Η Σκολιωση δεν έχει να κάνει.
Και ποιος μίλησε για φλεγμονη;

Εγώ είπα τον υπερηχο γιατι; Αυτό που πιάνεις δεν είναι κόκκαλο. Το ξεκαθαρισαμε. Είναι μια δομη. Τώρα εσύ λες είναι σκληρο. Εγώ δεν έχω άποψη. Αν είναι για παράδειγμα ένα πρηξιμο, αν είναι ένα λιπωμα, αν είναι μια διογκωση των μαλακών μορίων (αν το "κρέας εκεί είναι πρησμενο" για να στο πω απλα), πριν τη μαγνητική μπορούμε να κάνουμε ένα υπερηχο. Αυτό είπα σαν ιδέα.

Θέλω όμως να γράψω και κάτι. Και ας το διαβάσουν κι άλλοι ίσως φανώ κακός αλλά δεν πειράζει. Ρωτάω λοιπόν:
Βλέπετε γιατί κανείς δε σας παίρνει στα σοβαρα;
Είσαι και πονας τόσον καιρό. Και κάνεις βάρη. Και πας σε ένα γιατρό. Και κάνεις ακτινογραφία, τρως την ακτινοβολία. Πας να κάνεις μαγνητική, αυτό κοστίζει. Και να την κάνεις. Να δούμε τι είναι. Αλλά είναι δυνατόν σε μια φάση ψαξιματος να μη σταματάς εντελώς την προπονηση; Δηλαδη αδιάφορο αν σε πονάει η άσκηση που κάνεις ή όχι. Δεν είναι ανάγκη να σε πονάει σε αυτό το σημείο για να τη σταματήσεις. Τόσοι άλλοι μύες περνάνε γύρω τριγύρω. Αν δεν αφήσεις λίγο χρόνο να ηρεμήσει το σώμα πως θα έχουμε μια άποψη;

Αλλά είναι αστείο, που πάτε σε γιατρούς και θέλετε ένα κάρο εξετάσεις, και υπάρχουν γιατροί που τις γράφουν, (δε γ.....ται το ταμείο πληρώνει) και προπόνηση να σταματήσετε δε θέλετε. Τέλοσπάντων. Δεν πάει αποκλειστικά σε εσένα αυτό, αλλά το ίδιο κάνεις και εσύ.

Σαν έναν που ήρθε χτες (ξανά και ξανά και ξανά, όχι ο ίδιος, αλλά υπάρχουν πολλοί τετοιοι) και μου λέει γιατρέ πονάει η μέση αλλά εγώ χάπια παύσιπονα δεν παίρνω. Λέω ωραία πήγαινε σπίτι και κάνε προσευχές. Μου κάνει το ίδιο.

Τεσπα. Κάνε τη μαγνητικη να δούμε τι θα βγει. Και έλα αν θες να τη συζητήσουμε. Ελπίζω και νομίζω θα είναι καθαρή.