Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 18-04-19 19:55 #1
    Προεπιλογή Πρωτεΐνη? Help!
    Καλησπέρα παίδες. Είμαι νέο μέλος, λέγομαι Πέτρος. Θέλω να ρωτήσω, να πάρω πρωτεΐνη η όχι; είμαι στα 70-75 κιλά, 1.78 ύψος, 18 χρονών, σχετικά καλός όγκος αλλα χρειάζομαι άλλο λίγο και σχετικα fit απλά ελάχιστο λίπος κάτω στην κοιλιά.. Το ιστορικό μου τώρα. Πήγαινα kick boxing 2 χρόνια, ποδόσφαιρο καμια 8αρια χρονια και gym πρόπερσι για 2 μήνες κι τωρα το ξανα αρχισα εδω κι κανα μηνα περιπου. Ρωτάω για πρωτεΐνη διότι, δεν θα μπορω να τρωω τοσο κρεας και ρυζια και και και, κι λογο δουλειάς θα χρειάζεται 2-3 φορες την βδομαδα να τρωω απο κανα καλαμακι (η οπως το λενε στην Θεσσαλονίκη σουβλακι χωρις πιτα). Γυμναστήριο παω 4-5 μερες την βδομαδα για 1-1.5 ωρες. Στοχος μου να γράμμωσω και να δυναμώσω κι να παρω ακομα λιγουλακι ογκο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-04-19 20:08 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Logic2121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στοχος μου να γράμμωσω κι να παρω ακομα λιγουλακι ογκο.


    Ποιο απο τα δυο? Γιατι και τα δυο μαζι, γιοκ
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-04-19 20:20 #3
    Προεπιλογή
    Για γραμμωση την θελω την πρωτεΐνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-04-19 10:20 #4
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Logic2121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για γραμμωση την θελω την πρωτεΐνη.

    Κανεις ποτε δε γραμμωσε με πρωτεινη. Μονο με διατροφη, και συγκεκριμενα υποθερμικη, γινεται αυτο



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Logic2121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στοχος μου να γράμμωσω κι να παρω ακομα λιγουλακι ογκο.

    και ξαναρωτω, τι απο τα δυο θες. Γιατι και τα δυο μαζι, απλα δεν γινεται
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-04-19 12:09 #5
    Προεπιλογή
    Συμβουλευτικα κι απτον γυμναστή, και τελικά ειπαμε να κανω πρώτα γράμμωση και μετα απο κατι μηνες-χρονο να κανω για ογκο. Αρα πρωτεΐνη να παρω η οχι; επειδή δεν θα μπορω να κανω την τελεια διατροφή κι λογο δουλειας αλλα και επειδή δε ξερω κι αρκετα απο θερμιδες κι κι κι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-04-19 12:26 #6
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Είναι ένα καλό συμπλήρωμα για να ενισχύεις την διατροφή σου αν για Χ,ψ λόγους δεν μπορεις να προσλαμβάνεις επαρκή ποσότητα πρωτεΐνης από το κανονικό φαγητό.

    Δεν θέλει πολύ σκέψη η αγορα της. Δεν είναι αυτοκίνητο ή σπίτι. Ένα...φαγητό είναι όπως θα αγοραζες ένα γιαούρτι...δεν νομίζω να το σκεφτόσουν τόσο για το γιαούρτι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-04-19 15:25 #7
    Προεπιλογή
    Τη στιγμη που λες οτι δε θα σε καλυπτει το φαγητο απο πρωτεινη κ θα εχεις αυξημενη αναγκη λογω Gym....Βεβαιως κ να παρεις για συμπληρωμα.
    Δεν εχει να κανει για γραμμωση που λες αλλα για την απαραιτητη μυικη ενδυναμωση που χρειαζεσαι.
    Αν η διατροφη σου δεν ειναι αυτη που πρεπει ,κοιταξε κ το θεμα των βιταμινων ,μεταλλων κ αλλων στοιχειων. Οποτε ισως κ μια καλη πολυβιταμινη να βοηθουσε.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση