Θέμα: Bulk diet

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 38
  1. 07-03-19 18:29 #1
    Προεπιλογή Bulk diet
    Θελω να παρω 1-2 γνωμες για μια διατροφη που εχω σκεφτει να κανω μετα τους αγωνες μιας και σκεφτομαι να κανω 1,5-2 χρονια ενα καλο off για να φτιαξω τα αδυναμα σημεια πανω μου, πανω κατω θα ειναι η διατροφη που θα γραψω και θα κανω 1 ελευθερο γευμα την εβδομαδα, μπορει καποια φορα να προκυψει καποια αλλαγη στις τροφες ( αν και σπανια) επισης θα δειτε οτι η ζωικη πρωτεινη δεν ειναι πολυ καθως μαζευονται αρκετα γραμμααρια απο το ρυζι τα μακαρονια και την πατατα.. Απο συμπληρωματα δεν θα βαλω τιποτα ουτε πρωτεινη ουτε αμινοξεα ουτε τιποτα... ( ισως αγορασω ενα preworkout για 1-2 φορες ισα ισα στις δυνατες προπονησεις

    Γευμα 1: 5 ολοκληρα αυγα + 6 φετες ψωμι του τοστ
    Γευμα 2: 100 γραμμαρια κοτοπουλο + 500 γραμμαρια ρυζι + 15-20 γραμμαρια κετσαπ + 2 κουταλιες λαδι
    Γευμα 3: 80 γραμμαρια κοτοπουλο + 500 γραμμαρια ρυζι + 15-20 γραμμαρια κετσαπ + 2 κουταλιες λαδι
    Γευμα 4: 600 γραμμαρια μακαρονια +15-20 γραμμαρια κετσαπ + 1 κουταλια λαδι
    Γευμα 5: 600 γραμμαρια μακαρονια +15-20 γραμμαρια κετσαπ + 1 κουταλια λαδι
    Γευμα 6: 300 γραμμαρια πατατα ψητη + 15-20 γραμμαρια κετσαπ + 1 κουταλια λαδι

    Θερμιδες: 4.300
    Πρωτεινη: 205 γραμμαρια
    Υδατανθρακας: 715 γραμμαρια
    Λιπαρα: 80 γραμμαρια

    Σκεφτομαι να βγαλω λιγα απο τα λιπαρα (κυριως απο το ελαιολαδο που χρησιμοποιω)
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-03-19 23:54 #2

    Εγγραφή
    17-02-2019
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    94
    Προεπιλογή
    Σου εύχομαι να πετύχεις τον στόχο σου. Μήπως οι θερμίδες είναι πολλές ; Βέβαια εξαρτάται πόσα κιλά θέλεις να φτάσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-03-19 00:35 #3
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω πολυ!! γενικα πλεον δεν με νοιαζουν κοιλιακοι κλπ μεχρι τον ιανουαριο που εκανα bulk ετρωγα 3500-3600 θερμιδες πιστευω με 4000-4200 θερμιδες και ενα δυνατο προγραμμα θα γινει ενα καλο οφφ για 1,5-2 χρονια ετσι ωστε να επιστρεψω πολυ καλθτερος για την σκηνη, αν και μαλλον χρειαζεται να ανεβασω λιγο την ζωικη πρωτεινη για να εχω αρκετα αμινοξεα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-03-19 05:16 #4

    Εγγραφή
    17-02-2019
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    94
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω πολυ!! γενικα πλεον δεν με νοιαζουν κοιλιακοι κλπ μεχρι τον ιανουαριο που εκανα bulk ετρωγα 3500-3600 θερμιδες πιστευω με 4000-4200 θερμιδες και ενα δυνατο προγραμμα θα γινει ενα καλο οφφ για 1,5-2 χρονια ετσι ωστε να επιστρεψω πολυ καλθτερος για την σκηνη, αν και μαλλον χρειαζεται να ανεβασω λιγο την ζωικη πρωτεινη για να εχω αρκετα αμινοξεα
    Τι ύψος έχεις και πόσα κιλά είσαι τώρα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-03-19 08:32 #5
    Προεπιλογή
    ειμαι 1,72-1,73 και τωρα ειμαι 76 κιλα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-03-19 10:00 #6

    Εγγραφή
    17-02-2019
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    94
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι 1,72-1,73 και τωρα ειμαι 76 κιλα
    Προσωπικά πιστεύω οτι είσαι μια χαρά. Αν θες πάρε αλλα 4 κιλά να φτάσεις μέχρι τα 80 και μετά κάνε απλα συντήρηση. Νομίζω 4000 θερμιδες ειναι υπερβολικές. Θα εχει ενδιαφέρον να ακούσουμε και μια άλλη γνώμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-03-19 13:42 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ZacharyVslks Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά πιστεύω οτι είσαι μια χαρά. Αν θες πάρε αλλα 4 κιλά να φτάσεις μέχρι τα 80 και μετά κάνε απλα συντήρηση. Νομίζω 4000 θερμιδες ειναι υπερβολικές. Θα εχει ενδιαφέρον να ακούσουμε και μια άλλη γνώμη.
    Λογικα πρεπει να κατεβασω τον υδατανθρακα λιγο και να ανεβασω ζωικη πρωτεινη... ναι αυτο να δουμε μερικες γνωμες τι λενε και οι αλλοι, μεχρι τον ιανουαριο ημουν στις 3200-3500 πριν αρχισω την διαιτα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-03-19 15:46 #8
    Προεπιλογή
    καθισα και σκεφτηκα καποιες αλλαγες πανω στο πλανο αυτο και θα ηθελα να τουε ριξουμε μια ματια αμα ειναι να ξεκινησω να προσαρμοζω την διατροφη αλλιως και οχι οπως στην αρχη

    1) Σιγουρα να ριξω τις θερμιδες στις 3000-3500
    2) θα εχω παλι 6 γευματα οπου θα εχω 1 γευμα με σεικ πρωτεινης + κρεατινη + δεξτροζη που εχω βρει σε καλη τιμη μετα την προπονηση και τα αλλα 5 γευματα θα αποτελουνται απο κανονικο φαγητο
    3) θα εχω σιγουρα Αυγα ψωμι + φυστικοβουτυρο + μπανανα η μηλο στο 1 γευμα γιατι ειναι μια επιλογη που πραγματικα ειναι νοστιμη για να ξεκιναω την μερα μου
    4) θα εχω 1 γευμα με κοτοπουλο + ρυζι + σαλατα + λαδι
    5) Μπορω να εχω 1 γευμα με φακες + ρυζι + σαλατα + λαδι που μου αρεσει σαν επιλογη το φακορυζο
    6) Στο Γευμα 6 που θα ειναι το τελευταιο μιας και οντως γιαουρτι και βρωμη χωρις γευση δεν μπορω να φαω να βαλω ενα ακομα γευμα με κοτοπουλο + πατατα?? πιστευω ειναι καλο και χορταστικό σαν γευμα

    Πως το βλεπετε αυτο το πλανο?? να αρχισω να προσαρμοζω τις θερμιδες και τα macros πανω του??
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-03-19 16:12 #9

    Εγγραφή
    17-02-2019
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    94
    Προεπιλογή
    Αν θες δες και το δικο μου πλάνο διατροφης που ακολουθω. Το εχω ανεβάσει στις διατροφες. Απλα για να παρεις μια ιδεα. Δυστυχώς δεν εχω λάβει κάποια γνώμη ακομα για το αν ειναι σωστο αυτο που ακολουθώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-03-19 16:38 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ZacharyVslks Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες δες και το δικο μου πλάνο διατροφης που ακολουθω. Το εχω ανεβάσει στις διατροφες. Απλα για να παρεις μια ιδεα. Δυστυχώς δεν εχω λάβει κάποια γνώμη ακομα για το αν ειναι σωστο αυτο που ακολουθώ.
    ειναι ωραια η διατροφη σου μου αρεσουν σαν ιδεες εγω απλα θελω στο οφφ για καμποσους μηνες να ξεφυγω απο την βρωμη που τρωω καθε μερα τωρα και αναγκαστικα τρωω βρωμη σοκολατα επειδη αγευστη δεν μου αρεσει καθολου γιαουρτι πλεον δεν μπορω να φαω καθολου με χαλαει παρα πολυ κοτοπουλο ρυζι απλα τα αγαπω μπορω να τρωω για χρονια καθε μερα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-03-19 17:04 #11

    Εγγραφή
    17-02-2019
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    94
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι ωραια η διατροφη σου μου αρεσουν σαν ιδεες εγω απλα θελω στο οφφ για καμποσους μηνες να ξεφυγω απο την βρωμη που τρωω καθε μερα τωρα και αναγκαστικα τρωω βρωμη σοκολατα επειδη αγευστη δεν μου αρεσει καθολου γιαουρτι πλεον δεν μπορω να φαω καθολου με χαλαει παρα πολυ κοτοπουλο ρυζι απλα τα αγαπω μπορω να τρωω για χρονια καθε μερα
    Ουτε εγω μπορω να φαω βρώμη σκέτη, ειναι αγευστη και γιαυτο το κανω σμουθι με γαλα και μπανανα και φυστικοβουτυρο και εχει ευχάριστη γευση. Μου αρεσει πολυ και μενα το ρυζι με κοτοπουλο και το τρωω συνεχεια απλα δυο φορες την εβδομαδα σπαω λιγο την μονοτονία με μακαρονια με τονο την μια μερα και την αλλη μερα κάποιο οσπριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-03-19 18:55 #12
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Γιατί τα τελευταία γεύματα είναι μόνο πολύς υδατάνθρακας και λίπος;θέλεις και πρωτεΐνη


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-03-19 20:33 #13
    Προεπιλογή
    Νομιζω ειναι αρκετα καλυτερη τωρα η διατροφη τι λετε??

    Όνομα: Στιγμιότυπο οθόνης (140).png Εμφανίσεις: 543 Μέγεθος: 44,1 KB
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-03-19 20:58 #14

    Εγγραφή
    17-02-2019
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    94
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω ειναι αρκετα καλυτερη τωρα η διατροφη τι λετε??

    Όνομα: Στιγμιότυπο οθόνης (140).png Εμφανίσεις: 543 Μέγεθος: 44,1 KB
    Φίλε οχι ψωμί ασπρο. Ποτε ασπρο ψωμι. Βαλε μαύρο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-03-19 21:02 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ZacharyVslks Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε οχι ψωμί ασπρο. Ποτε ασπρο ψωμι. Βαλε μαύρο.
    γιατι οχι ασπρο?? και τωρα στην αγωνιστικη διαιτα οποτε τυχει να φαω ψωμι ασπρο τρωω και ρυζι κανονικο τρωω και μακαρονια κανονικα τρωω γενικα δεν τρωω ποτε ολικης με χαλανε γευστικα και με φουσκωνουν κιολας..
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία