη 128 υδατανθρακας 153 λιπαρα 44

    Προπονηση
    5’ ζεσταμα

    supersets

    ανοιγματα με αλτηρες 3*10*5kg
    αρσεις με αλτηρα ενα ποδι 3*10*18kg

    προβολες με αλτηρες 3*10*12 kg
    χαμηλη κωπηλατικη ενα χερι 3*20*15kg

    ορθιες ελξεις ωμων στην τροχαλια με σχοινι 3*10*20kg
    πιεσεις μπαρας σε επικλινή 3*10*20kg

    εκτασεις ωμων με αλτηρα 3*10*5kg
    εκτάσεις τρικεφάλων στην τροχαλία πάνω από το κεφάλι με σχοινι 3*10*15kg

    10’ περπατημα στο τελος


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Spi90 : 21-02-19 στις 20:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-02-19 20:37 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spi90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπεραα κ απο μενα !Λοιπον ειμαι 61 κιλα με υψος 1,75.Τυπος σωματος ενδομορφικος.Στο παρελθον ειχα παραπανω κιλα με αποτελεσμα οταν τα εχασα να χαλαρωσω ειδικα απο τη μεση και κατω.Οι θερμιδες ειναι τοσες γιατι θα ηθελα να φτασω στα 57-58 κιλα που ημουν περυσι και γενικα να φτιαξει οσο περισσοτερο μπορει το σωμα μου.Και επισης να καταφερω να κανω την σωστη διατροφη τροπο ζωης(ατελειωτες διαιτες τοσα χρονια).Γυμναστηριο 5 φορες την εβδομαδα.Εχω ξεκινησει απο περυσι τον Μαρτιο με ενα διαλλειμα τον προηγουμενο μηνα.Αρχικα εκανα full body για 5 μηνες κ ειχα δει πολυ καλα αποτελεσματα σε συνδυασμο με πολη καλη διατροφη βεβαια κ αρκετο αεροβιο.Μετα αλλαξα γυμναστηριο κ δοκιμασα ανα 2 μηνες διαφορετικα στυλ προγραμματος.Ανω-κατω μερος,split.Αλλα θεωρω οτι για το σωμα μου τη μεγαλυτερη βελτιωση την ειδα με το full.Γι αυτο ομως γραφτηκα να ακουσω κτις δικες σας γνωμες κ γενικα να παιρνω κουραγιο κ να μην τα παραταω στις δυσκολες μερες
    συγχαρητηρια που καταφερες και εχασες τα κιλα και να ξερεις το πιο δυσκολο ειναι να υπαρχει διαρκεια δηλαδη να μην υπαρχουν αυξομοιωσεις και να σταθεροποιησεις το βαρος σου.δεν μπορω να εχω εικονα πως εισαι γιατι αλλο η ζυγαρια αλλο ο καθρεφτης.αν θελεις βαζεις φωτο μονο το σωμα.τα 57 νομιζω θα ειναι λιγα για το υψος 1,75.
    τωρα σε οτι αφορα τη χαλαρωση αυτο οφειλεται στην απωλεια κιλων και με την ενδυναμωση θα εχεις αποτελεσμα.γι'αυτο δεν πρεπει να χασεις αποτομα κιλα κι αλλα,διοτι θα παρατεινει τη χαλαρωση.να ξερεις οτι το σωμα πρεπει με αργους ρυθμους να βαζει η' να χανει κιλα και για τον μεταβολισμο και για την χαλαρωση στην προεκειμενη περιπτωση και φυσικα για να υπαρχει διαρκεια.μην ριχνεις αποτομα τις θερμιδες γιατι αν απο τωρα θα εχεις ενα ταβανι 1300-1400 θερμιδες τοτε αυριο ποσο θα πεσεις για να χασεις?καταλαβες τι εννοω?
    υπολογισε τις θερμιδικες σου αναγκες με βαση τις δραστηριοτητες σου και μετα αφαιρεσε 200 θερμιδες.τρεξτο ενα μηνα και βλεπεις πως ανταποκρινεται το σωμα σου και αναλογα πραττεις.ετσι δεν θα σοκαριστει ο οργανισμος και δεν θα καταστρεψεις τον μεταβολισμο σου.υπαρχει στο φορουμ η μεθοδος.
    οσο για το προγραμμα και εγω θεωρω οτι τα φουλ ειναι πιο αποδοτικα και καθολου βαρετα
    ευχομαι καλη επιτυχια
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-02-19 21:03 #9
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Γεια!
    Επιγραμματικά:

    1. Τα 57 κιλά για 1.75 είναι ελάχιστα. Τα 61 μάλλον λίγα εκτός αν έχεις πολύ λεπτό σκελετό. Με 1300 θερμίδες μάλλον θα είσαι αναγκασμένη σε μόνιμη δίαιτα για μια ζωή, που είναι ψιλοανέφικτο.
    2. Πρέπει να αυξήσεις την μυικότητά σου.
    3. Η προπόνηση σου είναι τελείως λάθος για το 2. Τα σουπερ σετ δεν σε βοηθάνε σε αυτό που χρειάζεσαι.
    4. Πρέπει αυξήσεις τις θερμίδες σου, ή τουλάχιστον κράτα τες σταθερές μέχρι να γίνει ένα μινι body-recomp.
    5. Full-body και upper-lower ειναι εξίσου αποδοτικές μέθοδοι προπόνησης και αυτες να προτιμάς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-02-19 21:04 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγχαρητηρια που καταφερες και εχασες τα κιλα και να ξερεις το πιο δυσκολο ειναι να υπαρχει διαρκεια δηλαδη να μην υπαρχουν αυξομοιωσεις και να σταθεροποιησεις το βαρος σου.δεν μπορω να εχω εικονα πως εισαι γιατι αλλο η ζυγαρια αλλο ο καθρεφτης.αν θελεις βαζεις φωτο μονο το σωμα.τα 57 νομιζω θα ειναι λιγα για το υψος 1,75.
    τωρα σε οτι αφορα τη χαλαρωση αυτο οφειλεται στην απωλεια κιλων και με την ενδυναμωση θα εχεις αποτελεσμα.γι'αυτο δεν πρεπει να χασεις αποτομα κιλα κι αλλα,διοτι θα παρατεινει τη χαλαρωση.να ξερεις οτι το σωμα πρεπει με αργους ρυθμους να βαζει η' να χανει κιλα και για τον μεταβολισμο και για την χαλαρωση στην προεκειμενη περιπτωση και φυσικα για να υπαρχει διαρκεια.μην ριχνεις αποτομα τις θερμιδες γιατι αν απο τωρα θα εχεις ενα ταβανι 1300-1400 θερμιδες τοτε αυριο ποσο θα πεσεις για να χασεις?καταλαβες τι εννοω?
    υπολογισε τις θερμιδικες σου αναγκες με βαση τις δραστηριοτητες σου και μετα αφαιρεσε 200 θερμιδες.τρεξτο ενα μηνα και βλεπεις πως ανταποκρινεται το σωμα σου και αναλογα πραττεις.ετσι δεν θα σοκαριστει ο οργανισμος και δεν θα καταστρεψεις τον μεταβολισμο σου.υπαρχει στο φορουμ η μεθοδος.
    οσο για το προγραμμα και εγω θεωρω οτι τα φουλ ειναι πιο αποδοτικα και καθολου βαρετα
    ευχομαι καλη επιτυχια
    Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!Εχασα περιπου 50 κιλα εχουν περασει ομως σχεδον 10 χρονια πλεον απλα ποτε δεν καταφερα να ασχοληθω με τη γυμναστικη γιατι το θεωρουσα αγγαρεια.Περυσι για πρωτη φορα πραγματικα αγαπησα το γυμναστηριο,με βοηθησε να ξεπερασω απιστευτα μεγαλο στρες κ γενικα διαφορα θεματα που ειχα εκεινη την περιοδο το βρηκα σαν εκτονωση κ απο τοτε κολλησα.Δεν εχεις αδικο σε αυτο το ξερω πως ειναι λιγα απλα κ μονο λογω της χαλαρωσης φαινομαι παραπανω απο 60 που ειμαι τωρα.Οι θερμιδες συντηρησης μου βγαινουν στις 2100 αλλα οταν η διατροφη μου κυμαινεται σε 1800 δεν χανω βαρος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-02-19 21:08 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια!
    Επιγραμματικά:

    1. Τα 57 κιλά για 1.75 είναι ελάχιστα. Τα 61 μάλλον λίγα εκτός αν έχεις πολύ λεπτό σκελετό. Με 1300 θερμίδες μάλλον θα είσαι αναγκασμένη σε μόνιμη δίαιτα για μια ζωή, που είναι ψιλοανέφικτο.
    2. Πρέπει να αυξήσεις την μυικότητά σου.
    3. Η προπόνηση σου είναι τελείως λάθος για το 2. Τα σουπερ σετ δεν σε βοηθάνε σε αυτό που χρειάζεσαι.
    4. Πρέπει αυξήσεις τις θερμίδες σου, ή τουλάχιστον κράτα τες σταθερές μέχρι να γίνει ένα μινι body-recomp.
    5. Full-body και upper-lower ειναι εξίσου αποδοτικές μέθοδοι προπόνησης και αυτες να προτιμάς.

    Καλησπεραα
    θα συμφωνησω μαζι σου σε αυτο γιατι ετσι κι αλλιως πειναω με 1300 θερμιδες απλα κανω υπομονη.Αν απλα κανω τις ιδιες ασκησεις απλα σε full body κ οχι σουπερ σετ θα ειναι ενταξει?H ειναι γενικα η επιλογη ασκησεων λανθασμενη?Και η διατροφη σαν τροφες πως σου φαινεται?τις ποσοτητες πολυ ευχαριστως τις ανεβαζω αν δεν παρω βαρος αυτο δεν ειναι προβλημα.Πολλες ερωτησεις ελπιζω να μην σε ζαλισα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-02-19 21:28 #12
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Το φαγητό είναι οκ, αλλά λίγο και πολύ αυστηρό.

    Στην προπόνηση κράτα τις ίδιες ασκήσεις, ιδανικά βάλε και πιο compound κινήσεις (squat, deadlift, overhead press) με ελέυθερη μπάρα στην αρχή της προπόνησης.
    Εχε ενα εύρος 5-10 επαναλήψεις για αρχή και να αυξάνεις τα κιλά προοδευτικά. Οσο κάνεις τα ίδια και τα ίδια δε θα δεις βελτίωση.
    2-3 λεπτά διάλλειμα μεταξύ των σετ.

    Υπάρχουν θέματα στο φόρουμ για full body & upper-lower splits που μπορείς να πάρεις μια ιδέα.


    Η γνώμη μου είναι σε καμία περίπτωση να μη χάσεις άλλα κιλά. Τρώγε όσο χρειάζεται για να παραμείνεις στα 61. Αν χάνεις φάε παραπάνω. Ιδανικά πρέπει να πάρεις 2-3 κιλά μεσα στον επόμενο χρόνο.
    Έχε σαν κριτήριο τον καθρέφτη σ' αυτή τη φάση και όχι τη ζυγαριά.


    Αν έχεις κάποια φωτο, θα βοηθούσε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-02-19 21:40 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το φαγητό είναι οκ, αλλά λίγο και πολύ αυστηρό.

    Στην προπόνηση κράτα τις ίδιες ασκήσεις, ιδανικά βάλε και πιο compound κινήσεις (squat, deadlift, overhead press) με ελέυθερη μπάρα στην αρχή της προπόνησης.
    Εχε ενα εύρος 5-10 επαναλήψεις για αρχή και να αυξάνεις τα κιλά προοδευτικά. Οσο κάνεις τα ίδια και τα ίδια δε θα δεις βελτίωση.
    2-3 λεπτά διάλλειμα μεταξύ των σετ.

    Υπάρχουν θέματα στο φόρουμ για full body & upper-lower splits που μπορείς να πάρεις μια ιδέα.


    Η γνώμη μου είναι σε καμία περίπτωση να μη χάσεις άλλα κιλά. Τρώγε όσο χρειάζεται για να παραμείνεις στα 61. Αν χάνεις φάε παραπάνω. Ιδανικά πρέπει να πάρεις 2-3 κιλά μεσα στον επόμενο χρόνο.
    Έχε σαν κριτήριο τον καθρέφτη σ' αυτή τη φάση και όχι τη ζυγαριά.


    Αν έχεις κάποια φωτο, θα βοηθούσε.
    Καταλαβα.Αν καταφερω να βαλω μυικοτητα οπως ειπες σιγουρα δεν με νοιαζει να πεσω σε κιλα αφου αυτο που με ενοχλει ειναι η εικονα των ποδιων που εκ των πραγματων εχουν παντα κ το περισσοτερο λιπος ειδικα στην δικη μου περιπτωση λογω της χαλαρωσης φαινεται ακομα χειροτερα.Θα προσπαθησω να ανεβασω κ φωτο να παρεις μια ιδεα.Ωραια οποτε ισοθερμιδικα διατοφη κ οχι σουπερσετ.Αν βαλω παραπανω αεροβιο θα βοηθησει καπως ελαχιστα την εικονα των ποδιων?Ξερω πως απαιτειται μυικοτητα προπαντων για αυτο απλα αν συνδυαστικα με τα βαρη εχω καλυτερο αποτελεσμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-02-19 22:19 #14
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή και από μένα με το ημερολόγιο σου και καλές προπονήσεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-02-19 23:30 #15
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spi90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβα.Αν καταφερω να βαλω μυικοτητα οπως ειπες σιγουρα δεν με νοιαζει να πεσω σε κιλα αφου αυτο που με ενοχλει ειναι η εικονα των ποδιων που εκ των πραγματων εχουν παντα κ το περισσοτερο λιπος ειδικα στην δικη μου περιπτωση λογω της χαλαρωσης φαινεται ακομα χειροτερα.Θα προσπαθησω να ανεβασω κ φωτο να παρεις μια ιδεα.Ωραια οποτε ισοθερμιδικα διατοφη κ οχι σουπερσετ.Αν βαλω παραπανω αεροβιο θα βοηθησει καπως ελαχιστα την εικονα των ποδιων?Ξερω πως απαιτειται μυικοτητα προπαντων για αυτο απλα αν συνδυαστικα με τα βαρη εχω καλυτερο αποτελεσμα
    Καταρχήν το περπάτημα δεν είναι αερόβια, είναι περπάτημα . Αν θες να κάνεις αερόβια κάνε 20 λεπτα όπως το χεις, είτε περπάτημα σε μεγάλη ανηφόρα, είτε τρέξιμο.
    Από άποψη βελτίωσης στην εικόνα εσένα δε θα σου προσφέρει τίποτα αλλά θα καίς λίγες παραπάνω θερμίδες.
    Από την περιγραφή σου, πρέπει να σαι skinny-fat εκτός αν έχεις χαλάρωση στο δέρμα, αλλά μάλλον είναι το 1ο (το οποίο διορθώνεται) αλλά μπορεί να σαι και υπερβολική. Γι αυτό θέλουμε μια φωτο.
    Οπότε τα βάρη είναι μονόδρομος για σένα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία