Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 19

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 18-03-19 22:52 #1
    Προεπιλογή "Ωράριο" Συμπληρωμάτων
    Αυτή την περίοδο παιρνω πρωτείνη (Muscle Meal Hardcore από Sci-MX), κρεατίνη (Monohydrate από Sci-MX) και τέλος αμινοξέα (Ultra Amino 5100 από Ηi Tec Nutrition).

    Ξεκινάω τη μέρα μου με 1 scoop πρωτείνης 60' πριν το πρωινο, 1 scoop 60' πριν την προπόνηση, 1 scoop αμέσως μετα την προπόνηση, 1 scoop πριν τον ύπνο. (υπάρχει περίπτωση να πάρω και πέμπτη δόση μεσα στη μερα)
    Παίρνω 2 ταμπλέτες αμινοξέων αμέσως πριν την προπόνηση και αλλες 2 αμέσως μετα την προπόνηση. Τέλος, παίρνω 5gr κρεατίνης περιπου μισή ώρα μετα την προπόνηση.

    Ηθελα να ρωτήσω αν κάνω κάτι λάθος γενικα και ειδικά με τη λήψη της κρεατίνης.. (τρώω πλήρες γευμα 60' μετα την προπόνηση και αφου εχω παρει αμινοξεα, πρωτεινη και κρεατίνη). Μπορώ να πινω στο ιδιο shaker αναμεμειγμενη την πρωτείνη με την κρεατίνη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-03-19 00:28 #2
    Προεπιλογή
    κάτσε φιλε, παιρνεις 4 σκουπ την μέρα πρωτείνη????
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-03-19 01:18 #3
    Προεπιλογή
    Έλα σοβαρά τώρα πες αλήθεια πλάκα κάνεις έτσι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-03-19 01:37 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Πολυ σκονη βρε παιδι μου
    Τα 5 γρ κρεατινης λιγα μου φαινονται εκτος αν δεν παιρνεις ολο το χρονο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-03-19 02:01 #5
    Προεπιλογή
    Δημητρης 1924
    Έλα σοβαρά τώρα πες αλήθεια πλάκα κάνεις έτσι
    οχι δεν κάνω
    kostas kou
    κάτσε φιλε, παιρνεις 4 σκουπ την μέρα πρωτείνη????
    yes

    κάποια διόρθωση ή παρατήρση.. παίζει ή θα αρκεστούμε στους σαρκασμους;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-03-19 02:31 #6
    Προεπιλογή
    φιλε κάνεις λάθος, δεν ξερω τι τρως μέσα στην ήμερα, αλλα ποιος σου ειπε να παίρνεις 4 σκουπ??? φαε το κοτοπουλάκι σου, τα αυγά σου, και γενικότερα φαι και απο σκόνη πρωτεΐνης πάρε ενα μετα την προπόνηση.
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-03-19 17:49 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο posotikh Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ηθελα να ρωτήσω αν κάνω κάτι λάθος γενικα και ειδικά με τη λήψη της κρεατίνης.. (τρώω πλήρες γευμα 60' μετα την προπόνηση και αφου εχω παρει αμινοξεα, πρωτεινη και κρεατίνη). Μπορώ να πινω στο ιδιο shaker αναμεμειγμενη την πρωτείνη με την κρεατίνη;
    ναι φιλε μπορεις, ολοι το ιδιο κανουμε.
    περαν τουτου, για τα δικα σου δεδομενα κ απο τη στιγμη που λογικα θες να βαλεις κιλα πανω σου, υπολογισε την πρωτεινη χ2, του σωματικου σου βαρους κ θα εισαι οκ..το examine που αναφερεις, εχει αναφορες σε κατωτερο κ ανωτερο οριο, οποτε ο καθενας αναλογα τα δικα του δεδομενα τα προσαρμοζει αυτα..παντως αν εισαι 64 κιλα πανω απο 150γρ πρωτεινης δεν σου χρειαζονται, αυτη ειναι η αποψη μου...αν εκανες υποθερμικη, εκει θα το βλεπαμε διαοφορετικα..

    τωρα για το αν ειναι πολλα τα σκουπ η οχι, θα ηθελα να τονισω οτι ο καθενας δουλευει οπως βολευεται, δεν υπαρχει κατι καλο η κακο σε αυτο, απο τη στιγμη που κυνηγας μακρος θα τα παρεις οπως σε βολευει καλυτερα, απο το να μην τα παρεις καθολου..αυτο λεει η λογικη, τα υπολοιπα ειναι γραφικοτητες, σορυ.
    Απάντηση με παράθεση